Home / Зовнішні роботи / Як утеплити будинок пінопластом

Як утеплити будинок пінопластом

Зараз багато стали замислюватися про те, як утеплити будинок пінопластом. Утеплення будинку завжди було актуальною проблемою, адже через велику площі стін через них йде велика кількість тепла. Якщо стіни не утеплені належним чином, то навіть найсучасніша система опалення буде неефективна. Розрізняють зовнішнє і внутрішнє утеплення стін. У даній статті ми розглянемо зовнішньо утеплення стін пінопластом.

  • Утеплення будинку пінопластом своїми руками
  • Відео як утеплити будинок пінопластом

Правильно утеплення фасадів будинків надійно захищає приміщення від перепадів вологості і температур. Це позитивно позначається на терміні експлуатації будинку та дозволяє знизити витрати на опалення будинку.

Утеплення будинre пінопластом

Широке використання в якості утеплювача плит пінопласту обумовлено його відмінними експлуатаційними якостями. Він легкий у монтажі, не піддається гниттю, а головна його перевага – невисока ціна (в 4, а то і в 5 разів нижче, ніж інші утеплювачі). Крім того, утеплення будинків пінопластом додає будівлям привабливий зовнішній вигляд.

При утепленні фасадів пінопластом використовують метод «сендвіча» або «мокрого фасаду» – в обох випадках матеріали наносять шарами, а потім штукатурять стіни. При дотриманні технології проведення робіт такий спосіб утеплення дозволяє зберегти привабливий вигляд стін впродовж сорока років.

Утеплення будинку пінопластом своїми руками ↑

Як приклад розглянемо будинок з ракушняка зі стінами завтовшки 20 см. Витрати на опалення такого будинку вельми великі, а взимку стіни можуть навіть промерзати, особливо по кутах. Утеплення фасаду такого кам’яного будинку пінопластом значно зменшить витрати на опалення. Роботи з утеплення включають такі основні етапи:

Підготовка поверхні фасадів

За великим рахунком зовнішнє утеплення стін пінопластом особливих подгтовітельних робіт не потребує, особливо якщо стіни не були оброблені якими-небудь додатковими матеріалами. В даному випадку розглядається будинок з оштукатуреними стінами. У зв’язку з цим вся підготовка зводиться до обробки стін підходящої грунтовкою.

Вибір матеріалів

Перед закупівлею пінопласту необхідно провести обмір стін для визначення необхідної кількості плит. Висоту стін множать на ширину, додають припуск на укоси і віднімають віконні та дверні прорізи. Крім основного матеріалу потрібні також: малярська пластикова сітка з осередком 5х5 мм для армування шпаклівки, малярні куточки для зміцнення і вирівнювання кутів і укосів, спеціальні дюбелі для пінопласту у вигляді парасольок – їх знадобиться по 6 штук на один квадратний метр.

Технологія утеплення пінопластом

Також варто уважно поставитися до вибору самого пінопласту і клею для нього. Існують спеціальні клеї для пінопласту, але коштують вони чимало. Можна використовувати й інші, дешевші види клеїв, наприклад, церезит марки СМ11. Він добре підходить як для наклеювання пінопласту, так і для шпаклівки. Краще обраний клей перевірити на невеликому клаптику пінопласту, тобто приклеїти його до стіни і цим же клеєм прошпаклевать. Зразкова витрата клею може скласти 1 мішок (25 кг) на три квадратних метри поверхні.

Що стосується самого пінопласту, то він може відрізнятися щільністю, і від цього параметра вельми залежить його вартість. Можна купити самий щільний пінопласт марки ПСБ-С-35, але з урахуванням того, що пінопласт надалі буде штукатуритися і покриватися декоративною обробкою можна придбати і більш м’який пінопласт марки ПСБ-С-15 товщиною 5 см.

Наклеювання пінопласту на фасад

Цей процес не займає багато часу.

Наклеювання пінопласту для теплоізоляції фасаду

Спочатку плитковим шпателем (у якого одна сторона рівна, а інша із зубами) намазують лист пінопласту приготованим заздалегідь клеєм, потім розрівнюють цей шар рівною стороною шпателя, а потім гребінкою. Те ж саме повторюють для стіни. Потім притискають пінопласт до стіни і простукують його долонею або пенопластовой теркою для штукатурки (це більш щадний інструмент). Потім прикріплюють лист пінопласту дюбелями, прибиваючи їх по чотирьох кутах і один в центрі. Місця біля укосів і дверних прорізів вимагають прирізки пінопласту.

Шпаклівка пінопласту

Ця робота займає більше часу, ніж саме приклеювання пінопластових плит. Як було сказано вище, шпаклювати пінопласт можна тим же церезитом марки СМ11. Спочатку на всі укоси і кути проклеюють металевий малярський куточок. Це зміцнює кути, а крім того, полегшує процес шпаклівки пінопласту. Робиться це так: на кут наноситься шар клею, в ньому утапливается куточок і вирівнюється правилом.

Шпаклівка пінопласту мало чим відрізняється від звичайної шпаклівки, але при цих видах шпаклювальних робіт слід робити шар трохи товщі, щоб у ньому можна було втопити армирующую малярську сітку. Роботи виконують так: виділяють зону шириною 1 метр і наносять на неї шар шпаклівки від землі до даху, прикладаючи потім заздалегідь обрізану під потрібний розмір сітку. Потім шпателем розгладжують сітку по шару шпаклівки. Для створення більш міцною і гладкою поверхні одного шару шпаклівки мало, тому на наступний день пінопласт шпаклюють ще раз.

При проведенні шпаклювальних робіт по пінопласту важливо не переборщити з кількістю клею, оскільки пінопласт має свій властивість при нагріванні на сонці розширюватися в обсязі, і тому товсто нанесений шар клею може піти тріщинами.

Даний спосіб утеплення фасадів кам’яного будинку плитами пінопласту дозволяє скоротити витрати на опалення на 30%.

Відео як утеплити будинок пінопластом ↑