Home / Внутрішні роботи / Шви гіпсокартону

Шви гіпсокартону

На сьогодні, конструкції з гіпсокартону, за рахунок своєї швидкості і простоти монтажу, дуже популярні в обробних роботах. Технологія гіпсокартонних конструкцій використовується, як для обшивання стін і стель, так і для монтажу перегородок і різних інших конструкцій. Якість і довговічність гіпсокартонних поверхонь залежить від правильності і якості монтажу каркасу з профілів, обшивки або наклейці самих листів і багато в чому від правильності закладення швів між листами гіпсокартону. Розглянемо технологію обробки швів гіпсокартону.

Шви гіпсокартону

Першим і обов’язковою умовою для усіх швів гіпсокартону є їх кріплення. Тобто в самій конструкції металевих профілів, під кожен стик листів, повинен бути передбачений профіль, на якому будуть сходитися і кріпитися листи гіпсокартону. Також це стосується всіх примикань гіпсокартонних конструкцій до капітальних стін, стель, підлог і будь-яких інших елементів приміщення. Край листа гіпсокартону не повинен висіти в повітрі, він обов’язково повинен спиратися і бути прикручений до профілю.

Друга важлива умова, стосується всіх різаних країв гіпсокартону, тобто там де немає спеціальних оригінальних країв з поглибленням для закладення швів. На всіх таких краях обов’язково потрібно зрізати кут (зняти фаску), таким чином щоб розкрити шов, для того щоб маса якою будемо закладати шви, надійно схопилася з гіпсом всередині гіпсокартону. Це можна робити, як перед тим як прикрутити лист, так і вже коли всі листи прикручені до профілів.

Наступний етап, коли весь гіпсокартон прикручений і всі шви підготовлені і очищені від пилу та сміття, необхідно заґрунтувати поверхню, що забезпечить надійне зчеплення всіх матеріалів, які ми будемо наносити на гіпсокартон. Для ґрунтовки використовуємо будь-який глибокий грунт.

Коли все підготовлено та заґрунтовано, можна переходити безпосередньо до самого закладення швів гіпсокартону. Для цієї мети рекомендують використовувати спеціальну суміш, а не звичайну шпаклівку. На мій погляд саме відповідна це КНАУФ – Уніфлотт (Knauf – Uniflott), що володіє підвищеною міцністю, на відміну від звичайних шпаклівок, також він досить легкий і простий в роботі. Спочатку на шов наклеюємо спеціальну стрічку – сітку для швів, потім за допомогою шпателя наносимо приготований Uniflott. Основне завдання цього етапу не вирівняти поверхню, а заповнити і надійно скріпити шви гіпсокартону. Таким же чином клеїмо стрічку – сітку на внутрішні кути і різні примикання і також затягуємо їх Uniflottom. Не забуваємо заповнити цією ж масою, всі шурупи які находяться на швах.

Для зовнішніх кутів використовується алюмінієвий або оцинкований малярський куточок, який клеїться на кут на той же Uniflott. Тобто намазуємо кут готовою масою і потім втоплюємо в неї куточок, стежачи за рівністю, після цього знімаємо надлишки маси і при необхідності заповнюємо порожнечу під і навколо куточка.

Все, на цьому закладення швів гіпсокартону закінчено. Після висихання Uniflotta можна переходити до шпаклівки, за допомогою якої вирівнюємо поверхню, але про це в наступній статті.

Залишається додати, що таким же чином, за допомогою сітки і Uniflotta, закладаються всі інші дефекти, вибоїни, тимчасові отвори і так далі, на гіпсокартоні.