Home / Інше / Дверна фурнітура: безпека та надійність

Дверна фурнітура: безпека та надійність

Вимоги до безпеки будівель, що пред’являються в даний час, безсумнівно відрізняються від тих, що були раніше. Крім того керівники виробництва повинні забезпечувати надійність будівель для ведення в них діяльності та мешканців. Вимоги до безпеки зросли в останні роки у зв’язку з трагічними подіями і зміною пріоритетів. Це змушує виготовлювачів дверної фурнітури удосконалити вже наявні конструкції і створювати нові пристрої.

Зміст статті:

Володіючи інформацією по основних змінах, представлених в елементах дверної фурнітури, включаючи замки, ручки, петлі і приводи, керівники виробництв можуть вибирати компоненти згідно з вимогами до безпеки, прийнятими в організації, з якою вони працюють.

Нові рішення дверної фурнітури

Двома найбільш важливими аспектами при виборі дверної фурнітури є розміри і частота використання.

Оцінюючи необхідність заміни або удосконалення використовуваних компонентів, керівнику слід враховувати розмір дверей і її вагу. Частота відкривання і закривання дверей є важливим фактором, так як часто використовувані двері, встановлені на вході або в основних приміщеннях, піддаються більшому зносу, ніж двері, встановлені в далеких кабінетах і туалетах. Чим важче двері і чим частіше її використовують, тим більше міцні компоненти слід використовувати.

Виготовлювачі підрозділяють дверну фурнітуру на класи залежно від частоти використання. До класу 1 належать вироби, які підходять для частого використання. Вироби класу 3 краще вибирати при нечастому використанні двері. Дверна фурнітура класу 1 має велику товщину, що дозволяє їй підтримувати важкі масивні двері з довгими петлями.

Дверна фурнітура: безпека та надійність

Так само керівникам слід враховувати естетичний фактор при виборі обробки і форми фурнітури. Існує безліч видів обробки, а елементи дверної фурнітури можна фарбувати і покривати металом. Пофарбовані елементи звичайно добре підходять до стін і панель. Покриті металом елементи підходять до інших компонентів дверної фурнітури, що дозволяє створити однорідний вид. Так само елементи фурнітури володіють різною формою. Приміром, петлі можуть бути квадратні або згладжені кути, три, чотири або п’ять шарнірів, врізні або накладної конструкції.

ЗАМКИ. Приймаючи рішення щодо заміни замка або його удосконалення, слід звернути увагу на ступінь безпеки, простоту доступу і можливість екстреного відкриття. Виготовлювачі в даний час пропонують різні варіанти з ключем і без ключа, які підходять для різних потреб.

Нові замки з високим ступенем безпеки і замки без ключа призначені для підвищення безпеки будівлі. Замки без ключа складаються з пружинної засувки, дверного засува, кнопкової панелі і ручки. Деякі моделі замків без ключа не містять проводів і батарейок. Люди можуть відкривати такі замки за допомогою спеціального коду. Керівники так само можуть встановити замок з головним ключем, щоб співробітники могли заходити в приміщення, не набираючи код.

Ручки

Ручки і рукоятки двері можуть мати різний вигляд, що дозволяє підібрати ручку під архітектурний стиль будівлі. У 70 % випадків використовуються ручки з відполірованою глянцевою поверхнею. Так само існують чорні, коричневі, бронзові, сталеві і хромовані ручки, які можуть бути матовими, пофарбованими або відполірованими. Сьогодні в лікарнях, школах і комерційних будівлях в основному встановлюють нікельовані сталеві ручки.

Технологія обробки іонами срібла дозволяє створити поверхню з антимікробним покриттям. Ручки, рукоятки, натискні пластини і штовхачі можуть бути покриті антимікробним покриттям з іонами срібла. Технологія має тривалу дію, скорочує кількість бактерій, дріжджових і цвілевих грибків. Покриття зберігає свої властивості протягом всього терміну експлуатації ручки. Антимікробні покриття можуть використовуватися не тільки в лікарнях, вони так само будуть хорошим рішенням для шкіл, дослідницьких лабораторій і комерційних підприємств.

Петлі

Виготовлювачі пропонують різні види механічних та електричних петель. Петлі можуть бути врізними, що вкладаються в проріз в поверхні, накладними, навісними і комбінованими. Крім того петлі можуть бути забезпечені доводчиком, пружиною і віссю, дозволяти відкривати двері в одну або в обидві сторони.

У лікарнях в основному встановлюють двосторонні горизонтальні петлі з пружиною, які дозволяють утримувати двері у відкритому на 90 градусів стані. Петлі можуть бути покриті шаром металу або пофарбовані. Такі петлі поміщаються через прямокутний паз у нижній частині дверей і прикріплюються до підлоги за допомогою гвинтів через підлогову пластину з отворами, що дозволяє вирівняти петлю більш швидко і легко.

Електричні петлі мають дроти, по яких постійно надходить струм, що активує електричний замок і дверний затвор не залежно від положення дверей. Магнітний контрольний пристрій закріплюється позаду петлі і активується за допомогою герконового вимикача. Пристрій може бути підключено до системи контролю та управління доступом, що забезпечує постійний запис стану дверей.

Привід

Дверний привід може бути механічним або автоматичним, мало-або високо – потужним, ковзаючим, вібруючим, поворотним, вертикальним. Привід може бути встановлений на вертикальний або горизонтальний ковзний затвор або секторний затвор.

Малопотужні секторні приводи встановлюються в номерах готелів, у кімнатах для почесних гостей, в обслуговуваних зонах і в житлових зонах освітніх установ. Високопотужні приводи встановлюються на вході в аеропортах, в універсальних магазинах, у великих адміністративних будівлях, на вході у відділення невідкладної допомоги в лікарнях і в операційних залах.

Зазвичай в малопотужних приводах використовується двигун змінного струму і гідравлічний насос, що активує важкий замок. Електронний обмежувач ходу регулює довжину дуги повороту.

При виборі фурнітури слід вирішити наступне:

 1. дверний блок повинен дозволяти змінювати бік відкриття або мати фіксоване правостороннє або лівостороннє відкриття
 2. тип живлення приводу
 3. інтеграція з електричними пристроями і системою контролю і управління доступом
 4. ступінь пожежної безпеки
 5. додаткове ручне управління
 6. функція активації, наприклад, настінний вимикач, радіочастотний пристрій або натискна кнопка
 7. система визначення перешкоди, яка відкриває двері, якщо вона зачіпає предмет при закритті, і закриває двері, якщо вона зачіпає двері при відкритті.

Сьогодні архітектори та інженера віддають перевагу механічним і автоматичним обертовим дверям при будівництві будівель або їх реконструкції, так як їх конструкція зменшує тиск і забруднення, зберігає енергію, є міцною і зносостійкою.

Автоматичні обертові двері

Автоматичні обертові двері зазвичай оснащуються регульованим тихохідним приводом. Після отримання сигналу через панель управління, редуктор і електричний двигун з високим крутним моментом, привід повільно рухає двері. Користувач може прискорити рух двері, штовхнувши її вручну, не використовуючи електричний привід.

Автоматичні дверні приводи можуть мати такі конфігурації:

 1. бездротові, автономні, з прискоренням ходу дверей та регульовані
 2. безконтактне функціонування
 3. система голосового повідомлення з регулюванням швидкості для полегшення проходження крісел- каталок і великогабаритних об’єктів
 4. датчики руху, що активують дверний привід при підході користувача
 5. система управління доступом для підвищення безпеки

Система автоматичного доступу

Все частіше керівники змінюють замки з ключем на замки без ключа, так як замки з ключем часто піддаються злому. Наприклад, звичайний набір відмичок дозволяє відкрити велику частину замків з ключем. При цьому відмичку можна виготовити за кілька хвилин з базового ключа і леза пилки, використовуючи звичайні ручні інструменти та точильний верстат.

Непрошений гість може за допомогою відмички вставити в замок спеціальний ключ, висунути його на один розподіл і, застосувавши бічне зусилля, повернути ключ, щоб відкрити замок. З цієї причини виробники пропонують використовувати замки з цифровою клавіатурою, магнітною картою і замки з біометричною ідентифікацією та магнітною картою.

Новітні автоматичні обертові двері можуть бути оснащені замком з магнітною карткою або ключем. Їх можна інтегрувати з системами безпеки, такими як система управління доступом і система диспетчеризації будівлі. Функції забезпечення безпеки цих систем включають блокування при наявності перешкоди, обмеження крутного моменту, пристрій управління доступом з інтеграцією детектора металу, пристрій оповіщення по детектору металу, пристрій контролю маси, які дозволяють визначити, чи знаходиться об’єкт як і раніше в дверному отворі.

Керівник може налаштувати дану систему на двостороннє управління доступом, а так само на роботу в денний або нічний час. Денний режим роботи має на увазі безперешкодний вхід і вихід через двері. Нічний режим роботи активує систему управління входом і виходом, контрольовану через мікропроцесор.

Якщо авторизований або неавторизований користувач намагається потрапити на протилежний бік, активується додаткова система безпеки. Якщо авторизований користувач намагається відкрити двері через систему управління доступом з одного боку, а при цьому одночасно з іншого боку двері намагається відкрити неавторизований користувач, система електричним шляхом блокує двері, відмовляє у доступі і видає попереджуючий звуковий сигнал. Двері повертаються, залишаючи зазор в межах зони безпеки, потім двері повертаються до нормальної роботи.

Залежно від обираних функцій, дані двері можуть надати значну підтримку службі безпеки і при цьому зберегти ваші кошти.