Home / Внутрішні роботи / Оздоблення стін у квартирі

Оздоблення стін у квартирі

Єдиним плюсом в ремонті (обробці) новобудови є повна свобода у виборі способів і методах ремонту на етапі «чорнової обробки», і головне величезний вибір оздоблювальних матеріалів для «чистової обробки» вашої квартири в новобудові.

Зміст статті:

У цій статті я хочу в загальних рисах зробити огляд з опоряджувальних робіт у квартирі.

Оздоблення стін. Шпалери. Класика обробки, що вимагає охайності

Класичний варіант обробки стін за допомогою шпалер був і залишається найпопулярнішим варіантом чистової обробки квартири. Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує величезний вибір найрізноманітніших шпалер, а дизайнерські рішення щодо суміщення різних шпалер можуть створити неповторний дизайн вашої квартири.

Під шпалери стіни треба добре вирівняти, прошпаклювати краще 2 рази. Перед приклеюванням шпалер потрібно приклеїти, прошпаклювати і пофарбувати стельові плінтуса.

Оздоблення стін у квартирі

Шпалери клеяться в стик. На стельові плінтуса робиться невеликий напуск, який акуратно відрізається шпалерним ножем. Для відрізання шпалерного припуску потрібно використовувати спеціальну металеву лінійку або рівний чистий шпатель.

Важливо! При приклеюванні шпалер в стик використовуйте шпалерний клей, що не залишає слідів (практично будь-який клей відомих брендів), ретельно виставляйте перший лист шпалер по вертикальному рівню, перевіряйте вертикаль кожен третій шматок шпалер, додатково промазуйте клеєм для шпалер стик і часто міняйте воду, якою протираєте виступивши клеєм з лицьового боку шпалер.

Особливості! У кімнаті, де клеяться шпалери повинні бути закриті вікна. При покупці шпалер враховуйте обрізку шпалер на підбір малюнка. І останнє, ця робота вимагає особливої охайності і педантичності в деталях.

Фактурна штукатурка. Замішати просто, нанести на стіну складно

Фактурна штукатурка стін завойовує все більшу популярність як оздоблювальний матеріал. Хочеться зупинитися на двох моментах.
За заявою продавців і виробників фактурної штукатурки, нанести фактурну штукатурку на стіну може кожен. Це не зовсім так. Замішати ви її, звичайно, зумієте, а от для якісного результату потрібно мати досвід хоча б шпаклювальних робіт. Якщо приступаєте до роботи з фактурними покриттями вперше, потренуйтеся на невеликих площах стін.

І другий. Під фактурну штукатурку стіни також потрібно вирівнювати. Криві хвилясті стіни після закінчення робіт прекрасно будуть видні під косими променями світла. І чим темніше покриття, тим помітніші нерівності.

Фарбування стін. Простота, що приховує важку працю

Фарбування стін у квартирі належить до найбільш практичних видів обробки. Сучасні фарби для стін не тільки екологічно чисті, але і мають дуже великий опір стиранням, так званий коефіцієнт до стирання. Купуючи фарбу для стін звертайте на це увагу. Хороші фарби розраховані на 1000-2000 мийок стіни за допомогою м’якої побутової хімії.

Поради! При фарбуванні стін у квартирі робіть кольорову фарбу (приготування фарби по потрібному кольору) в магазинах на спеціальних машинах. Це дозволить докупити фарбу, не порушивши якість забарвлення.

Якщо ви хочете самостійно отримати новий колір фарби, за допомогою спеціального колера, дрилі і насадки міксера до неї. Кількість фарби на всю кімнату потрібно з розрахунком фарбування як мінімум два рази. Отримати два рази однаковий колір фарби при ручному замішуванні кольорової фарби не вдасться.

Стінові панелі. Це просто, але не по-домашньому

Застосування стінових панелей для обробки стін має одну незаперечну перевагу. Така обробка не вимагає ідеального вирівнювання стін. Все інше, тільки мінуси. Це і офісний вид панелей, і «вкрадений» простір кімнат, і сумнівна екологічність стінових панелей. Все це не дозволяє мені рекомендувати їх для обробки квартири. Хоча невелика різноманітність в дизайні, створює панно з так званих панелей 3D.

Окремі елементи оздоблення стін

Поєднання різних варіантів обробки стін це давно не виключення, а скоріше правила сучасного оздоблення квартир. Виділення ділянок стін допомогою фарби, фактурної штукатурки або фотошпалер, звичайно, створять неповторний стиль вашої квартири. Дуже непогано виглядає оздоблення ділянок стін штучною плиткою під натуральний камінь. Особливо актуальна така обробка в передпокоях. Правда догляд за такою обробкою створює певні проблеми. Дуже вже вони нерівні. Але, приклеїти її вже точно може кожен.