Home / Комунікації / Механічне очищення води

Механічне очищення води

Механічне очищення води представляє собою видалення суспензій, іржі або піску шляхом фільтрації або відстоювання. Даний метод є найпростішим, дешевим і поширеним. Роботу механічного фільтра можна порівняти з просіюванням борошна, тобто великі частки не проходять через сито. У цьому випадку крупні домішки вловлюються септиками, гратами або піскозатримувачами. Такий вид фільтрації є підготовчим, тому після механічних фільтрів встановлюються інші види очисних систем.
Механічне очищення води


Механічне очищення води при своїй дешевизні здатне видалити з води до 90% забруднень і забезпечить зниження наступних показників:

  • каламутності, яке означає наявність у воді частинок заліза, мулу, піску, іржі та багатьох інших механічних домішок;
  • кольоровості, яка обумовлюється наявністю забарвлюючих елементів;
  • присмаку і запаху, які виникають по природним і штучним причинам.

Механічне очищення води знайшло широке застосування на комунальних водоочисних станціях, а також підприємствах з очищення стічних вод.

Механічне очищення стічних вод

Механічне очищення стічних вод здійснюється за допомогою відстійників, пісковловлювачів і грат. Грати являють собою кілька паралельних прутів, встановлених в місцях надходження стічних вод на очисні споруди. Великі частинки затримуються на них і за необхідності забираються. Для видалення з стоків мінеральних домішок використовуються пісколовки. При зміні швидкості течії стоків пісок осідає в спеціальних лотках, більш легкі речовини несуться з водою. Все сміття зібране гратами і пісковловлювачами вивантажується в знезаражувальні контейнери, після чого спалюється або утилізується іншим способом.

Механічне очищення стічних вод також передбачає видалення зважених речовин за допомогою відстійників, які являють собою великі резервуари. Швидкість течії в них дорівнює 6-8 мм / секунду. В результаті відходи випадають в осад, після чого збираються і надходять у метантанк.