Home / Інше / Вентильовані фасади

Вентильовані фасади

Вентильований фасад – це система облицювання будівлі та її ізоляції від впливу навколишнього середовища. Основним принципом дії системи є створення повітряного зазору між теплоізоляцією і самим облицюванням.

Рух повітря в просторі під облицювальним шаром відбувається завдяки різниці температур зовнішнього повітря і повітря всередині повітряного прошарку. Так вихід вологи з конструкції провітрюваного фасаду, забезпечує тривалий термін служби і ефективність роботи всієї системи вентильованого фасаду.

Вентильовані фасади

Конструкція провітрюваного фасаду складається в першу чергу з самої декоративної обробки – 1, яка визначає зовнішній вигляд будівлі, і яка приймає на себе основні впливи зовнішнього середовища, простіше кажучи вітер, дощ, сніг, сонце і так далі.

Наступний елемент провітрюваного фасаду це сама конструкція – 2, до якої входять направляючі профілі і кріплення, між яких у свою чергу знаходиться шар теплоізоляції – 4 і вентиляційний зазор – 3.

Конструкція з металевих профілів як правило подвійна, перша частина кріпиться безпосередньо до самої стіни і в ній знаходиться теплоізоляційний матеріал. Друга частина, яка кріпиться до першого, в ній розташований вентиляційний зазор товщиною 40 – 60 мм. і до неї кріпиться облицювальний матеріал фасаду.

І останній елемент це сама стіна будівлі – 5, до якої і кріпиться вся конструкція провітрюваного фасаду.

Сама теплоізоляція вентильованого фасаду, як правило двошарова: теплоізоляційний матеріал – наприклад кам’яна вата і зовнішній вітрозахисний шар – спеціальна плівка або спеціальні жорсткі вітрозахисні плити.

Теплоізоляційний матеріал для вентильованого фасаду повинен максимально скорочувати теплові втрати, пропускати через себе пар – який утворюватиметься в конструкції в процесі експлуатації будівлі, і також теплоізоляція повинна зберігати свою форму і пружні властивості і повинна бути надійно закріплена.