Home / Комунікації / Магістральні фільтри для очищення води

Магістральні фільтри для очищення води

Магістральні фільтри для очищення води – системи, які підключаються до водопровідної труби за допомогою встановлення на неї колби. Використовуються на трубах для гарячої та холодної води. Такі фільтри складаються з колби, виготовленої з нержавіючої сталі або пластика, і картриджа, який являє собою змінний елемент очищення. Вони використовуються для очищення води від різних домішок, поліпшення її смаку, а також для продовження терміну експлуатації побутових приладів.

Магістральні фільтри для очищення води

Продуктивність подібних фільтрів залежить від розмірів корпусу і осередків картриджа очищення. Втрати тиску в цих системах коливаються від 0.1 до 0.5 бар, це необхідно враховувати при низькому тиску у водопроводі. Ще одна деталь, яку не можна обійти увагою – картридж для холодної води не можна встановлювати у фільтр для гарячої, але навпаки – можна.

Для здійснення комплексного очищення декілька магістральних фільтрів з картриджами різних видів можна об’єднати в каскад.

Самостійний монтаж магістральних фільтрів

Магістральні фільтри для очищення води встановлюються досить просто. Для встановлення необхідно врізатися в трубу і передбачити магістраль відводу води від системи, а також відсічний кран. Фільтр краще монтувати в легкодоступному місці – так простіше буде постійно міняти картриджі, а під колбою потрібно залишити вільний простір. Для заміни картриджа слід розкрутити колбу, поміняти його на новий і заново зібрати фільтр.

Види картриджів для магістральних фільтрів

  • Механічний картридж призначений для очищення води від піску, іржі і бруду;
  • Вугольно-брикетний очищає воду від неприємного запаху, важких металів і органічних речовин. Він дуже швидко пропускає через себе потік води, але ступінь фільтрації від цього погіршується.
  • Вугольно-гранульований також фільтрує воду від важких металів і органіки, але набагато ефективніше попереднього, тому втрати тиску тут вище.
  • Картридж пом’якшення служить для усунення жорсткості
  • Картридж для знезалізнення видаляє залізо, розчинене у воді. Його краще всього використовувати на дачах і в заміських будинках.

Такі картриджі доводиться дуже часто змінювати за їх невеликого ресурсу (не більше 2 мг заліза), а також після нього необхідно встановлювати фільтр з вугільним картриджем для видалення залишків хлору.

Також існують картриджі комплексного очищення в корпусі одного фільтра.