Home / Комунікації / Біопрепарати для автономної каналізації

Біопрепарати для автономної каналізації

Сьогодні все більше число будинків обладнується не централізованою, а автономною каналізацією. Септиками або аеротенками називають каналізаційні станції з примусовою подачею повітря в накопичувальну ємність для прискорення процесів розкладання та очищення. Ці інженерні системи самі по собі нічого не роблять зі стоками. Вони тільки створюють умови для роботи мікроорганізмів, переробляючи органіку, що міститься в стічній воді, в різні гази і воду. Промислова революція торкнулася зрештою і цей затишний куточок. Бактерії для каналізації почали вирощувати, розфасовувати і продавати мало не поштучно. Різноманітність складів, випуск окремих продуктів під певну галузь (нафтовидобувну, м’ясопереробну, пральню тощо) є у багатьох брендів, що говорить про досить хороший розвиток всього напряму в цілому. Принаймні, з побутовою каналізацією впорається будь-який з розглянутих нижче біопрепаратів за умови виконання інструкції та наших рекомендацій.

Певної назви за цією категорією товарів ще не закріпилася, тому ми зустрічаємо біопрепрати і біобактерії, просто бактерії для септиків і біогранули. Біоактиватор і ферменти звучать більш екзотично, але по суті це правильні найменування для речовини і його складових, які прискорюють і полегшують роботу каналізаційної системи.

Необхідно розуміти, що для роботи невеликих автономних каналізаційних споруд не обов’язково купувати бактерії з пробірки. Вони на те й бактерії, щоб з’явитися і розмножуватися самостійно. Але урбанізація вимагає прискорення. Приїжджаючи на дачу раз на тиждень, ми не можемо чекати 6 -12 місяців до початку повноцінної роботи нашого септика. Покинувши її на півроку, ми залишаємо наших невидимих помічників без харчування, що приведе їх до смерті, а нам по необхідності приділяти більше часу каналізаційним проблемам. Тобто частіше викликати асенізаторську машину, вступати час від часу в перепалки з дружиною і сусідами з приводу неприємних запахів з дренажної канави і т.п. Застосовуючи патентовані біопрепарати, ми знижуємо ймовірність настання цих подій. Чи не застосовуємо, значить, пускаємо процес на самоплив.

Застосування біоактиваторів для аеротенків теж корисно, тому в кожному наборі містяться культури як анаеробних (що не вимагають великої кількості кисню), так і аеробних мікроорганізмів.

Для тих, хто воліє займатися більш приємними завданнями, ніж каналізаційна, а також для любителів управляти процесами, а не підкорятися їм, ми приготували пам’ятку з використання біопрепаратів для утилізації відходів життєдіяльності людини.

Крім того, ми провели дослідження і зібрали в одній таблиці більшість біопрепаратів, що зустрічаються у продажу на території України. Отримані дані показують, що порядок цін на біоактиватори однаковий у всіх виробників, тому вибір краще робити за іншими критеріями. Наприклад, частоті внесення чергової порції бактерій, наявності біопрепарату в довколишніх магазинах і т.п.

Розрахунки зроблені на обсяг септика 1,5-2 м3, яким постійно користується невелика сім’я з 3-4 чоловік, при сталому режимі роботи септика. Для запуску септика зазвичай заливають потрійну місячну дозу. У аеротенках місячну дозу бактерій можна зменшити вдвічі. При збільшенні обсягу або до навантаження слід пропорційно збільшити обсяг завантаження біопрепарату.

Біоактиватори для септиків

Найменування Країна-виробник Частота застосування або упаковок на рік
Биоактиватор Доктор Робік 106А (109) Roebic Laboratories (США) 12
Roebic K-37 Septic Tank Treatment Roebic Laboratories (США) 1 упак. на 6 міс. або 2 в рік
Roetech 106А Roebic Laboratories (США) 1 упак. на місяць або 12 на рік
Bio 7 Entretien Fosses Франція 1 пакет на міс. або 2 упаковки в рік
Біогранулах-Септик Sannitree (ПАР) 1 пакет на тиждень або 12 упаковок в рік
Вбиральня сила (Грін майстер, Росія) 1 упак. в 1.5 міс. або 8 упак. на рік.
Санекс Польща 1 упак. в 3 міс. або 4 упак. на рік
Биоактиватор Мікрозім Септ Тріт Росія-США 1 упак. в 4 міс. або 3 упак. на рік
Біоактиватор для септиків Біосепт 300 Франція 1 пакетик на 2 тижні
Атмосбіо-600 Франція Упаковка на 6 міс.
Bio Favorite США Упаковка на 12 міс.
System Septic Mainteiner DWT-360 США На 4 м3 на 1 рік або на 2 м3 на 24 міс.
UNIBAC-universal Росія 4
BIOFORCESeptic Таїланд 2,5 міс.
BIOFORCESepticComfort Канада 1 пакет на міс.
ORO-fresh WC-Aktiv Німеччина На 6 міс.
Біобактерій SepticSol Канада 1 пакет на 2 тижні або 2 упаковки в рік
Bio Enzyme Granules 1 раз на місяць вносити по 30 р. препарату
One Flush на обсяг до 6 м3 на термін 3 міс.
або на 1,5 м3 – на 12 міс.
DOMOVO-s для септика 12г Італія 1 упаковка на очищення 6 куб.м стічних вод
(на 1 місяць користування)
або на 2 куб.м. на 3 міс.
Micropan Balsamfer Італія На 12 міс.
Ферментний препарат Сакобіо Sakobio Великобританія 100 мл. 1 раз на тиждень або 6 флаконів на рік
Біазі (CesClean) Франція 3 рази на рік
Біосостав “Дачний – Септик” Росія 3 рази на рік
АРГУС ARGUS GARDEN Septonic BIO formula 4 пакетики по 71 граму 1 пакет на місяць
на 2 м3 три упаковки в рік