Home / Комунікації / Система очищення води в басейні

Система очищення води в басейні

Проблема забруднення та очищення сучасних басейнів зараз дуже актуальна. Кожен купальник вносить свою лепту в популяцію мікроорганізмів, що знаходяться у воді басейну. Крім цього, поступово вода наповнюється мікрочастинками шкіри, волоссям і просто сміттям, який у великій кількості може потрапляти у відкритий плавальний басейн. Отже, очищення води в басейні є надзвичайно важливою процедурою, що забезпечує не тільки візуальну прозорість води в басейні, а й ліквідує загрозу здоров’ю.

Система очищення води в басейні

На чому заснована сьогодні система очищення води в басейні?

Щоб зберегти воду у вашому басейні придатною для купання, її потрібно регулярно міняти. Але де ж взяти такий об’єм чистої води? У сучасних умовах існує тенденція до економного витрачання водних ресурсів, тому система очищення води в басейні влаштована за принципом рециркуляції. Таким чином, для заповнення басейну використовується фактично одна й та ж вода, що пройшла багатоступеневу процедуру очищення. Рециркуляція проходить за двома основними схемами.

Перша – застосування пінних жолобів. Цей принцип заснований на тому, що по периметру басейну розміщений жолоб, куди витісняється верхній водний шар, під тиском води, що надходить через донні форсунки. Далі цей обсяг витісненої води потрапляє в систему очищення, що складається з різних фільтрів і пристроїв для бактерицидної обробки. Наступним етапом очищена і нагріта вода знову подається в басейн. Така схема очищення води в басейні підходить для будь-яких розмірів і форм чаш.

Другий спосіб – застосування скімерів. При цьому варіанті вода потрапляє в систему очищення, що не переливається через край в жолоб, а засмоктується насосами, які рівномірно розподілені по периметру басейну. Далі відбувається очищення та надходження води в басейн. Цей спосіб менш зручний при очищенні басейну неправильної геометричної форми, тому що забір води може відбуватися нерівномірно.

Фільтри для якісного очищення води в басейні: важливий елемент конструкції

Завдяки механічним фільтрам воду можна очистити навіть від самих найдрібніших частинок забруднення.

Розрізняють такі види фільтрів:

  • Пісочний – самий широко поширений тип фільтра, завдяки своїй невисокій вартості, але відмінної продуктивності. Спеціальним чином оброблений кварцовий пісок пропускає через себе водний потік, фільтруючи його, затримуючи дрібні і великі забруднення. Цей спосіб зручний і економічний, мінус полягає лише в тому, що такі фільтри вимагають обов’язкової заміни через 2-3 роки експлуатації, а це технічно непросто виконати.
  • картриджні установки. Більш зручні у використанні, але не найефективніші.
  • діатомітові – найбільш якісні фільтри, здатні відсіяти навіть найдрібніший бруд. Єдиний негативний момент – висока ціна, яка виправдана якістю очищення води в басейні.

Дезінфекція води – необхідний етап очищення

Звичайне сміття – це не єдине джерело небезпеки в забрудненій воді. Величезна кількість бактерій і мікроорганізмів знаходиться в чистій і прозорій на перший погляд воді, і не завжди ці бактерії нешкідливі. Розмноження хвороботворних бактерій може призвести до появи мутної води, неприємного запаху, а також стати причиною виникнення різних захворювань. Існують різні способи знезараження води в басейні.

Хлорування. Цей спосіб дуже популярний для дезінфекції басейнів, але, незважаючи на настільки широке застосування і відносно невисоку вартість, має ряд істотних недоліків:

  • Виборчий вплив на мікроорганізми. Деякі види бактерій стійкі до впливу хлору;
  • висока токсичність хлору;
  • сильна корозія обладнання, що виникає у зв’язку з окисними процесами, які ініціює хлор.

Поряд з хлоруванням все більш активно застосовується озонування води.

Цей спосіб очищення води в басейні має ряд очевидних переваг:

  • Висока ефективність застосування. Спектр впливу на мікроорганізми при такому способі дезінфекції набагато ширше;
  • відмінно усуває сторонні запахи, завдяки підвищенню кількості розчиненого у воді кисню;
  • зручність отримання озону. На відміну від хлору, який потрібно замовляти і доставляти в правильній упаковці, озон можна отримувати на місці в будь-якій кількості, придбавши один раз спеціальну установку.

Крім цих двох, існує також система очищення води в басейні, заснована на застосуванні іонізації сріблом, гіпохлориту натрію, ультрафіолетовим випромінюванням.