Home / Зовнішні роботи / Утеплення будинків ззовні пінопластом

Утеплення будинків ззовні пінопластом

Як правильно утеплювати будинок зовні пінопластом?

Утеплення будинку залишається актуальним у всі часи. Відомо, що через велику площі стін йде багато тепла. Якщо стіни не утеплювати, неефективною буде навіть найсучасніша опалювальна система. Сьогодні великою популярністю користується утеплення стін пінопластом.

У холодну зимову пору зберегти тепло в будинку допоможе хороша опалювальна система, утеплення вікон і дверей. Але іноді буває цього недостатньо. Витрата газу на опалення стає трохи менше, але все одно становить більшу частину витрат.

Ця проблема цілком вирішувана – достатньо утеплити стіни. До речі, виконувати таке утеплення можна не тільки в приватних будинках і котеджах, а й в багатоквартирних будівлях.

Це досить трудомісткий процес, який вимагає чималих грошових вкладень. Однак подібні витрати швидко окупаються, завдяки грамотному підбору матеріалів і якісній роботі. Проводять утеплення стін всередині або зовні будівлі.

Чому зовнішнє утеплення переважно? ↑

Внутрішнє утеплення стін зменшує корисну площу кімнат. Крім цього, доводиться додатково влаштовувати пароізоляцію, щоб запобігти конденсації пари на стінах.

Утеплення стін зовнішнім способом застосовують набагато частіше. Такий метод дозволяє створювати багатошарову фасадну структуру, здатну протистояти проникненню вологи. До того ж здатність стін зберігати тепло збільшується в кілька разів. Відповідно, виходить значна економія коштів на опаленні будинку.

Будівельний пінопласт

У будівельній галузі для утеплення фасаду найчастіше використовують листової пінопласт, завтовшки більше 10 см. Він буває двох видів:

 • крихкий пінопласт , який легко кришиться;
 • спеціальний будівельний – дуже щільний і легкий матеріал, при цьому абсолютно не продавлюється.

Будівельний пінопласт

І той і інший вид успішно використовують для утеплення стін. Природно, щільний пінопласт буде краще тримати тепло, але пористі види чудово витримують перекоси і економлять кошти.

Переваги пінопласту при утепленні стін:

 • легко кріпиться до стін;
 • недорогий;
 • сейсмостійкості;
 • не гниє від вологи;
 • завдяки пористій структурі відмінно зберігає тепло.

Недоліки пінопласту:

 • штучне походження не гарантує екологічну безпеку;
 • під впливом високих температур займається;
 • при горінні виділяє шкідливі речовини;
 • в ньому люблять проживати миші.

Самостійне утеплення фасаду ↑

Утеплювати стіни можна своїми руками, не вдаючись до допомоги професіоналів. Перш ніж приступати до робіт, слід запастися необхідними інструментами і придбати потрібні матеріали.Весь процес з утеплення стін складається з декількох етапів. Зупинимося на них більш детально.

Утеплення пінопластом

Матеріали для утеплення стін:

 • листи пінопласту;
 • кріплення для пінопласту;
 • монтажний клей;
 • армована сітка;
 • шпаклівка для зовнішніх робіт;
 • грунт глибокого проникнення.

Підбирати матеріали слід з особливою відповідальністю. Не старайтесь гнатися за дешевизною – це негативно позначиться на якості і на терміні служби покриття.

Необхідні інструменти:

 • перфоратор або ударний дриль;
 • заточений будівельний ніж;
 • набір шпателів для шпаклювання пінопласту;
 • зубчастий шпатель;
 • молоток.

Готуємо стіну

Будь-яку стіну – дерев’яну, цегельну або панельну – потрібно зробити рівною. Якщо залишиться увігнуте пляма, пінопласт може проломитися. Допускаються перепади не більше одного сантиметра.

Підготовка стіни під утеплення

Стіну слід ретельно зачистити, щоб з неї нічого не сипалося. Якщо частинки будуть все одно обсипатися, їх необхідно промазати шпаклівкою, розведеною клеєм ПВА. Після цього стіну покривають ґрунтовкою.
Коли стіни будуть вирівняні і оброблені, можна переходити до монтажу пінопласту.

Наклеювання пінопласту

Якщо все буде правильно підготовлено, сам процес приклеювання пінопласту не займе багато часу. Користуючись спеціальними плитковими шпателями, на поверхню плити наносять клей.Надлишки клею прибирають шпателем з зубцями.

Наклеювання пінопласту

Аналогічно наносять клей на стіну. Пінопласт прикладають до стіни, щадними рухами постукуючи по листу, закріплюють його. Клей повинен заповнити всі нерівності стіни і грунтовно пов’язати її з пінопластом.

Прибивання пінопласту

Через три дні після того, як пінопласт буде наклеєний, його закріплюють за допомогою цвяхів.Поєднавши обидва способи кріплення, можна добитися відмінного результату. Цвяхи для пінопласту, оснащені пластиковими гільзами, називають грибками. Розраховуючи висоту грибка, слід враховувати товщину пінопласту, додати в стіну 4-5 см і на інші верстви – 1 см.

Прибивання пінопласту

За допомогою перфоратора роблять отвори, забивають пластикові підстави і в них б’ють цвяхи.Грибки намагайтеся забивати по краях і один в центрі – так ви надійно закріпіть їх .

Стики шириною в півсантиметра заповнюють піною, а більш широкі – залишками пінопласту і піною. Після висихання піну акуратно зрізують і рівняють стіну.

Обробка сіткою

Зверху пінопласту наклеюють сітку. Насамперед наносять клейову суміш, а потім накладають сітку. Ретельно розгладжують шпателем і в міру необхідності додають клейову суміш, якщо сітка виявиться вище клейового шару.

Обробка сіткою

Спочатку сітку натягують на кути, а потім розподіляють по всій стіні, залишаючи по краю 10 см без клею для стику з наступним шаром сітки. Після висихання поверхня затирають наждачкою і наносять шар фінішної шпаклівки або декоративної штукатурки.

Намагайтеся не переборщити зі шпаклівкою, інакше вона буде розтріскуватися під впливом сонця.

Висновок: На цьому роботи, пов’язані з утепленням будинку пінопластом, закінчуються. Якщо провести монтаж правильно, дотримуючись усіх технологічних вимог, надалі ви відчуєте істотну економію на опаленні, яка може скласти до 30%.

Відео про утеплення будинку зовні пінопластом ↑