Home / Зовнішні роботи / Як правильно утеплити стіни пінопластом своїми руками

Як правильно утеплити стіни пінопластом своїми руками

Якщо проблема утеплення житла вчасно не знайшла свого рішення, то ніякі надсучасні та високоефективні системи опалення не врятують від проникнення холоду в приміщення. Існує безліч матеріалів і доступних технологій, що дозволяють своїми руками утеплити будинок. Один з найбільш популярних способів – утеплення пінопластом.

Зміст статті:

 1. Утеплюємо стіни зовні
 2. Технологія утеплення
 3. Утеплюємо стіни зсередини


Вибір даного варіанту забезпечить зменшення тепловіддачі, що надалі істотно знизить витрати на енергоносії в холодний період часу.

Схема утеплення стін

Утеплюємо стіни зовні

Насамперед купуються необхідні матеріали, підготовляється інструмент.

Знадобиться наступне:

 • пінопласт;
 • штукатурна сітка з скловолокна;
 • грунт;
 • клей для пінопласту;
 • армовані куточки;
 • штукатурна суха суміш;
 • стартовий профіль;
 • дюбелі (кілька видів).

Оптимальна товщина пінопласту – приблизно 5 см. Матеріал рекомендується купувати з запасом, трохи більше, ніж потрібно за розрахунками.

Тепер про інструменти. Знадобиться дриль, свердла різного діаметру, міксер-насадка для дрилі, ємності для розчинів, степлер, рівень, волосінь, рулетка, шпатель для нанесення штукатурки або інший інструмент, щітка, будівельний ніж і металева терка.

Покроковий монтаж пінопласту

1- підготовка фасаду; 2- установка профілю; 3- нанесення клею на пінопласт; 4- приклеювання пінопласту до поверхні; 5- закріплення дюбелями; 6 установка кутових підсилюючих деталей; 7- армування; 8- захисно-декоративний шар.

Технологія утеплення

 • Насамперед, потрібно зайнятися обробкою поверхні стін, які намічається утеплити. Їх необхідно очистити від нальоту, бруду, плям і грибка. Далі закладають всі тріщини і щілини. Після вирівнювання поверхня обробляється ґрунтом глибокого проникнення. Виконання цих дій – обов’язкова умова. Інакше утеплення стін пінопластом зовні не здійснюється. Наступний етап – кріплення стартового профілю на вже підсохлі стіни. Він запобіжить зсуву пінопласту, утримуючи його на місці. Кріпиться профіль за допомогою дюбелів, а на дерев’яних стінах його можна зафіксувати саморізами.
 • Потім наклеюють пінопласт. Краще наносити клей не точковим способом, а по периметру листа і потім в центрі. Поверхня стіни також повинна бути намазана клеєм, втім, як і стики між листами матеріалу. При виконанні робіт листи пінопласту розрізають ножем. Волосінню вимірюють рівність рядів. Наклеювання починають знизу від стартової планки.
 • Очікують висихання клею близько трьох діб. Слідом за цим пінопласт потрібно додатково закріпити спеціальними пластиковими дюбелями, які мають форму парасольок. Найбільш ефективний спосіб такого кріплення тоді, коли дюбелі розташовані по кутах і в центрі листа. Довжина дюбеля вираховується так: до товщини пінопласту додати 1 см і ще 4-5 см в стіну.
 • Потім пінопласт покривають шаром грунту, поверх якого наноситься шар штукатурки. У цей шар обов’язково вдавлюють скловолокнисту сітку.
 • Для захисту кутів будівлі використовується армований куточок.
 • Зверху, на сітку, наносять клей, а потім штукатурку.

Відео: 10 етапів утеплення фасаду пінопластом

Зовнішнє утеплення не допустить проникнення холоду всередину, залишаючи при цьому стіни сухими і теплими. А це, в свою чергу, створить умови до того, що на стінах не утворюються плями цвілі, вогкості, і не з’явиться грибок. Стіна при утепленні пінопластом відмінно захищена від негативного впливу опадів, вогкості, перепадів температури. Такий спосіб вважається одним з найбільш популярних.

Схема утеплення цегляної стіни зовні

Утеплюємо стіни зсередини

Відомо, що утеплення стін пінопластом всередині приміщення має такі недоліки, як поява конденсату між стіною і шаром утеплювача, промерзання стін під час холодів, поява грибка, цвілі. Тому такий спосіб утеплення застосовується тоді, коли неможливо виконати цей процес зовні. Небажано використовувати цей спосіб в житлових приміщеннях. Зазвичай такий варіант підходить для утеплення гаражів, складів, сараїв, які не можна утеплити із зовнішнього боку.

Великої різниці між утепленням стін зовні і зсередини немає. Основною відмінністю можна назвати товщину листів пінопласту. Для робіт всередині приміщення беруть матеріал товщиною в 2,5 сантиметра.

 • Спочатку проводиться підготовка стіни для монтажу. Всі покриття необхідно зняти, залишивши лише чисту поверхню, на яку наноситься ґрунтовка. Її склад може містити протигрибкові присадки, що при підвищеній вологості захистить від появи цвілі.
 • Починають роботу, коли підсохне ґрунтовка. На стіну наноситься клей, а потім притискається пінопласт. Коли клейовий склад висохне, і матеріал приклеїться, можна, але не обов’язково, закріпити листи дюбелями-парасольками.
 • Щоб запобігти попаданню теплого повітря що містяться в ньому парами через пінопласт на поверхню стіни, потрібно використовувати пароізоляційний матеріал. Кріпиться він або «парасольками» чи відповідним клеєм.
 • Далі встановлюється решетування для монтажу оздоблювального матеріалу. Це можуть бути пластикові панелі, вагонка, листи фанери, гіпсокартон та інші листові матеріали для обробки. Штукатурка, як варіант, теж можлива. Тільки попередньо потрібно буде виконати роботи з шпаклівки поверхонь.

Пінопласт відмінно зберігає тепло, екологічно чистий і довговічний. При дотриманні правил установки можна отримати суттєву економію коштів, що стане помітним при оплаті квитанцій за опалення або газ.