Home / Інше / Як стерти зі стіни сліди від фломастерів

Як стерти зі стіни сліди від фломастерів

Багато стикаються з неприємною, хоча і зрозумілою, тягою дітей розмальовувати стіни фломастерами.

Як стерти зі стіни сліди таких “малюнків” і чи можна взагалі це зробити?

Можна, але необхідно знати деякі “тонкощі”. Якщо дитина малювала на стінах авторучкою, фломастером або олівцем, такі каракулі можна стерти зі стіни змоченою у чистій воді губкою, а в разі, коли ви виявили пляму занадто пізно і воно вже несвіжа, скористайтеся очищаючим гелем (наприклад, для миття посуду) або звичайним господарським милом.

Як стерти зі стіни сліди від фломастерів

Бажаєте “вбити двох зайців” і заодно помити всю стіну? Тоді вам варто додати у воду соди, при цьому спершу мити стіну потрібно знизу вгору, а потім промити чистою водою зверху вниз. На цьому етапі необхідно часто міняти воду і насухо витирати вимиті ділянки м’якою і добре вбираючою тканиною, бавовняною або байковою. Гірше, коли хочеться стерти зі стіни незмивні плями. Їх можна тільки зафарбувати фарбою, яка заздалегідь підібрана в тон до кольору стіни. А після того, як ви вимиєте і пофарбуєте стіну, можна надати їй блиск – протерти замшевою тканиною.

Як стерти зі стіни сліди від фломастерів

До речі про фломастери. Взагалі вони діляться на два види – зроблені на водній основі і зроблені на спиртовій основі. Дітям, звичайно, краще купувати фломастери на водній основі – плями від них набагато простіше видаляти з будь-якої поверхні. Так, якщо забруднений одяг, його нерідко досить випрати при додаванні синтетичного миючого порошку, попередньо налив на нього кисневий плямовивідник. А можна взяти ватний тампон, змочений у 3%-ному перекису водню, і протерти ним проблемну пляму до повного розчинення, після чого запрати річ із застосуванням засобу для виведення плям або спеціального плямовивідника.

А як видалити плями, які залишили фломастери, зроблені на спиртовій основі?

Якщо ви побачили невеликі плямочки від фломастера на одязі або меблевій оббивці, відразу промокніть його паперовими серветками. Вони вберуть верхній шар фарби (коли пляма в’їсться в тканину, його значно важче видаляти). Після цього пляму треба протерти ватою, змоченою в денатураті, а потім випрати забруднене місце в мильному розчині (пральний порошок буде менш дієвим). Ну, а якщо пляма дуже велика, з ним впорається тільки засіб для виведення плям, який краще налити в розпилювач. До слова, плями від фломастерів рідко зникають одразу, як правило, треба “потрудитися над ними” тричі або більше.