Home / Комунікації / Що таке септики для каналізації?

Що таке септики для каналізації?

Септик – один з головних елементів автоматичної каналізаційної системи приватного будинку. Він може бути однокамерним або багатокамерним, і його обсяг і пристрій залежать від кількості проживаючих людей і необхідної продуктивності очисної системи.

Що таке септики для каналізації?

Щоб відповісти на питання, що таке септики для каналізації, можна розглянути процеси, які в них відбуваються. По каналізаційних трубах стічні води надходять в спеціальну ємність, яка закопується у землю. Ємність – по суті, і є септик, в якому завдяки роботі бактерій, органічні продукти піддаються розкладанню. Твердий осад випадає на дно, а рідина піддається подальшій мікробіологічному доочищенню в наступних відсіках септика. Надалі вона надходить у фільтруючий колодязь або відразу ж по дренажним трубам на так зване поле фільтрації.

Після відповіді на питання, що таке септики для каналізації, як правило, виникає необхідність пояснити, що для ефективної роботи системи за європейськими нормами рекомендується використовувати трьохкамерний септик, тому що саме він забезпечує достатню ступінь очищення води, яка може надходити в грунт на території ділянки. Також необхідно враховувати, що в фільтруючому колодязі і траншеї, на ділянці підземної фільтрації, відбувається ґрунтове доочищення. Не дивлячись на те, що завдяки такій багатоступеневій системі стічні води не шкодять екології, все одно на поле фільтрації не рекомендується висаджувати плодово-ягідні рослини, проте там можна вирощувати квіти або засіяти ділянку газоном.

Отже, ми з’ясували, що таке септики для каналізації , тепер можна сказати про те, що важливо враховувати при монтажі септика. Потрібно складати проект таким чином, щоб дотримуватися санітарних норм по відстанях до житлових будівель і водозабірним установкам. Також важливо, щоб була можливість для асенізаторської машини під’їхати до септика, для того щоб періодично очищати його від твердих фракцій. Повинні враховуватися обсяги стічних вод, які надходитимуть в каналізацію, і рівень грунтових.

Більшість компаній, які займаються продажем септиків, пропонують всі роботи з установки системи – від проектування до технічного обслуговування. Незважаючи на те, що автоматичну каналізаційну систему можна встановити самостійно, іноді краще звернутися до фахівців, особливо, якщо важливо отримати гарантійні зобов’язання по роботі септика.

У підсумку, хотілося б підкреслити, що використання септика в каналізаційній системі має ряд переваг.

  • Очищені стічні води не завдають шкоди екології;
  • завдяки інтенсивній роботі бактерій можна забезпечити швидке очищення досить великого об’єму рідини;
  • немає неприємного запаху;
  • система надійна, довговічна і не вимагає значних грошових коштів для технічного обслуговування.