Home / Дах / Утеплення даху зсередини

Утеплення даху зсередини

Утеплення даху зсередини проводиться з різних причин. Якщо потрібно утеплити дах будинку і облаштувати на горищі житлове приміщення, то в цьому випадку технологія утеплення буде одна. А якщо горище холодний, то подкровельное простір не утеплюється, а утеплюється саме перекриття, яке служить стелею внутрішнього простору будинку. Залежно від обраного методу, вибирається відповідний теплоізоляційний матеріал.

Для утеплення перекриття може бути використані практично всі види утеплювача:

 • мінераловатні плити;
 • В. А. Стеклова;
 • пенолістірольние панелі;
 • сипучі матеріалу – шлак, керамзит, тирса та інше.

На вибір теплоізоляції не впливає матеріал, з якого побудований сам будинок, однак при його виборі слід враховувати кліматичні показники даного регіону.

Утеплення горищного перекриття ↑

У тому випадку, коли горищне приміщення не призначається під пристрій мансарди, утеплювати необхідно тільки саме перекриття. Перед тим як укладати утеплювач для даху , на поверхню перекриття з боку горища розстеляється паронепроникна плівка, бо внутрішній простір будинку передає своє тепло і вологу через перекриття на горище, які, піднімаючись до верху даху, осідають конденсатом на покрівельний матеріал зсередини горища.

Утеплення горищного перекриття

Як результат – підгнила кроквяна система, корозія металевих елементів покрівлі, вологий утеплювач, який втрачає свої властивості. Хороша пароізоляція, правильно укладена, здатна запобігти такі негативні наслідки.

Крім пароізоляції, на горищі повинна бути природна вентиляція – слухові вікна, вентиляційні зазори в області конькового бруса, під свесами покрівлі.

Перед тим як утеплити дах зсередини , необхідно провести якісний огляд всієї кроквяної системи. Виявлені протікання потрібно усунути, підгнилі дерев’яні замінити на нові, а вся кроквяна система повинна пройти обробку антисептиками, включаючи сюди знаходяться на даху комунікації.

Якщо для пароізоляції використовується фольгована плівка, то її потрібно укладати блискучою стороною вниз. Фольга відображає тепло, яке надходить зсередини будинку, тим самим зберігаючи його. На пароізоляцію укладають обраний утеплювач. Якщо перекриття балочне, то утеплювач просто розкладається між балок по поверхні перекриття і фіксується від зсуву.

Якщо виконується утеплення бетонної даху – на бетонні плити перекриття пароізоляцію стелити не обов’язково.

Щоб виключити утворення містків холоду, по балках також прокладають шар утеплювача. Укладається утеплювач повинен бути абсолютно сухим. При укладанні утеплювача в самому низу даху, у карнизів, залишають вентиляційний зазор 5 мм. Поверх утеплювача розстеляють паронепроникний матеріал, який до того ж зможе захистити утеплювач від продування вітром.

Використання ППУ для теплоізоляції ↑

Останнім часом для теплоізоляції плоских дахів широко використовується метод утеплення пінополіуретаном. Плюси цього способу – відсутність необхідності попереднього облаштування стяжки і використання паро- та гідроізоляційних мембран.

Пінополіуретан – один з видів напиляемой полімерної покрівлі , що володіє достатньою жорсткістю і стійкістю до механічних навантажень, не вимагає додаткового кріплення (відмінно схоплюється з будь-якою поверхнею) і утворюють безшовний килим утеплювача (що виключає утворення містків холоду). Термін служби такого покриття – від 25 років.

Утеплення мансарди пінополіуретаном

З особливостей роботи з цим матеріалом, слід зазначити:

 • нестійкий до ультрафіолету (після нанесення слід нанести захисне покриття)
 • не можна працювати в умовах підвищеної вологості
 • при нанесенні вкрай токсичний – при роботі необхідно використовувати засоби захисту

Утеплення скатної покрівлі: вибір матеріалу ↑

Утеплення покрівлі зсередини своїми руками, якщо горищне приміщення активно експлуатується, проводиться за методом «листкового пирога».

Також, як і при утепленні горищного перекриття, спочатку проводиться огляд кроквяної конструкції будинку, усуваються всі виявлені дефекти і укладається шар пароізоляції, який кріпиться до крокв будівельним степлером. Якщо при зведенні покрівлі не була зроблена гідроізоляція між кроквами і покрівельним матеріалом, доведеться заповнювати цей недолік.

Утеплення скатної покрівлі

Для теплоізоляції вибирається матеріал максимально відповідає всім вимогам, які пред’являються до експлуатованих горищах. Фахівці не рекомендують проводити утеплення даху пінопластом або іншими матеріалами на його основі, оскільки сам по собі матеріал володіє достатньою жорсткістю і не може створити повністю заповнені простору між кроквами.
Найчастіше для утеплення підпокрівельного простору використовують різні види мінеральної вати на основі базальтового волокна .

Цей матеріал володіє достатньою м’якість і одночасно пружністю, що не дозволяє йому м’яти в процесі експлуатації. Він не горючий, навпаки, його склад не дає розповсюджуватися вогню. Базальтове волокно характеризується високим ступенем шумопоглинання, що є важливим аргументом при виборі утеплювача. Так само воно має високу стійкість до високих температур і впливу хімічних речовин.

Скловата володіє такими ж характеристиками, що і мінеральна вата, але так як її виробляють з розплаву скла, вона дуже крихка і може при стисканні втрачати свою формостабільность. В результаті чого можуть утворитися порожнечі, які неминуче призведуть до промерзання даху і утворення містків холоду і скупчення конденсату.

Вибір матеріалу залежить і від фінансових можливостей господаря будинку. Якщо запрошувати фахівців, то ціна утеплення даху дерев’яного будинку за один квадратний метр обійдеться приблизно в 200 рублів.

В даний час на ринку будівельних матеріалів є маса різних теплоізоляційних матеріалів, як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Щоб зробити праільно вибір, слід орієнтуватися на такі два параметри:

 • вага утеплювача – використання теплоізоляції з великою вагою створює додаткові навантаження на саму покрівлю та кроквяну систему, яких краще уникати
 • теплопровідність – чим нижче цей показник, тим краще утеплювач здатний утримувати тепло всередині приміщення ( оптимальне значення – нижче 0,04 Вт / м ° С )

Процес теплоізоляції базальтовими плитами ↑

 • Плити мінеральної вати вставляють між кроквами таким чином, щоб не залишалося зазорів, а навпаки, мінеральна вата б дуже щільно входила в міжкроквяний простір.
 • Якщо товщина шару утеплювача з розрахунку повинна бути 200мм, а крокви мають висоту 15см, можна або набити додаткові рейки, або кріпити плити мінеральної вати дротом, капроновим шнуром, зачіпаючи їх на кроквах.
 • Якщо утеплення даху своїми руками проводиться в два шари мінеральної вати, то краще всього укладати плити мінвати так, щоб шви між ними в першому шарі перекривалися плитою другого шару.
 • Після цього триває утеплення даху будинку зсередини укладанням паронепроникною плівки.
 • Паронепроникні плівки, мембрани відіграють роль захисника утеплювача від вологи, тепла, що надходять зсередини приміщення.
 • Мембрани укладаються на внутрішній поверхні покрівлі поверх утеплювача.
 • У місцях стиків плівка укладається внахлест і скріплюється спеціальною липкою стрічкою, що дозволяє створювати герметичність всього шару пароізоляції.

Теплоізоляція базальтовими плитами

Структура пароізоляційних плівок складається з спіненого поліетилену низького тиску або поліпропіленового волокна. Такі матеріали відрізняються високою міцністю на розрив, еластичність, легкі і прості в роботі. При кріпленні таких плівок саморізами або цвяхами, полотно її не рветься, а приварюється до них. Тому, не варто економити на пароізоляції, так це може обернутися великими проблемами надалі.

При поганій пароізоляції пари води, які завжди присутні в повітрі будь-якого приміщення, проникають через обробний шар в утеплювач, перетворюючись там на росу, і вже мокрими плямами проявляється на стінах і стелях житлового простору. До того ж дії цієї вологи піддається вся кроквяна система і виходить «плаче дах». Якщо використовується пароізоляційна фольгована плівка, то її блискуча сторона повинна дивитися всередину житлового приміщення.

Відео про утеплення даху зсередини ↑