Home / Внутрішні роботи / Бетонні підлоги: основні етапи

Бетонні підлоги: основні етапи

Бетонні підлоги є найпопулярнішим видом перекриття в промислових будівлях, проте і в житлових приміщеннях нерідко вдаються до влаштування такої підлоги. Перекриття з бетону виходить міцним і надійним. Його якість залежатиме від матеріалів, дотримання технології та використання спеціального обладнання. Пошук обладнання, необхідного для укладання бетонної підлоги, не завдасть великих проблем: наприклад, віброрейки представлені в широкому асортименті, тому можна підібрати недорогу модель з задовільною функціональністю і потужністю.

Бетонні підлоги: основні етапи

Послідовність дій при укладанні бетонної підлоги на увазі чотири основні етапи.

  1. Підготовчі роботи. Якщо бетонна стяжка укладається на грунт, то його потрібно попередньо утрамбувати і укласти піщану або щебеневу подушку, яка також вимагає ущільнення. Якщо основою для нової підлоги є стара бетонна поверхня, то її підготовка полягає у вирівнюванні і закладенні дефектів. Перед укладанням бетонної суміші необхідно провести гідроізоляцію за допомогою бітумних матеріалів або полімерних мембран.
  2. Власне укладання бетону. Спочатку необхідно встановити опалубку. Для виготовлення бетону можна використовувати бетонозмішувач або ж забезпечити подачу розчину  з заводу. Укладання бетону здійснюється або за допомогою маяків, або ж по напрямній віброрейці. Другий спосіб більш витратний, але і більш технологічний, що дозволяє отримати більш щільний шар складу. Нерідко віброрейки використовують і для ущільнення поверхні, отриманої з використанням маяків.
  3. Фінішна обробка отриманої поверхні. Фінішна обробка повинна проводитися не раніше 3-7 годин після завершення попереднього етапу – саме такий час потрібно для достатнього схоплювання бетонного складу. Після закінчення цього часу поверхню обробляють затираючою машиною, для чого застосовують або їх лапасті, або диск.
  4. Отримання швів з наступною герметизацією. Для отримання достатньої міцності підлоги і запобігання його розтріскування після фінішної обробки необхідно нарізати деформаційні шви. Підготовка їх починається вже на перших етапах укладання підлоги: ізоляційні шви утворюються шляхом видалення опалубки, що розташовується по периметру приміщення і в місці примикання до іншої основи. Крім того виконують усадочні і конструкційні шви, які отримують шляхом укладання спеціальних рейок в ще м’який бетон. Після видалення всіх планок і опалубки, що утворилися шви заповнюють пластичним матеріалом або волокном, що забезпечує можливість зміщення отриманого покриття.