Home / Комунікації / Бак розширювальний для водопостачання: пристрій і застосування

Бак розширювальний для водопостачання: пристрій і застосування

Розширювальний бак, або гідроакумулятор – це спеціальна ємність, яка запобігає перепадам тиску в системі водопостачання. Бак розширювальний для водопостачання підбирається залежно від особливостей конкретного водопроводу. Гідроакумулятор виконує головне завдання відводу надлишкової води, яку в подальшому охолоджується і повертається назад у систему.
Бак розширювальний для водопостачання: пристрій і застосування

Вимоги до розширювальних баків

Ці прилади повинні мати стійкість до високого тиску води. Необхідно, щоб гідроакумулятор був виконаний з антикорозійного матеріалу. Він повинен відповідати вимогам гігієни, не накопичувати відкладення жорсткої води, не змінювати її смак і запах. Щоб підтримувати потрібний тиск, бак розширювальний для водопостачання оснащується компенсатором, який вирівнює навантаження на труби.

Конструкція

Бак розширювальний для водопостачання має всередині мембрану, виконану з гуми. Вона розділяє ємність на дві частини. В одну з них накачується повітря – ця камера буде відновлювати потрібний обсяг води, а інша залишається порожньою. Охолоджена рідина повертається назад в систему. Так труби зберігають стабільний напір, що дозволяє системі працювати з постійним тиском і відсутністю перевантажень.

Як вибрати бак за обсягом

Щоб правильно підібрати бак розширювальний для водопостачання, необхідно прорахувати початковий і робочий тиск повітря при найвищому навантаженні. Стандартно обсяг бака повинен становити десяту частину від обсягу всієї води в системі.

Типи розширювальних баків

За структурою виділяють гідроакумулятори відкритого і закритого типу.

Бак відкритого типу встановлюється в найвищій точці системи, зазвичай на даху або на горищі. Теплове розширення не дає воді закипати.

Недоліки відкритих баків:

  • Громіздкість конструкції;
  • оскільки встановлення виконується на великому віддаленні, то буде потрібно купувати додаткові труби;
  • може потрапляти повітря в труби, що призводить до корозії;
  • постійність роботи при підвищеному тиску не досягається.

Баки закритого типу застосовуються в таких системах, які працюють автономно, а також в системах гарячого і холодного водопостачання.