Home / Внутрішні роботи / Як правильно утеплити підлогу

Як правильно утеплити підлогу

Утеплення підлоги в житлових і підсобних приміщеннях (у тому числі і в гаражі) здійснюється зазвичай з метою зниження рівня теплових втрат і підтримки температури в них на комфортному рівні. Також застосування сучасних теплоізоляційних матеріалів сприяє поліпшенню звукоізоляції утеплених об’єктів.

Слід зазначити також, що для утеплення підлог різних категорій застосовується захисний матеріал відповідного типу, причому кожен з цих утеплювачів має свої відмінні характеристики.

Теплозахисні вироби можна розділити на наступні класи :

  • матеріали, що володіють низьким коефіцієнтом теплопровідності і призначені тільки для утеплення підлоги;
  • утеплювачі статі, що відрізняються підвищеними звукоізоляційними властивостями;
  • утеплювальні матеріали, стійкі до деформаційних навантажень і здатні зберігати при цьому свою структуру і форму;
  • захисні структури з високим показником огнеупорности.

Види утеплювачів ↑

Види утеплювача для підлоги

Розрізняють декілька видів утеплювального матеріалу:

  • Матеріали мінерального походження (мінвата, керамзит, цементні розчини з модифікуючими добавками).
  • Деревно-стружкові вироби (фанера, ДСП, тирса, ековата).
  • Теплоізоляційні матеріали з групи полімерів (пластиків).

Види утеплювачів для утеплення підлог

Кожен з перерахованих матеріалів характеризується своєю особливою (відмінною від інших) технологією монтажу. У цій статті ми коротко ознайомимо вас з цими технологіями і спробуємо відповісти на питання про те, як правильно утеплити підлогу.

Утеплення бетонних підлог ↑

Використовувані для утеплення бетонних підлог матеріали повинні володіти такими властивостями:

  • високою міцністю на стиск;
  • невеликою товщиною ізолюючого шару;
  • здатністю зберігати свої ізолюючі властивості при підвищених механічних навантаженнях і при високій вологості.

Як правильно утеплити бетонну підлогу

Всіма зазначеними властивостями володіють матеріали, виготовлені на основі пінопласту і його різновидів. Цей матеріал застосовується і для утеплення бетонних підлог в гаражних будівлях, що експлуатуються в найсуворіших умовах. Розглянемо для прикладу процедуру утеплення, вироблену з використанням пінополістиролу (сучасної різновидом пінопласту).

При підготовці підлоги спочатку укладається шар подушки з гравію товщиною 30-40 см, яка потім ретельно утрамбовується. Подушка засипається 10-сантиметровим шаром піску, влаштовується чорновий бетонну підлогу.

Поверх нього (після висихання) укладається шар гідроізоляції, в якості якої використовується проста плівка з поліетилену. І тільки після всіх цих операцій укладаються самі утеплювальні плити з полістиролу товщиною не менше 10 см. Потім слід прокласти ще один шар гідроізоляції, по верху якої виробляється бетонна стяжка товщиною не менше 5 см.

У сучасних умовах для утеплення бетонних покриттів все частіше застосовуються теплоізолюючі фарби, типовими представниками яких є корунд і АСТРАТЕК.

Попередньо очищений від бруду і вирівняний за допомогою піноізолу бетонну підлогу закривається шаром стяжки і обробляється шляхом нанесення декількох шарів теплозахисної фарби.

Утеплення дерев’яних підлог ↑

При розгляді питання про те, як правильно утеплити дерев’яна підлога, вам доведеться зіткнутися з низкою варіантів. Розглянемо коротенько найпоширеніші з них.

Схема утеплення дерев'яної підлоги

При утепленні по лагам теплоізоляція укладається, як правило, на дошки або щити, підшивається до лагам знизу. Монтаж утеплювача повинен проводитися з обов’язковим захистом його шаром гідроізоляції. При цьому останній зазвичай укладається по обидві сторони утеплювача. В якості гідроізоляції використовуються, як правило, спеціальні плівки з полімерів (можна скористатися і звичайною поліетиленовою плівкою товщиною 0,2 мм).

При утепленні дерев’яного статі по зазначеної технології теплоізоляційні плити розміщуються зазвичай у вільному просторі між лагами. Це дозволяє захистити їх будь-яких механічних впливів. Для утеплення дерев’яних підлог підійдуть практично всі види найпоширеніших теплоізоляційних матеріалів (мінеральна вата, пінопласт або скловата).

Непоганих результатів можна досягти і при утепленні підлоги з деревини будь-якими сипучими матеріалами (тирсою, наприклад). Найбільш ефективним утеплювачем з розряду сипучих вважається керамзит, що відрізняється хорошою вологостійкістю і стійкістю до поширення горіння.

Великою популярністю користується в наш час і ековата, що відноситься до групи деревно-стружкових матеріалів. Цей утеплювач при нанесенні його на поверхню статевого покриття утворює захисний пористий шар, що володіє чудовими теплоізоляційними і звукоізоляційні характеристики.

Способи нанесення рідких покриттів ↑

Утеплення підлоги із застосуванням матеріалів з групи рідких теплоізоляторів на основі полімерів може вироблятися як вручну, так і з застосуванням спеціального видувного агрегату (фарбопульта).

Способи нанесення рідких покриттів

Зверніть увагу! Використання фарбопульта забезпечить вам отримання більш рівномірного шару захисного покриття і приблизно на 30-40% скоротить витрату утеплювального матеріалу.

Ручний спосіб формування рідких ізолюючих покриттів передбачає нанесення на оброблювану поверхню декількох шарів, розташованих перпендикулярно один до одного, звичайної пензлем.

Відео як утеплити підлогу в заміському будинку ↑