Home / Внутрішні роботи / Правильний вибір покриття для підлоги. Основні відмінності

Правильний вибір покриття для підлоги. Основні відмінності

На влаштування підлогового покриття ніколи не виділяється достатня кількість часу. Якщо підлогове покриття встановлюється в рамках загальної реконструкції будівлі, менеджери з технічного і адміністративному обслуговуванню будівлі зазвичай приділяють більше часу і уваги іншим об’єктам.

Крім того завжди з’являються звіти, які необхідно терміново здати, проекти, які необхідно розподілити, і щоденні проблеми, які необхідно вирішити. В інших випадках час, виділений на проект з влаштування підлогового покриття, може бути зменшено, якщо менеджер невірно розрахував терміни виконання проекту. Чим пізніше менеджер приєднається до проекту, з тим більшими проблемами йому, можливо, доведеться зіткнутися згодом.

Вибір покриття для підлоги

Менеджер повинен брати активну участь у проекті з самого початку, з моменту вибору матеріалів для підлогового покриття. Ніхто не знає будівлю і простір краще, ніж людина, яка щодня здійснює технічне та адміністративне обслуговування будівлі. Така людина добре розуміє, як експлуатується будівля, які зони будівлі відчувають найбільше навантаження. Так само він знайомий з методами та проблемами, що виникають при ремонті підлогового покриття. Крім того, саме менеджера з технічного і адміністративного обслуговування відчувають найбільші незручності, якщо підлогове покриття не відповідає очікуванням через його швидкий знос або передчасну втрату зовнішнього вигляду.

Менеджер з технічного і адміністративного обслуговування будівлі повинен приймати участь на кожному етапі вибору і установки нового підлогового покриття. Існує ряд аспектів, знання яких дозволить вам вибрати кращий матеріал, який буде володіти найбільш підходящими характеристиками і не завдасть проблем в майбутньому.

Першим етапом на шляху до досягнення цієї мети є оцінка критеріїв для подальшого вибору матеріалу покриття та його установки. Дані критерії неймовірно прості. Встановлене покриття повинно витримувати навантаження і неправильну експлуатацію. Ремонт покриття повинен здійснюватися легко і швидко. При належному догляді покриття повинно служити довго, протягом усього передбачуваного терміну експлуатації. Покриття не повинно псуватися до закінчення терміну експлуатації навіть на ділянках з інтенсивним навантаженням. Крім того, покриття повинно відповідати зовнішньому вигляду і функціональності будівлі.

Наприклад, при будівництві школи бюджет може припускати використання будь-яких практичних недорогих матеріалів. Але навіть у цьому випадку покриття повинне витримувати передбачуване навантаження і легко ремонтуватися. У випадку з адміністративною будівлею матеріал підлогового покриття повинен відповідати меблям, бути зручним і мати приємний зовнішній вигляд. Крім того, матеріал повинен витримувати велике навантаження, а також падіння харчових продуктів і рідин. Передбачається, що при облаштуванні будівель такого типу, менеджер з технічного і адміністративного обслуговування буде тісно співпрацювати з дизайнером. Але навіть якщо менеджер не задіяний активно в процесі, він продовжує нести відповідальність за вибір матеріалу покриття. Менеджер повинен з особливою увагою поставитися до вибору покриття, щоб згодом не довелося роками усувати проблеми, що виникли в результаті вибору невідповідного матеріалу.

У більшості випадків менеджер з технічного і адміністративного обслуговування працює з декількома будівлями, площа яких може досягати декількох мільйонів квадратних футів, що характерно для офісів великих компаній, мереж роздрібних магазинів і освітніх установ. Так як же менеджер може знати все про підлогове покриття в кожній будівлі, і що допоможе йому правильно вибрати матеріал для нового покриття? Докладне вивчення наступних пунктів істотно полегшить це завдання.

Інтенсивність руху

Першим етапом є оцінка умов експлуатації будівлі. Інтенсивність руху може характеризуватися як слабка, помірна, висока і дуже висока. Слабка інтенсивність характерна для кабінету керівника. Помірна інтенсивність зазвичай зустрічається на робочих майданчиках. Рух з високою інтенсивністю характерно для кімнати відпочинку, зали очікування та головного вестибюля. До ділянок з дуже високою інтенсивністю руху відносяться кафетерії, зони обслуговування, входи і виходи, а також ліфти. Крім того, необхідно визначити, як близько розташована ділянка по відношенню до зовнішнього пішохідного руху та іншим елементам. Біля дверей і входів з вулиці в будівлі слід розміщувати килимки, які зменшать кількість бруду, який проноситься в будівлю.

Чим інтенсивніше рух і чим гірше умови експлуатації покриття, тим більш якісне підлогове покриття слід вибирати. Це не означає, що покриття має бути дорогим. Приміром, на ділянках з інтенсивним рухом буде краще використовувати покриття з твердою поверхнею, а не килим. У разі використання килима, він повинен бути щільним, а його колір повинен приховувати сліди бруду. Найкращим вибором буде використання килимової плитки, яку можна змінювати легко і часто. Килимова плитка є технічно досконалішим матеріалом в порівнянні з іншими килимовими покриттями. Фактично, вона є кращим видом м’якого підлогового покриття.

Досвід і підготовчі роботи

Чи будуть властивості і термін експлуатації обраного матеріалу відповідати очікуваним? У цьому питанні слід керуватися особистим досвідом. Але з урахуванням того, що на ринку з’являються нові і більш досконалі матеріали, слід провести невеликий аналіз.

Вибір екологічно чистого підлогового покриття може представляти деякі складнощі, так як характеристики не всіх матеріалів відповідають заявленим. Найкращим рішенням при виборі екологічно чистого покриття є підбір якісного матеріалу, його правильна установка і подальше обслуговування, яке дозволить зберегти характеристики покриття протягом всього терміну експлуатації. Передчасна заміна підлогового покриття є нераціональною в ставленні до навколишнього середовища, а також призводить до виникнення зайвих витрат.

Торгові представники з продажу матеріалів можуть надати вам інформацію. Але при цьому слід враховувати, що вони спеціалізуються в сфері торгівлі, а не технічного забезпечення. Так само допомогу в підборі матеріалу можуть надати дизайнери, але вони з великою увагою ставляться до зовнішнього вигляду будівлі, а не до практичності використовуваних матеріалів.

Колір і глянець

Світлий колір покриття робить частинки землі і сліди більш помітними, в порівнянні з темним покриттям. Темні кольори ж, у свою чергу, виділяють пил і смітинки. Використання покриття проміжного відтінку буде хорошим рішенням, але при цьому слід враховувати інтенсивність руху на ділянці. На однотонному кольоровому покритті частинки землі будуть як і раніше добре видно. У цьому випадку слід віддати перевагу текстурованим килимовим покриттям з візерунком.

Тверде чи м’яке

При виборі твердого або еластичного покриття слід взяти до уваги передбачувані умови експлуатації покриття. Глянсове вінілове покриття зробить більш помітними недосконалості та нерівності підлоги під покриттям.

Дерево є красивим покриттям, але його використання має свої складнощі. Дерев’яне покриття буде стискатися і розширюватися під впливом температур і вологості в приміщенні. Крім того, при інтенсивному використанні на такому покритті можуть залишатися вм’ятини і подряпини, особливо при ходьбі на гострих високих підборах. Тому слід ретельно все обміркувати, якщо орендарі планують використовувати покриття щодня, а умови експлуатації не дозволять розкритися всіма характеристиками покриття.

Дерево – дуже суперечливий матеріал. Не дивлячись на те, що дерев’яне покриття не можна мити, а його поверхня може подряпатися, правильно підібраний матеріал збереже своє шляхетність навіть при поступовому зносі. Просто враховуйте, що характер дерева розкривається у міру його старіння, і не хвилюйтеся про зовнішній вигляд покриття. Пам’ятайте, що зовнішній вигляд дерев’яного покриття з часом зміниться під впливом умов його експлуатації.