Home / Комунікації / Монтаж труб водопостачання: вибираємо матеріал і спосіб розводки

Монтаж труб водопостачання: вибираємо матеріал і спосіб розводки

Перед тим, як починати монтаж труб водопостачання , необхідно визначитися з матеріалом цих виробів. Якщо раніше водопровід виконувався лише з чавунних і сталевих труб, то тепер асортимент набагато ширше.
Монтаж труб водопостачання: вибираємо матеріал і спосіб розводки


Виконані з різної сировини труби мають різні властивості і монтуються теж по-різному:

  • Мідні. Мають досить високу ціну, але при цьому відрізняються високими експлуатаційними якостями і довговічністю. Монтаж труб водопостачання з міді проводиться зрідка.
  • Металопластикові. Ці вироби – сплав металу і пластика. Їх головна особливість – це протистояння деформації при впливі гарячої води. Легкі за вагою, міцні і просто встановлюються.
  • Поліетиленові. Трохи менш міцні, ніж металопластикові, у зв’язку з чим їх стінки зроблені більш товстими. Звідси і велика маса, і морозостійкість. Монтаж труб водопостачання з поліетилену проводиться за допомогою термічного зварювання.
  • Поліпропіленові. Відрізняються прекрасними гігієнічними властивостями, що робить їх незамінними при монтажі водопроводу для питної води. Для встановлення таких труб, які більш міцні в порівнянні з металопластиковими, застосовується розтрубна зварка.
  • Армовані. Представляють собою тришаровий виріб, зовнішні шари якого складаються з пластика, а внутрішній – з алюмінію. Метал надає трубі жорсткість. Шари між собою з’єднані клеєм.

Типи монтажу

Для встановлення трубопроводу застосовуються два основних типи:

1. Однотрубна розводка.

Передбачає, що від загального стояка йде одна труба, яка в подальшому отримує відводки до потрібних сантехнічних приладів за допомогою трійників.

Цей спосіб має переваги в тому, що він відносно недорогий, а одна труба займає небагато місця – це особливо актуально в невеликих санвузлах. Але є й недоліки: можуть траплятися перепади тиску і температури води при одночасному використанні декількома водорозбірними точками. Крім того, у разі аварії доводиться перекривати всю гілку.

2. Колекторна розводка.

Це більш сучасний спосіб. Колекторний монтаж труб водопостачання відповідає вимогам гігієни і комфорту. Виконується він так: від головної труби відходить розподільний колектор (його ще називають гребінкою), який подає воду на кожен прилад.

До його переваг можна віднести те, що перепади тиску і температури відсутні, а в разі неполадок можна відключити від подачі води тільки один прилад, а не все на лінії. Але є й мінуси: відносна дорожнеча колектора і необхідність встановлювати безліч труб.

Вибір труб і способу розводки залежить від наявного бюджету і того, наскільки великий простір мається в квартирі або будинку під трубопровід.