Home / Фундамент / Дренаж. Утеплення / Як правильно зробити дренаж навколо будинку

Як правильно зробити дренаж навколо будинку

Переймаючись думками, як правильно зробити дренаж навколо будинку, де відсутність вогкості на обличчя, а калюжі не скупчуються під час дощів, хвилює багатьох. Такі будівлі повинні мати прекрасну дренажну систему. І спочатку слід підготуватися до створення дренажу.

Як правильно зробити дренаж навколо будинку

Види дренажів

  1. Відкриті. Такі практично не вселяють особливого попиту через недосконалий вид, але простота їх доведена роками. Відкриті дренажні системи являють собою викопані траншеї (ширина 50-60 см, глибина – 70-90 см) з ухилом в 30%, в які і стікає вода.
  2. Закриті. Тут рови засипають щебенем, використовуючи геотекстиль для дренажу, і все прикрашається травою ландшафту або щебенем. Такий варіант довговічний, але більш витратний, ніж попередній. Адже тут використовується ціла дренажна система. Не варто забувати, що ухил дренажу повинен бути не менше 1 см на 2 метри, який і дозволяє відхід води по перфорованим трубам з матеріалів-полімерів. Саме закриту дренажну систему ми зараз і обговоримо.

Підготовка перед установкою дренажу

Перш за все, необхідно дізнатися рівень протікання ґрунтових вод, і на якій глибині розташовується фундамент будинку. Далі слід з’ясувати склад грунту. Це знадобиться для того щоб створити правильний дренаж, тобто підібрати пісок, геотканина, щебінь і дізнатися діаметр майбутніх дірочок в дренажній трубі.

Копаємо рів

Копати рів навколо будинку необхідно на відстані близько 1 метра безпосередньо від фундаменту, а поглиблювати його треба нижче фундаменту (верх дренажу повинен бути приблизно нарівні з нижньою частиною фундаменту), враховуючи те, що ухил дренажу повинен бути не менше 0.5 см на 1 метр. Траншеї повинні бути такої ширини, щоб помістити трубу діаметром 11 см та засипки навколо неї щебеню (по 10 см з кожного боку).

Пристрій дренажу

Створення дренажної системи не настільки складне, як може здатися. У підготовлений рів необхідно спочатку покласти шар геотекстилю (на пісок), далі засипати його щебенем на 10 см. Фракція щебеню повинна бути приблизно 20-40. На щебінь необхідно встановити спеціальні дренажні труби, а поверх труб ще 10 см щебеню. Все це зверху необхідно накрити геотекстилем що залишився, і з’єднати між собою його кінці, наприклад, мідними затискачами. Далі треба встановити дренажний колодязь для відводу води. Дренажну систему зверху можна накрити щебенем або землею.

Однозначно, як правильно зробити дренаж навколо будинку, слід вирішувати на місці будівництва. Під кожен варіант системи копаються рови певних розмірів і використовуються відповідні матеріали для дренажу.