Home / Комунікації / Як встановити змішувач у ванній: поради експерта

Як встановити змішувач у ванній: поради експерта

Жоден ремонт ванної кімнати не обходиться без заміни змішувачів. Змішувач служить для того щоб регулювати потік води, змішувати гарячу і холодну. Він є незамінним елементом ванної кімнати або кухні. Основними його частинами є носик і корпус.
Як встановити змішувач у ванній: поради експерта


Змішувачі поділяють на кілька видів:

  • Термостатичний, може підтримувати воду певної температури, завдяки спеціальним елементам. Компенсує скачки тиску і запам’ятовує температурні налаштування термостат, який міститься в змішувачі.
  • Двухвентельний – обладнаний двома ручками. У ньому важливо вчасно міняти гумові прокладки, які зношуються.
  • Одноважільний змішувач має тільки одну ручку, за її допомогою можна регулювати напору струменя, включення і виключення.
  • У корпусі електронних змішувачів знаходиться інфрачервоний датчик. Він починає працювати, коли до струменя підносять руку, а за допомогою рукоятки регулюється температура.

Змішувачі можна поділити на такі види – для раковини, для ванної або душу. Змішувач, який використовується для раковини потрібно монтувати на стіну або раковину. Змішувач, що використовується для ванної, має невеликий в діаметрі носик і обладнаний душовою лійкою. Встановити його можна на торці ванної або спеціальному бортику. Іноді вони вмуровуються  в стіну. Змішувачі для душу в більшості не мають носик, а тільки душову лійку.

Після вибору змішувача можна приступати до його встановлення. Встановлення ділиться на два основних етапи – встановлення ексцентриків і прикріплення до них змішувача. Перед тим як приступати до роботи слід перекрити обидва потоки води, холодний і гарячий. Перевірте придбану конструкцію. Якщо ексцентрики виявилися не за розміром, занадто довгі чи короткі, потрібно замінити їх відповідними. У ексцентриків є широка і вузька сторона. З вузької сторони по ходу різьблення потрібно намотати льон, досить щільно, щоб уникнути прокручування по різьбі. Якщо у вас знайдуться масляна фарба або силіконовий герметик можна нанести їх поверх льону, але це не є обов’язковим. Ексцентрик потрібно закрутити розвідним або гайковим ключем, він повинен стояти рівно і без прекоси, а гайки повинні просто прикручуватись. Якщо в комплекті передбачені паронітові, гумові або силіконові насадки, то льон не буде потрібен, потрібно просто встановити ці прокладки. Після безпосередньо наживлюються змішувачі і затягуються на них гайки.