Home / Комунікації / Проточний водонагрівач

Проточний водонагрівач

Все більше число державних установ і приватних компаній починають звертати увагу на потенційну вигоду використання технології проточних водонагрівачів, прагнучи задовольнити потребу працівників у гарячій воді, мінімізувати енергетичні витрати, максимально на цьому заощадивши. Щоб скористатися можливостями цієї продукції, менеджери з експлуатації та технічного забезпечення повинні вирішити ряд питань перед тим, як прийняти рішення, чи підходить їм дана технологія.
Проточний водонагрівач

Будівлі – це єдина система, на яку різною мірою впливають одночасно системи та умови. Для вибору раціональної технології нагрівання води необхідно розуміти, як працює будівлю, і які функції виконують працівники в цій будівлі. Для цього менеджери з експлуатації та технічного забезпечення повинні брати участь у проектуванні, щоб забезпечити успіх проекту. Більш пильний погляд на процес забезпечення нагріву води для господарських потреб вказує на причини, за якими менеджери, інженери і проектувальники повинні точно розуміти, які експлуатаційні характеристики повинна мати система.

Накопичувальні водонагрівачі

Накопичувальний водонагрівач може представляти складну задачу для державних установ і приватних компаній. Наприклад, стандартні накопичувальні водонагрівачі запасають велику кількість гарячої води для побутових потреб. У випадку з не обслуговуваними будівлями, це означає регулярне включення побутового водонагрівача, навіть коли в цьому немає необхідності. Навіть в обслуговуваних будівлях існують періоди, коли нікого немає всередині, що призводить до роботи нагрівача вхолосту.

На жаль, не можна вирішити цю проблему, просто відключивши накопичувальний водонагрівач. Більшість будівельних норм вимагають, щоб питна вода зберігалася за температури не менше 140 градусів, щоб убити всі бактерії і зупинити їх зростання.

Ще однією можливою проблемою при використанні накопичувального водонагрівача є його встановлення. Обладнання, що працює на газі, має ряд складних аспектів, від вентиляції до розміщення, і більшість центрально-розташованих водонагрівачів вимагають наявності систем рециркуляції повітря, встановлення і експлуатація яких може коштувати дорого.

Враховуючи ці можливі складнощі, все більше підприємств звертають увагу на плюси технології проточних водонагрівачів, прагнучи задовольнити потребу в гарячій воді, мінімізувати енергетичні витрати, максимально на цьому заощадивши. Економія, пов’язана з нагріванням води без резервуару, може скласти цілих 40 відсотків від використаної енергії, тільки за рахунок виключення втрат холостого ходу, пов’язаних з підготовкою необхідної кількості води.

Рішення про те, який тип водонагрівача використовувати, має бути зваженим. Кожен тип системи та технологія мають власні потенційні плюси і мінуси.

Локальні електроприлади

У будинках багатьох комерційних організацій локальні електричні проточні водонагрівачі стають все більш популярними. Використання локального водонагрівача там, де він необхідний тільки для миття рук і прибирання, просто ідеально. Через велику кількість неробочих годин і мінімальної потреби в офісних будівлях, централізовані накопичувальні водонагрівачі зазвичай працюють більше часу, приводячи до втрат холостого ходу, а не задовольняють фактичну потребу в гарячій воді.

Використання локальних електричних водонагрівачів в офісних будівлях також не обходиться без складнощів. Інженер-проектувальник повинен врахувати електричне навантаження, а менеджери повинні вибрати таке місце розташування водонагрівача, щоб техніки з обслуговування та ремонту порівняно легко могли виконувати інспекцію та перевірку. Наприклад, установка агрегатів над стелею або під раковиною у туалеті не є оптимальним рішенням.

Централізовані проточні водонагрівачі, що працюють на газі

Такі місця з високою технологічною потребою в гарячій воді і з високим навантаженням, як готелі, ресторани, автомийки, пральні, салони краси, дезінфекційні служби і т.д. роблять вибір ще складніше. Технологічна потреба може викликати різке збільшення потреби в гарячій воді для побутових потреб, яка може значно перевищувати розумні показники системи електричного нагрівання.

Але такі навантаження також складні і для накопичувальних водонагрівачів, тому що для них потрібна значна площа для зберігання води, великі камери згоряння, або і те, і інше. Також, втрати від холостого ходу при промисловому застосуванні подвоюються через високу потреби протягом короткого періоду, наприклад, під час масового прийому душу у в’язниці. Втрати від холостого ходу при промисловому застосуванні подвоюються, враховуючи відсутність споживачів в будівлі, наприклад, у гуртожитку університету в літній період.

Для організацій з високою технологічною потребою в гарячій воді централізована система проточного нагріву води зазвичай є самим енергозберігаючим рішенням. Але розробка централізованої системи проточного нагріву води може виявитися вкрай складною, і потенційно дорогою. Плюси використання даного типу обладнання включають централізоване технічне обслуговування, кращий контроль і можливість підстрахування або використання резервної ємності.

Деякі виробники виготовляють проточні водонагрівачі, що працюють на газі, але їх застосування дуже сильно залежить від їх здатності знижувати інтенсивність горіння, щоб задовольняти вимогам. Для таких ситуацій, в яких потреба протягом дня мінімальна, і при цьому існує пік навантаження протягом нетривалого часу, менеджери, що вибирають обладнання, повинні або поставити локальні нагрівачі в туалети, і вибирати водонагрівачі, що працюють на газі, що значно знижує інтенсивність, або використовувати резервуар, щоб забезпечувати гарячою водою під час низького навантаження. Ці різні сценарії змушують використовувати резервуар для зберігання гарячої води, який використовується в гуртожитках, в’язницях і на підприємствах громадського харчування, частіше ніж у будь-яких інших організаціях.

Крім мінімально допустимої витрати, застосування проточних водонагрівачів, що працюють на газі, ставить перед менеджерами ще кілька завдань. Ефективність устаткування сприяє усуненню більшої частини проблем на ділянках з високим навантаженням. Менеджери, що використовують високоефективне обладнання, повинні враховувати кислотні відходи, що виділяються в процесі згоряння через витяжний канал і відведення конденсату.

На щастя, індустрія ОВКВ протягом багатьох років вирішує питання кислотних відходів високоефективного обладнання, тому менеджерам буде просто вирішити ці проблеми. Також, при вентиляції даного типу обладнання менеджери повинні ретельно вибирати шлях прокладки, так як стійка до корозії вентиляція може виявитися дорогою.

Централізоване обладнання, що не працює на газі

У багатьох будинках з високим технічним навантаженням менеджери мають можливості для отримання гарячої води через опалювальну систему. Багато великих підприємствамають резервні виробничі системи, вбудовані в їх водяну систему опалення, і здатні пристосувати це навантаження для отримання гарячої води для побутових потреб.

Створення агрегатів, що використовують опалювальну систему будівлі для отримання гарячої води, є нескладним завданням для більшості інженерів – сантехніків. У агрегаті повинен використовуватися теплообмінник з подвійною стінкою, для відділення води, яка використовується в опалювальній системі будинку, від питної води, а також повинен бути контроль, досить надійний для забезпечення необхідної температури води. Крім цих незначних аспектів, завдання, що стоять перед інженерами – сантехниками, є типовими для будь-якої системи нагріву води для господарських потреб. Ці завдання в основному відносяться до системи опалення будівлі.

Призначення пріоритетів системі нагріву води для господарських потреб є завданням, з якою стикаються всі системи водонагріву. Маса системи, діапазон комфортних умов і відмінності в навантаженні створюють ситуації, коли системи повільно реагують.

Найпростіше вибрати систему нагріву води для господарських потреб для будівлі, в якій є великий постійний обсяг вторинного тепла, яке легко конвертується в нагрівач води для господарських потреб, наприклад, для будівлі, що використовує систему комплексного вироблення енергії. У таких ситуаціях основне питання – це фактично сталість потоку вторинного тепла, і наскільки відсутність гарячої води для господарських потреб вплине на роботу будівлі в разі зниження потоку вторинного тепла.