Home / Внутрішні роботи / Утеплення підлоги в будинку своїми руками

Утеплення підлоги в будинку своїми руками

Комфортна атмосфера в заміському будинку або міській квартирі, яку хоче мати кожен власник, багато в чому залежить від утеплення конструктивних елементів будівлі, в тому числі основи підлоги в приміщеннях. Температура підлоги – один з важливих показників комфортності житла. Тому, завдяки грамотній теплоізоляції підлог можна одночасно досягти двох цілей – підвищити комфорт в приміщеннях і істотно знизити фінансові витрати на опалення.

Утеплення підлоги можна зробити самостійно. Головне визначитися з вибором матеріалу і технології утеплення підлоги, найбільш придатних для монтажу з рахунком всіх індивідуальних особливостей об’єкта.

При виборі утеплювача для підлоги необхідно врахувати його функціональні та технічні властивості:

 • теплопровідність
 • міцність
 • невелика вага (матеріал не повинен створювати додаткове навантаження на конструктивні елементи будівлі)
 • здатність витримувати певні навантаження
 • пожежобезпечність
 • вологостійкість
 • простоту монтажу та подальшої обробки
 • екологічну безпеку
 • довговічність
 • швидкість проведення робіт

В даний час вітчизняні та зарубіжні виробники теплоізоляційних матеріалів пропонують великий асортимент різних технологій для утеплення підлоги. Можна вибрати варіанти теплоізоляції на будь-який смак з урахуванням всіх конструктивних особливостей будівлі і фактичного стану підлоги.

Утеплення підлоги мінеральною ватою ↑

Мінеральна вата має високу звуко-і теплоізоляцію, стійка до вогню і вологи, відмінно переносить значні механічні дії і протягом довгого часу зберігає свої якісні і функціональні властивості.

Uteplennia pіdlogi mіneral`noiu vatoiu

Мінеральна вата випускається в двох формах: плити та гнучкі мати. Плити виробляють гидрофобной мінеральної вати. Зазвичай плити застосовують при одношаровому утепленні підлоги. Гнучкі мати мають підвищену міцність і пружність. Одна зі сторін матів покривають перфорованої папером, яку укладають вниз конструкції.

Мінеральну вату використовують як утеплення в дерев’яних конструкціях підлоги (лагах), а також під чорнову підлогу підстави поверхні.

Утеплення підлоги пінополістиролом ↑

Пінополістирол відрізняється високою теплоізоляцією, тривалим терміном служби і доступною вартістю. Цей матеріал використовують при утепленні підлоги над підвалами, по грунту, а також статі з підігрівом.

Uteplennia pіdlogi pіnopolіstirolom

Пінополістирол укладають на будь-яку поверхню (дерев’яну, бетонну, металеву, старе покриття з керамічної плитки і т.д.). Дуже ефективно утеплення бетонної підлоги за допомогою пінополістиролу. Досить закріпити на підставі статі теплоізоляцію, далі на пінополістирол укладають армуючої сітки і зверху облаштовують бетонну стяжку.

Утеплення підлоги Піноплекс ↑

Піноплекс – сучасний матеріал для теплоізоляції різних конструкцій. За структурою – це спінений полістирол, що володіє низькою теплопровідністю, відмінною шумоізоляцією, вологостійкістю, довговічністю. Такі якості роблять цей матеріал гідною альтернативою пінопласту для облаштування теплоізоляції підлоги.

Uteplennia pіdlogi pіnopleksom

Утеплення підлоги Піноплекс – відмінне варіант для будь-яких конфігурацій і конструкцій підстави поверхні. Піноплекс в конструкції утеплення використовується для теплоізоляції підлоги на лагах або при укладанні підстави з подальшою стяжкою.

Теплоізоляція підлоги методом напилення пінополіуретаном ↑

Великою популярністю в даний час користується теплоізоляція підлоги пінополіуретаном. Цей теплоізоляційний матеріал наносять економічним, швидким та якісним методом напилення. Після нанесення теплоізоляції виходить рівне покриття підстави підлоги, яке не має місць з’єднань і стиків.

Uteplennia pіdlogi pіnopolіuretanom

Крім цього, у цієї технологи є безліч інших переваг:

 • Швидкість виконання робіт (у день може облаштовуватися однією бригадою до 100 кв. М. Основи підлоги)
 • Мінімальні витрати на транспортування (пінополіуретан доставляють на об’єкт у спеціальних ємностях – бочках об’ємом 200 літрів)
 • Невелика товщина теплоізолюючого шару (від 50 до 100 мм)
 • Напилюваний пінополіуретан не вимагає додаткової пароізоляції і має відмінні властивості за показником вологостійкості. Завдяки своїй структурі матеріал не утворює конденсат
 • Комплексний підхід утеплення методом напилення передбачає теплоізоляцію підлоги як зовні, так і всередині будівлі. Зовні, тобто утеплення підвалу, конструктивних стиків перекриття та фасадних стін і т.д.
 • Пінополіуретан не боїться гризунів, плісняви, великих перепадів температури та інших кліматичних та природних негативних впливів.

Зверху пінополіуретану може облаштовуватися будь-який вид стяжки або сухого підстави поверхні підлоги (бетонна або нівелюються стяжка, гипсоволокно, дерев’яна підстава і т.д.). Утеплення підлоги на першому поверсі ефективно проводиться за допомогою напиляемой теплоізоляції.

Утеплення підлоги методом подвійного настилання підлог ↑

Подвійна настилка утеплення підлоги – найбільш відомий метод традиційної теплоізоляції. Першим шар монтують з дощок, які кріплять на балках шпунтами. Обов’язково необхідно виключити проникнення в конструкцію повітря. Заключним шаром укладають фінішну обробку, ламінат на підкладці, килимове покриття або лінолеум з утепленням. Перевага таких покриттів – легкість в обслуговуванні і хороший рівень теплоізоляції.

Утеплення підлоги за допомогою ДВП ↑

Uteplennia pіdlogi za dopomogoiu DVP

Якісне, сертифіковане ДВП є непоганий теплоізоляцією, яку можна використовувати в приміщеннях при неможливості підняти поверхню підлоги на значну висоту. Для утеплення застосовувати ДВП марки М-20 і ПТ-100. Зверху готового підстави можна укладати будь-яке фінішне покриття, крім керамічної плитки і тонкого лінолеуму.

Утеплення підлоги керамзитом ↑

Найдоступніша, давно використовувана технологія утеплення підлог керамзитом проводиться під час облаштування стяжки ще на стадії будівництва або під час проведення капітального ремонту будинку або квартири, так як така підстава значно збільшує товщину чорної підлоги (від 120 до 150 мм).

Uteplennia pіdlogi keramzitom

Керамзит використовують для утеплення у вигляді підсипання, а для збільшення ефекту додатково керамзит додають безпосередньо в бетонну стяжку. Для збільшення міцності конструкції на між керамзитом і стяжкою укладають спеціальну сітку, а в бетонний розчин додають спеціальні присадки або мікрофібру, для уникнення розтріскування готової поверхні.

Теплі підлоги ↑

Теплі підлогиДля утеплення підлоги можна облаштувати теплі водяні або електричні підлоги. Крім додаткової теплоізоляції в будинку або квартирі теплі підлоги забезпечують якісне опалення приміщень, так як тепле повітря повільно і рівномірно поширюється по кімнаті. Дуже важливо – тепло піднімається знизу, прямо з підлоги, що не відбувається під час обігріву традиційною системою обігріву радіаторами.

Vikonannia uteplennia pіdlogi

Електричні підлоги з підігрівом більш дороги при подальшій експлуатації, особливо це відчувається на великих площах. Тому їх традиційно використовують для обігріву невеликих просторів: кухні, ванної кімнати, балкона, якоїсь частини вітальні або їдальні. Електричний підлогу практично не зменшує висоту приміщення і може облаштовуватися в підготовчому шарі перед фінішним покриттям.

Теплі підлоги з водяним підігрівом монтують при організації стяжки підлоги з металопластикової труби. Такий спосіб дешевше електричного при подальшому використанні, але він займає значну висоту, стяжка з водяним підлогою повинна бути не менше 80-100 мм. За технічними характеристиками цей вид підігріву підлоги застосовується, як правило, в приватних будинках, так як підключається до загальної опалювальної системи.

При будь-якому вищеописаному методі підігріву підлоги по всьому периметру приміщення між підлогою і стіною обов’язково прокладають теплоізоляційні елементи, наприклад мембрану або пінопласт близько 10 мм. Справа в тому, що коли підлоги нагріваються – вони розширюються і збільшуються в розмірах. Тому, даний технологічний шар запобіжить пошкодження фінішного покриття під час експлуатації теплої підлоги.

При організації теплого водяного або електричного підлоги слід враховувати особливості фінішного покриття. Воно має бути сумісним з цими системами. Крім традиційної керамічної плитки в даний час виробники випускають ламінат і паркет, які можна укладати на теплі підлоги.

Утеплення підлоги гіпсоволокно ↑

Компанія KNAUF більше десяти років тому розробила інноваційну продукцію комплексного використання – гіпсоволокнисті листи.

Skhema uteplennia pіdlogi gіpsovoloknom

«Суха стяжка», виготовлена ​​за допомогою гіпсоволокна володіє масою достоїнств :

 • Мінімальна товщина. Готова стяжка з гіпсоволокна на рівній поверхні основи підлоги займе всього 20 мм.
 • Швидкість монтажу. Самостійно в день можна облаштувати стяжку підлоги на 30 кв. м.
 • Ідеально рівне покриття. Поверхня підлоги виходить рівною і надійною.
 • Готова стяжка підходить під будь-яку фінішну обробку. Поверх підлоги з гіпсоволокна можна укласти паркет, ламінат, керамічну плитку, натуральний або штучний камінь, лінолеум, ламінат і т.д.
 • Стяжка сумісна з теплою підлогою. На готове основу підлоги з гіпсоволокна можна зверху укласти електричний тепла підлога.

При перепадах статі вирівнює шаром під «суху стяжку» з гіпсоволокна використовується керамзитний пісок (відсів з керамзиту фракцією до 5 мм). Така підкладка збільшує теплоізоляційні властивості даної конструкції. Слід зазначити, що підлоги з гіпсоволокна мають відмінні звукоізоляційні властивості.

Утеплення лінолеумом ↑

Найлегший і доступний спосіб утеплення поверхні підлоги – це використання лінолеуму зі спеціальною теплою підкладкою. Цей недорогий, швидкий експрес-варіант, який не вирішить кардинально проблем з теплоізоляцією приміщення. Використання лінолеуму просто прибирає дискомфорт, який людина відчуває при контакті з холодною поверхнею підлоги. Додатково на лінолеум можна укласти килим або ковролін, які доповнять теплоізоляційні властивості основи підлоги. Слід зазначити, що цей вид утеплення застосовується в приміщеннях з уже готовим ремонтом, особливо користується популярністю при неможливості використання інших теплоізоляційних систем.

Наливні теплоізолюючі підлоги ↑

В даний час з’являються нові технології утеплення підлог. Одна з новітніх систем – тепла суміш Thermo Plast, інноваційне високоефективне утеплення поверхні підлоги, одночасно відмінна гідроізоляція з високою паропроникністю, пожаробезопасностью вищого класу, шумоізоляцією статі і абсолютної екологічною чистотою. Утеплення підлоги сумішшю, що нівелює Thermo Plast дозволяє заощадити при експлуатації будівлі до 10% тепла.

Технологія нанесення суміші дуже проста, і може виконуватися самостійно, без особливих навичок і досвіду роботи. Досить вміти користуватися рівнем і дотримуватися технічну інструкцію виробника. Стяжка з суміші Thermo Plast підходить під будь-яке фінішне покриття і по товщині займає від 30 до 50 мм.

Технологія утеплення підлоги в приватному будинку ↑

Підлоги в приватному будинку утеплюють відповідно до чинних будівельних правил і норм. Комплексні роботи з теплоізоляції підлоги в будинку складаються з утеплювальних заходів, що проводяться зовні фундаменту, щоб в процесі експлуатації холод не потрапляв в будівлю. Перед утепленням статі бажано утеплити цокольні і підвальні приміщення. У ході облаштування теплоізоляції згідно будівельним нормативам вона не повинна знаходитися вище гідроізоляційного шару, що укладається між фундаментом і цегляною кладкою.

Pravila uteplennia pіdlogi v privatnomu budinku

 

Один з поширених способів теплоізоляції підлоги в приватному будинку – це утеплення по лагам. Технологія наступна:

 • Перед пристроєм теплоізоляції потрібно демонтувати старе покриття. На поверхню (бетонну основу, чорна підлога і т.д.) на відстані один від одного від 600 мм до 1000 мм укладають дерев’яні лаги.
 • Між готовими лагами на пароізоляцію облаштовують утеплювач (скловолокно, мінеральну вату, пінополістирол і т.д.).
 • Утеплювач захищають зверху гідроізоляцією (полімерною плівкою). Якщо в якості утеплювача використовується піноізол, то укладання додаткової гідроізоляції не потрібно. Можливо також для утеплення використання сипучих матеріалів (керамзиту, гранульованого утеплювача і т.д.).
 • Зверху на лаги укладають цільні дерев’яні дошки або спеціальну фанеру (ДВП, ОСБ і т.д.).

Утеплення підлоги в дерев’яних будинках ↑

Якісна теплоізоляція дерев’яних підлог дуже важлива для комфортної експлуатації приміщень. Сьогодні виконання утеплення підлог в дерев’яному будинку істотно спростилося, завдяки великому асортименту матеріалів і технологій, які володіють найважливішими для будівель з дерева характеристиками:

 • негорючістю
 • екологічною безпекою
 • довговічністю

Перед укладанням теплоізоляції підлоги першого поверху над підвалом, утеплення необхідно починати з підвалу. Для цього можна взяти смолу або епоксидний клей і з боку підвалу приклеїти плити з пінополістиролу або спеціальною кріпильної системою зафіксувати мати з мінеральної вати.

Утеплити підлогу в дерев’яному будинку можна наступними матеріалами :

 • мінеральної базальтової ватою
 • steklovatoy
 • пінополістиролом або пінопластом
 • «Сухий стяжкою» з гіпсоволокна

Теплоізоляція підлоги на основі мінеральної вати є одним з найкращих варіантів. Матеріал не горить, володіє регульованої щільністю і дуже низьким коефіцієнтом водопоглинання. При застосуванні скловати обов’язково потрібно провести гідроізоляцію підлоги, так як матеріал гігроскопічний.

Застосування пінопласту обмежується нормативами пожежної безпеки. Можна як утеплювач в дерев’яному будинку використовувати екструдований пінополістирол, який має мінімальну товщину утеплювача.

В якості гідроізоляційних матеріалів використовуються ПВХ-мембрани, поліетиленова плівка, руберойд, ізопласт і т.д. Вони легко захищають утеплювач від проникнення всередину нього зайвої вологи.

При будівництві дерев’яного будинку спосіб утеплення підлог буде залежати безпосередньо від типу фундаменту. Якщо будинок побудований на столбчатом або стрічковому фундаменті, утеплення починають з відсипання подпола піском, потім керамзитом або іншим гранульованим утеплювачем. Після цього встановлюють чорнову підлогу, на який укладають утеплювач. У ролі теплоізоляції тут може використовуватися будь утеплювач. Нерідко між чорновою підлогою і підставою поверхні засипають керамзит, зверху якого можна додатково укласти утеплювач. Будь волокниста теплоізоляція потребує знизу в пароізоляції, і зверху в гідроізоляції, а також в організації вентиляційних зазорів для відведення зайвої вологи. Зазвичай зазор при монтажі залишають між чистовим підлогою і паробарьером.

Для утеплення дерев’яної підлоги в процесі експлуатації можна використовувати «суху стяжку» з гіпсоволокнистих листів, які за своїми характеристиками оптимально підходять для конструкцій з деревини. Єдино слід знати, що для облаштування теплоізоляції з гіпсоволокна на дерев’яну поверхню не можна використовувати гідроізоляційні матеріали (плівку, руберойд і т.д.). Для монтажу стяжки застосовують спеціальну промаслений папір.

Утеплення підлоги на балконі або лоджії ↑

Uteplennia pidloga balkona і lodzhії

Варіанти підготовки підлоги :

 • монтаж дерев’яного каркаса
 • облаштування традиційної стяжки,
 • влаштування підлоги з гіпсоволокна

Для утеплення лоджії або балкона пінопластом (пінополістиролом) використовують матеріал Піноплекс 35.

При облаштуванні фінішної стяжки застосовують готову суху суміш або бетонний розчин з добавкою пластифікатора. Теплоізоляцію укладають на підготовлену основу підлоги (очищене від старого покриття, бруду, пилу). На Піноплекс 35 зверху укладають спеціальну сітку і заливають готовою сумішшю. Після висихання поверхні під фінішне покриття можна зробити теплий електрична підлога.

Відео про утеплення підлоги ↑