Home / Внутрішні роботи / Ліпний декор в інтер’єрі

Ліпний декор в інтер’єрі

Сьогодні ліпний декор користується все більшою популярністю. За допомогою накладного рельєфного багета (так званого «молдінга»), можна розділити стіни на окремі ділянки, встановлюючи між ними необхідні пропорції, візуально розділяючи простір на окремі ділянки. При цьому кожна деталь ліпного декору виконує свої власні завдання – горизонтальні планки зорово зменшують висоту приміщення, робить його більш затишним і заповненим, а сірий колір стін стає прекрасним фоном, що підкреслює картини або фотографії.

Звичайні білі двері стануть представницькими і розкішними, якщо їх прикрасити декоративними накладками. Поліуретановими молдингами можна не тільки красиво замінити дверні лиштви, але і плінтус. Найчастіше нижню частину стін при цьому фарбують в темніший колір, а верхню в білий (це традиційний підхід), хоча це й не обов’язково, тому що якщо зробити навпаки, то це дасть більше простору кімнаті.

Ліпний декор в інтер'єрі

Гладкі, в віньєтках або з квітковим декором всередині медальйони і гірлянди використовують для настінного візерунка, при цьому квіткові з стрічками гірлянди кріпляться під карнизами, у верхній частині стін.

Можна ефектно і елегантно оформити простір усередині будь-якої ніші, використовуючи арки і арочне обрамлення зі стандартних секцій. Зрозуміло, таким елементом ліпнини обрамляють і дверні та власне арочні отвори. Лиштви для дверей і вікон різних розмірів використовуються як в інтер’єрі, так і для зовнішнього оформлення. Декор дверей прекрасно завершить кутовий елемент вгорі. Зверху, над лиштвою, можна навіть закріпити фронтон в класичному стилі, в центрі якого можна помістити медальйон або будь-яку іншу прикрасу.

Сучасний ринок будматеріалів пропонує споживачам не тільки традиційну гіпсову ліпнину різних видів, а й кілька видів синтетичних матеріалів, куди більш популярних в наші дні . Наприклад, полістирол, він же дрібнозернистий пінопласт. Цей обробний матеріал багатьох приваблює своєю ціною, але не дуже довговічний і не піддається забарвленню. Тому для обробки квартири краще вибрати поліуретан з ряду причин: він стійкий до перепадів температури, витримує нагрівання до 280 ° С, а значить його можна використовувати поблизу світильників. Ліпнина з поліуретану легка, міцна, і добре приклеюється. Поліуретанові вироби можна фарбувати. На відміну від складної технології монтажу виробів з інших матеріалів, поліуретанова ліпнина легко і просто приклеюється.