Home / Внутрішні роботи / Поширені помилки, що допускаються при фарбуванні

Поширені помилки, що допускаються при фарбуванні

Щодня керівники ремонтних робіт стикаються з багатьма труднощами, і фарбування серед них не завжди має першорядну важливість. Фарбування не настільки критична при експлуатації будівлі, як, наприклад, електрику. Кілька банок фарби коштують набагато дешевше інших закуповуваних матеріалів, а її нанесення вимагає менших технічних навичок, ніж, наприклад, установка систем охолодження та бойлерів.

Зміст статті:

З цієї причини керівники робіт не приділяють фарбуванні стільки ж уваги, скільки іншим проектам. У підсумку на фарбування йде менше часу і менше зусиль, що позначається на її якості.

Даний підхід має свої недоліки. Невірний вибір типу фарби або її неправильне нанесення може привести до підвищення витрат і на це потрібно буде більше часу для виправлення помилок.

Поширені помилки, що допускаються при фарбуванні

Визначення та аналіз основних характеристик матеріалів і можливі помилки їх використання перед початком фарбування дозволять керівникам оптимізувати вибір фарб і покриттів.

Аналіз характеристик

Першим етапом забезпечення успішного завершення фарбування є правильний вибір фарби і покриття. Керівник повинен визначити основні цілі проекту. У більшості випадків перевага віддається більш стійким видам фарби, особливо в будівлях з великою прохідним навантаженням.

При виборі сталого виду фарби керівнику слід поцікавитися у виробника, чи витримує покриття багаторазове миття після нанесення. Також слід дізнатися про глянці матеріалу, так як відомо, що глянцеві фарби є більш стійкими. Однак глянцеві фарби і покриття можуть естетично не підходити для проекту. У цьому випадку керівнику доведеться використовувати менш стійкі варіанти.

Можливість використання фарб з слабким запахом і низькою концентрацією летких органічних сполук ( ЛОС) також повинна бути розглянута керівниками та організаторами робіт.

Якщо фарба буде використовуватися в житловому приміщенні, керівнику слід віддати перевагу не тільки більш стійким матеріалами, а й тим матеріалам, які мають менш виражений запах. Це може дозволити зменшити витрати, так як робітники зможуть наносити покриття в робочі години, і, отже, необхідність доплати за понаднормовий час виключається. Крім того, це усуває необхідність переселяти мешканців будівлі.

У деяких випадках керівник може побажати усунути якусь проблему за допомогою фарби або покриття, наприклад, позбутися від цвілі.

При фарбуванні приміщень з високою вологістю керівникові варто вибирати матеріали, формула яких забезпечує стійкість до утворення цвілі і грибка і дозволяє продовжити цикл ремонту. У будь-якому приміщенні з встановленою водопровідною системою може з’явитися цвіль. Багато будівельних матеріали, такі як дерево і гіпсокартон служать прекрасним середовищем для розмноження грибка.

Якщо за допомогою фарби або покриття необхідно закрити плями, слід визначити тип плям і вибрати фарбу або покриття, формула яких дозволить їх приховати.

Матеріали на водній основі можуть бути використані для зафарбовування плям, таких як відбитки рук і жирні плями. Матеріали на масляній основі дозволяють зафарбувати водорозчинні плями, такі як сліди від нікотину. Ці правила є дуже важливими, але лише деякі люди їх дотримуються. Якщо в приміщенні курили протягом декількох років, то після нанесення фарби на водній основі нікотин проступить через покриття. Нікотин проступає від того, що матеріали на водній основі зволожують поверхню. Щоб зафарбувати плями від нікотину, води або диму після пожежі, використовується ґрунтовка на масляній основі.

Керівнику слід проаналізувати, як легко буде лягати матеріал на наявну поверхню, а також можливість нанесення на матеріал після іншого покриття. Якщо тип поверхні не вказаний на банці з фарбою, то зафарбувати її за допомогою цієї фарбою може виявитися практично неможливим. Наприклад, силіконові водостійкі матеріали. Даний вид покриття може прослужити протягом 25 років.

Підготовка поверхні

Між визначенням характеристик матеріалу і його нанесенням знаходиться етап, на якому, за словами виробника, багато користувачів роблять помилки. Це – підготовка поверхні.

Фарба підносить нам те, що приховано під нею. Якщо поверхня нерівна і покрита плямами різного кольору, верхнє покриття тільки замаскує це. У підсумку результат може вийти не настільки якісним.

У той час як нові формули фарб і грунтів усунули проблему зчеплення матеріалу з поверхнею, шліфування може знадобитися при роботі з поверхнею, раніше пофарбованою олійними емалями і епоксидним покриттям на неводній основі.

Використання масляних емалей для внутрішньої обробки дуже поширене, так як таке покриття легко чистити. Але з часом покриття жовтіє і стає дуже жорстким. Нанесення латексного покриття поверх стає важким. Якщо не підбирати матеріали належним чином, вони можуть почати відходити, бо не можуть зчепитися з жорсткою і гладкою поверхнею.

Для поліпшення зчеплення і поліпшення якостей верхнього шару покриття можна використовувати ґрунтовку.

Якщо покриття відповідає поверхні, робочим слід використовувати відповідну ґрунтовку і достатня кількість шарів покриття, що забезпечить його стійкість і оптимізує термін служби. Використання підходящої ґрунтовки дозволить збільшити термін служби покриття.

Способи нанесення

Існує ряд правил з нанесення фарби і покриттів, щоб не накладати шар занадто тонко і перевіряти фарбу на відсутність грудочок. Також слід правильно вибирати інструмент для нанесення покриття.

Правильним рішенням буде придбання високоякісних валиків та щіточки. Це дозволить оптимізувати процес фарбування і створити рівне покриття. При використанні щіточок і валиків низької якості підвищується ризик розбризкування фарби, а також потрапляння в шар покриття волокон та щетини.

Розмір інструменту теж важливий. Якщо ви фарбуєте тендітну поверхню за допомогою ворсового валика розміром 1 або 11 / 5, ви можете створити дефект текстури покриття у вигляді так званої «апельсинової кірки » через те, що валик занадто важкий. Розмір інструменту також важливий і при розпиленні фарби. У цьому випадку вам необхідно підібрати відповідний наконечник розпилювача. При неправильному підборі покриття може вийти неоднорідним.

Керівник може вирішити використовувати високооб’ємний розпилювач низького тиску. Даний вид розпилювача забезпечує професійне нанесення покриття. Наприклад, уникнути фарбування довколишніх поверхонь при фарбуванні двері ліфта є дуже складним процесом. Використання розчинника дозволить легко і точно нанести покриття. Існують різні розміри розпилювачів, що дозволяє вибрати найбільш підходящий інструмент.

Іншою помилкою є нашарування матеріалів.  Іноді робочі фарбують об’єкт багаторазово, особливо при внутрішній обробці. Нашарування фарби призводить до утворення штрихів і мазків.

Незважаючи на те, що фарбування не є найбільш важливим і технічно складним процесом, керівники все ж повинні серйозно поставитися до вибору і способу нанесення фарби або покриття. Залежно від того, скільки сил вкладено в цей процес, обробка може зробити будівлю естетично привабливою або відразливою.

Ціна і якість

Крім характеристик матеріалу, в більшості випадків головним питанням, яким керуються при виборі фарби або покриття, є ціна.

Ціна завжди є вирішальним фактором при прийнятті рішення і, на жаль, при цьому страждає якість покриття. Людині властиво думати, що ціна занадто висока, лише поглянувши на неї. Щоб визначити найкраще співвідношення, керівнику слід порівняти матеріали і вибрати той матеріал, який забезпечить хорошу якість покриття до проведення наступних ремонтних робіт. Вибір більш дорогого покриття дійсно може заощадити гроші і час.

Існує помилкова думка, що властивості недорогих фарб і покриттів еквівалентні властивостям більш дорогих матеріалів класу преміум. Так само як і в будь-якій сфері, ви отримуєте те, за що платите. Ви можете придбати галон інтер’єрної фарби всього лише за $ 5 або ж віддати за нього $ 35. Обидва покриття можуть бути нанесені на стіну і дати потрібний вам колір. Різниця полягає в тому, що фарба більш високої якості дозволить вам приховати недоліки покриття і покрити більшу площу. Матеріали преміум класу більш стійкі до подряпин порівняно з дешевими фарбами. Їх дуже легко чистити. Також ви можете видалити пляму з такого покриття, не пошкодивши верхній шар фарби.