Home / Зовнішні роботи / Утеплення фасадів

Утеплення фасадів

Робота по утепленню фасаду увазі утеплення стін із зовнішнього боку. Якщо раніше утеплення будівель здійснювалося шляхом збільшення товщини стін, то зараз з приходом сучасних теплоізоляційних матеріалів і технології монтування системи, з’явилися інші рішення. При стійкому зростанні цін на енергоносії – комплексні вимоги до енергоефективності будівель, стають вище.

На сьогоднішній день в Росії поширені два види утеплення фасадів: «тонким штукатурним шаром» і «вентильованого утеплення». Обидві системи подразумевают утеплення стін будинку з зовні – теплоізоляційними матеріалами. Різниця полягає в технології установки та оздоблювальні матеріали. Застосування різних видів матеріалу в обробці фасаду, дозволяють зробити будівлю неповторним та індивідуальним.

Утеплення фасаду «тонким штукатурним шаром» (мокрий фасад) ↑

Теплоізоляція по системі « мокрий фасад »одна з найпоширеніших технологій і призначена в малоповерховому будівництві, при утепленні, ремонті або реконструкції будівель і споруд, житлових будинків.

Утеплення фасаду «тонким штукатурним шаром»

За допомогою клею плити утеплювача кріпляться на фасад, додатково фіксується за допомогою дюбелів до стіни. Потім весь фасад армується клейовим складом з щелочестойкой фасадної сіткою. Виходить міцна герметизована основа (шкаралупа), на яку наноситься фінішний шар грунтовки і тонкої декоративної штукатурки. Фінішна штукатурка в своїй основі складається з наповнювача модифікованого полімерними добавками і мармурової крихти, що робить фінішний шар дуже міцним! За умови правильного виконання робіт, Ваш фасад довгі роки буде приносити естетичне задоволення і економічну вигоду. Утеплення стін є першорядним завданням при створенні теплого комфортного будинку.

Утеплення фасадів «вентильований фасад» ↑

Навісні фасадні системи з повітряним зазором застосовуються для облицювання та утеплення зовнішніх стін промислових і цивільних будинків та споруд, а так само для житлових будинків стилю «хайтек» і різних комплексів.

Утеплення фасадів «вентильований фасад»

Навісні фасади являють конструкцію різної складності, складається з матеріалів облицювання, теплоізоляційного матеріалу і підсистеми на яку кріпиться облицювальний матеріал навісного фасаду. Підсистема складається з металевих напрямних виставляється за рівнем, кріпиться анкерами. За допомогою дюбеля до стіни кріпиться утеплювач (мінераловатна плита), а потім з повітряним зазором на несучу підсистему встановлюється облицювальний матеріал. Як облицювальні матеріали використовуються керамогранітні, фіброцементні панелі з декоративним покриттям, касети з композитних матеріалів або сталі.

Переваги утеплення «мокрого» і «навісного» фасаду перед іншими способами утеплення стін.

 • При повній теплоізоляції фасаду по сертифікованою системою утеплення, Ефективна економія на витрату газу або електроенергії – 1,5-2 рази.
 • Стабілізується внутрішній клімат в будинку за рахунок абсолютної герметизації і теплоізоляції будівлі. Взимку температура в будинку не опускається нижче 22 градусів. У літній спекотний період за рахунок акумуляції тепла на поверхні термоізоляційних плит, температура в будинку комфортно прохолодна.
 • Ефективна звукоізоляція фасаду збільшується в рази за умови правильно виконаної герметизації і теплоізоляції будівлі.
 • Абсолютний захист будівлі від впливу агресивних атмосферних опадів і температурних коливань на руйнування стін фасаду, веде до довгостроковості служби будівлі.
 • Зміна зовнішнього вигляду фасаду змінюється в рази в кращу сторону, тим самим збільшується ліквідна вартість будівлі.
 • Термін експлуатації будівлі без ремонту до 25 років і вище.
 • При застосуванні систем утеплення будівель знижуються витрати на земляних роботах при формуванні бетонних робіт при влаштуванні фундаменту, а також при спорудженні стін зменшивши їх товщину і витрати на виробництво робіт.

Різниця двох систем утеплення («мокрий» і «вентильований фасад»)

1.Можливість виробництва робіт теплоізоляції фасаду по технології «мокрий фасад» не має обмежень на огороджувальні конструкції будівель, будь вони з моноліту, цегли будь-якого виду, пористого бетону, вологостійких матеріалів, дерева і т.д. через легкість конструюється системи «мокрого типу» на відміну від «вентильованого фасаду».

2.Можливість виробництва робіт теплоізоляції фасаду по технології «вентильований фасад» має обмеження через вагу системи. Для початку виконання робіт необхідно провести дослідження на предмет міцності і витривалості існуючого фасаду із-зі ваги конструюється підсистеми та облицювання будівлі керамогранітом або іншим облицювальним матеріалом.

Така стадія будівництва, як утеплення , має велике значення – відомий факт, але не багато хто уявляє собі складність і значимість цього процесу. Утримання тепла в будинку раніше домагалися шляхом збільшення товщини стін, в даний час, з появою сучасних теплоізолюючих матеріалів і систем, в цьому відпала необхідність. Через стіни, вікна, покрівлю – будівля втрачає величезну кількість тепла, а тому доводиться значно збільшувати витрати на газ чи електроенергію.

Утепливши правильно стіни, застосувавши «систему теплоізоляції», можна істотно знизити витрати на оплату енергоресурсів. Зменшивши витрати на сжигаемое паливо, ми скорочуємо кількість викидів в атмосферу, що дозволяє значно поліпшити екологію навколо нас.

За сучасними нормативами утепливши покрівлю, ми скорочуємо до 10% втрати тепла з будинку. На вікна припадає 10% від площі стін будинку і втрата тепла становить 15%. Значна частина тепла йде через стіни – до 30%. При недостатньою товщині стін, низьких кліматичних температурах на стінах утворюється паморозь, намокання, що говорить про те, що через стіни йде інтенсивний обмін тепла із зовнішнім світом. При будівництві нам доводиться збільшувати товщину стіни, що буває недостатньо. Є вихід! Вже більше 50 років, як сучасний світ для збереження тепла та економії енергетичних ресурсів застосовує систему «теплоізоляції стін».

Стіни утеплюються теплоізоляційними плитами, з подальшою армировкой і декоративною обробкою. Утеплення стін дозволить заощадити кошти на обігрів житла. Теплоізоляція захистить будівлю від впливу атмосферних опадів і перепадів температур, і дозволить значно збільшити термін його експлуатації. Легкі теплоізоляційні матеріали, що володіють високою морозостійкістю і низьку теплопровідність – застосовуються не тільки при будівництві нових будівель, але і при ремонті раніше побудованих.

Перш, ніж приступити до утеплення, потрібно зробити наступне:

 1. провести дослідження будівлі на предмет виявлення так званих «містків холоду» – місць, через які відбувається найбільш підвищена тепловіддача. Дослідження, проведене фахівцями нашої фірми, допоможе виявити такі зони. Як видно з тепловізійних знімків, теплові втрати відбуваються в місцях з’єднання різних елементів будівельних конструкцій – саме на ці ділянки і слід звернути особливу увагу при утепленні.
 2. визначити спосіб утеплення будівлі

Трохи про дослідження утеплення фасадів

Як правило трапляються такі види утеплення:

 1. Утеплення зовні стіни.
 2. Утеплення колодязної кладкою.
 3. Утеплення всередині приміщення.

Утеплення зовні будь сертифікованою системою, що пройшла випробування (кліматичні, пожежники і д.р.), що мають Технічне Свідоцтво ДЕРЖБУДУ Росії для застосування в нашому кліматі, буде найбільш правильним рішенням.

Утеплення колодязної кладкою має досить багато недоліків, які утворюються порожні місця, утворюють витік тепла, що сприяє поганий теплоізоляції стін.

Утеплення стін всередині приміщення не досить ефективно.

Перевага зовнішнього утеплення полягає в наступному:

 • Стіни надійно захищені від сезонних і добових температурних коливань і впливу опадів, що є однією з основних причин їх руйнування.
 • Точка роси, винесена за конструкцію стіни, дозволяє уникнути випадання конденсату, намокання і подальшого утворення грибкового нальоту. Крім того, одночасно з утепленням і захистом його від впливу атмосферних явищ підвищується і звукоізоляція будівлі.
 • Утеплення стін будинку істотно скорочує витрати на газ йди електроенергію.

Наша компанія займається утепленням стін фасадів будь-якого призначення. Система утеплення стін здатна не тільки утеплити Ваш фасад, а так само перетворити його до невпізнання надавши певний архітектурний стиль. Усього цього можна досягти монтувати систему теплоізоляції на свій фасад.Прі утепленні слід виходити з того, що, вибираючи одну з систем утеплення, одночасно доводитися робити вибір всього комплексу певних фасадних робіт, якому доведеться слідувати надалі. Наша компанія готова допомогти Вам.

Робота по утепленню фасаду увазі утеплення стін із зовнішнього боку. Якщо раніше утеплення будівель здійснювалося шляхом збільшення товщини стін, то зараз з приходом сучасних теплоізоляційних матеріалів і технології монтування системи, з’явилися інші рішення. При стійкому зростанні цін на енергоносії – комплексні вимоги до енергоефективності будівель, стають вище. На сьогоднішній день в Росії поширені два види утеплення фасадів: «тонким штукатурним шаром» і «вентильованого утеплення». Обидві системи подразумевают утеплення стін будинку з зовні – теплоізоляційними матеріалами. Різниця полягає в технології установки та оздоблювальні матеріали. Застосування різних видів матеріалу в обробці фасаду, дозволяють зробити будівлю неповторним та індивідуальним.

Система мокрий фасад ↑

Теплоізоляція по системі « мокрий фасад »одна з найпоширеніших технологій і призначена для будь-якого типу будівель, а так само в малоповерховому будівництві, при утепленні, ремонті або реконструкції будівель і будівельних споруд.

Система мокрий фасад

За допомогою клею плити утеплювача кріпляться на фасад, додатково фіксується за допомогою дюбелів до стіни. Потім весь фасад армується клейовим складом з щелочестойкой фасадної сіткою. Виходить міцна герметизована основа (шкаралупа), на яку наноситься шар грунтовки і фінішний шар тонкої декоративної штукатурки. Фінішна штукатурка в своїй основі складається з кварцового піску і мармурової крихти, а в якості сполучного: цемент з полімерними добавками, акрилові, силіконові або сілаксановие добавки. що робить фінішний шар дуже міцним! За умови правильного виконання робіт, Ваш фасад довгі роки буде приносити естетичне задоволення і економічну вигоду. Утеплення стін є першорядним завданням при створенні теплого комфортного будинку.

Система вентильований фасад ↑

Навісні фасадні системи з повітряним зазором застосовуються для облицювання та утеплення зовнішніх стін промислових і цивільних будинків та споруд, а так само для житлових будинків стилю «хайтек» і різних комплексів. Навісні фасади являють конструкцію різної складності, складається з матеріалів облицювання, теплоізоляційного матеріалу і підсистеми на яку кріпиться облицювальний матеріал навісного фасаду. Підсистема складається з металевих напрямних виставляється за рівнем, кріпиться анкерами. За допомогою дюбеля до стіни кріпиться утеплювач (мінераловатна плита), а потім з повітряним зазором на несучу підсистему встановлюється облицювальний матеріал. Як облицювальні матеріали використовуються керамогранітні, фіброцементні панелі з декоративним покриттям, касети з композитних матеріалів або сталі.

Система вентильований фасад

Переваги утеплення «мокрого» і «навісного» фасаду перед іншими способами утеплення стін:

 • При повній теплоізоляції фасаду по сертифікованою системою утеплення, Ефективна економія на витрату газу або електроенергії – 1,5-2 рази.
 • Стабілізується внутрішній клімат в будинку за рахунок абсолютної герметизації і теплоізоляції будівлі. Взимку температура в будинку не опускається нижче 22 градусів. У літній спекотний період за рахунок акумуляції тепла на поверхні термоізоляційних плит, температура в будинку комфортно прохолодна.
 • Ефективна звукоізоляція фасаду збільшується в рази за умови правильно виконаної герметизації і теплоізоляції будівлі.
 • Абсолютний захист будівлі від впливу агресивних атмосферних опадів і температурних коливань на руйнування стін фасаду, веде до довгостроковості служби будівлі.
 • Зміна зовнішнього вигляду фасаду змінюється в рази в кращу сторону, тим самим збільшується ліквідна вартість будівлі.
 • Термін експлуатації будівлі без ремонту до 25 років і вище.
 • При застосуванні систем утеплення будівель знижуються витрати на земляних роботах при формуванні бетонних робіт при влаштуванні фундаменту, а також при спорудженні стін зменшивши їх товщину і витрати на виробництво робіт.

Різниця двох систем утеплення («мокрий» і «вентильований фасад»)

1.Можливість виробництва робіт теплоізоляції фасаду по технології «мокрий фасад» не має обмежень на огороджувальні конструкції будівель, будь вони з моноліту, цегли будь-якого виду, пористого бетону, вологостійких матеріалів, дерева і т.д. через легкість конструюється системи «мокрого типу» на відміну від «вентильованого фасаду».

2.Можливість виробництва робіт теплоізоляції фасаду по технології «вентильований фасад» має обмеження через вагу системи. Для початку виконання робіт необхідно провести дослідження на предмет міцності і витривалості існуючого фасаду із-зі ваги конструюється підсистеми та облицювання будівлі керамогранітом або іншим облицювальним матеріалом. Наша компанія працює з різними виробниками систем утеплення, давно відомими на Російському ринку – Texcolor, Caporol, Baucolor, Cerezit, Краспан, Діад та ін. Однак, перш ніж приступити до утеплення фасаду – робити його «мокрого» або «вентильованого» типу – необхідно провести ревізію фасаду.

Відео про утеплення фасадів своїми руками ↑