Home / Внутрішні роботи / Вирівнювання стін

Вирівнювання стін

Більш-менш серйозний ремонт або оздоблення будь-якого приміщення, включає в себе вирівнювання стін. З новими приміщеннями все начебто зрозуміло, стіни або повністю штукатуряться або обшиваються гіпсокартоном, у результаті виходить рівна площина, яка потім шпаклюється і забарвлюється або обклеюється шпалерами. А що ж робити зі старими стінами, які вимагають вирівнювання? Звичайно також можна скористатися кардинальними методами – повністю обштукатурити або обшити, але як ви розумієте, в силу багатьох причин, це не завжди прийнятно і рентабельно. От і будемо розбиратися яким способом можна вирівняти стіни.

Вирівнювання стін

Отже ми будемо говорити про старі стіни, як правило оштукатурені, які мають нерівності і перепади, від 1 до приблизно 5-7 сантиметрів, а так-само не дуже рівну площину по всій довжині. Щоб привести такі стіни в порядок, не обшиваючи і не витягуючи по маяках всю поверхню, нам треба вирівняти різкі перепади і витягнути всі примикання. Тобто у нас не буде ідеальної площини (як при обшивці гіпсокартоном), але після остаточної обробки, наприклад проклейки шпалер, цього ні хто не побачить, звичайно якщо не візьме правило 🙂

Для вирівнювання ми будемо використовувати гіпсову штукатурку Rotband, також нам знадобиться довге правило – 2,5 метра, ну і всі інструменти для роботи з Rotband.

Починаємо як завжди з підготовки: очищаємо стіну, відбиваємо все що не тримається і ґрунтуємо поверхню глибоким грунтом. При необхідності (масляна фарба, глянцева поверхня) можна заґрунтувати всю стіну або окремі місця грунтом Betokontakt.

Далі беремо правило і проміряємо все примикання: кути, примикання до підлоги і стелі, підходи до дверних і віконних укосів. Саме ці місця нам треба витягнути в більш-менш чіткі лінії. Так як вони найбільше впадають в очі. Промірявши стіну робимо відмітки на стіні, де накласти більше, а де менше штукатурки. Також проміряємо і якщо треба відзначаємо нерівності на всій стіні.

Ну і далі переходимо безпосередньо до самого вирівнюванню. Наносимо штукатурку на кут, сам кут вирівнюємо правилом у чітку лінію і потім вже шпателем, витягуємо штукатурку на стіну, поступово сходячи на нуль. Таким-же чином вирівнюємо всі інші примикання (до стелі, до підлоги, до косяків) і якщо треба порівнюємо нерівності просто на стіні. Ну і відповідно загладжуємо або затираємо гіпсову штукатурку Rotband.

Після повного висихання штукатурки, можна переходити до шпаклівки. Залежно від наступної обробки, можна шпаклювати стіну повністю або окремі ділянки, в тому числі переходи де штукатурка сходить на нуль.