Home / Зовнішні роботи / Утеплення фасадів: нові технології для реконструкції будівель і споруд

Утеплення фасадів: нові технології для реконструкції будівель і споруд

Питання утеплення важливий як для будь-якого будинку, так і для будь-якого приміщення. Сучасний будинок або офіс неможливо здати в оренду або продати, якщо не буде доведено, що при проведенні реконструкції було обладнано вбудоване утеплення на основі сучасного утеплювального матеріалу. Ці матеріали бувають різними, тому купувати їх слід тільки після ретельного вивчення теми.

  • Як вибрати утеплювач
  • Переваги сучасних систем утеплення
  • Особливості “мокрого” методу утеплення
  • Відео про технологію утеплення фасаду мокрий фасад

Як вибрати утеплювач ↑

Ринок утеплювачів буквально ломиться від варіантів будматеріалів, але вибрати найякісніші та надійні без досвіду складно. Варто звернутися до досвідченого майстра. У цьому випадку можна дійсно розраховувати на те, що вони вбережуть будинок і приміщення від морозу, вітру, зайвого звуку. З урахуванням того, що жоден традиційний спосіб утеплення не є ідеальним, сучасні будівельні технології стали все активніше розвиватися.

Вибір утеплювач

Постійно впроваджуються найрізноманітніші теплоізоляційні системи.

Серед них популярні:

  • мокрий тип утеплення, при якому шари штукатурки служать пошаровим захистом утеплювача;
  • вентильовані фасади, при обладнанні яких як захисно-декоративного екрану застосовуються навісні облицювальні елементів.

Переваги сучасних систем утеплення ↑

У конструкцію будівлі застосування зовнішньої теплоізоляції дає можливість внести серйозні конструктивні зміни. Як продемонструвала практика, обладнання зовнішнього утеплення – це від 7 до 10% загального кошторису. Несучу стіну при проведенні робіт можна зробити більш тонкої. При монолітному житловому будівництві товщина такої стіни може бути зменшена до 150 мм проти стандартних 200-250 мм.

Утеплення фасаду

При цьому істотно зменшується навантаження на фундамент. Це дозволяє підготувати інший котлован і прибрати багато видів робіт, замінити матеріали, знизити витрати. Зовнішня стіна виконується з пористого бетону товщиною 200 мм при виборі каркасно-монолітної схеми утеплення. Це дає можливість ґрунтовно збільшити корисну внутрішню площу.

Не слід забувати і про те, що фасадні системи несуть на собі функцію забезпечення довготривалого захисту всієї будівельної конструкції будівлі. Незалежно від сезонних природних змін стабільність експлуатаційних характеристик, якими наділені захисно-декоративні покриття, мабуть, можна вважати найважливішим критерієм для оцінки їх якості, а також гарантією надійності всієї обладнаної системи.

Особливості “мокрого” методу утеплення ↑

При зовнішньому утепленні фасадів застосовується “мокрий” метод, який сьогодні вже широко вивчений і досить поширений. Фасадні системи, утеплені за допомогою даного методу, мають характерну відмінну особливість: мокрий тип утеплення надає практично необмежені архітектурні можливості.

Утеплювач для мокрого фасаду

Будується даний метод на принципі прикріплення декількох фасадних шарів до зовнішньої стіни. Шари виконуються з пінополістиролу або мінераловатними плитами. Вони і служать ізоляційним шаром. Фасадним шаром при цьому є кілька тонких штукатурних шарів, які наносяться на підкладкову масу – армовану сітку, вироблену зі скловолокна.

Якщо в якості утеплювача використовується мінеральна або стекловолоконная вата, необхідно приділити особливу увагу проведенню якісного ущільнення місць, де відбувається сполучення системи зовнішнього утеплення і інших елементів конструкції, до яких відносяться:

  • підвіконня,
  • двері,
  • вікна,
  • дах та ін.

Роботи проводяться тільки при сухій погоді, оскільки волокнистий утеплювач при обладнанні системи повинен бути сухим. Якщо йде дощ, проведення робіт з утеплення проводиться тільки при створенні додаткових укриттів, таких як навіси, козирки, спеціальна протидощові сітка, яку натягують по всьому фасаду будівлі і так далі.

Відео про технологію утеплення фасаду мокрий фасад ↑