Home / Фундамент / Розрахунок фундаменту / Як правильно розрахувати кубатуру фундаменту?

Як правильно розрахувати кубатуру фундаменту?

Монолітні залізобетонні конструкції широко використовуються в сфері будівництва. Їх активно застосовують як для індивідуального, так і для масового будівництва.

В процесі роботи з даними будівельним матеріалом потрібно знати, як точно розрахувати кубатуру фундаменту. При відсутності цих даних, спланувати процес роботи, а також витрати на будівництво буде просто неможливо.

Зміст статті:

  1. Типи фундаменту
  2. Розрахунок кубатури плитного фундаменту
  3. Розрахунок стрічкового фундаменту
  4. Як розрахувати кубічний метр фундаменту стовпчастого типу?

Типи фундаменту

На сьогоднішній день до основних видів монолітних залізобетонних споруд відносять перекриття, стіни і, звичайно ж, фундамент.

Останній є основою будь-якої будівлі, тому потрібно подбати про те, щоб ця основа була міцною і надійною.

Спочатку, слід визначитися з типом основи, яку потрібно звести для споруджуваного об’єкта, і тільки після цього робити безпосередньо розрахунок кубатури фундаменту.

Хороший розчин гарантія міцного фундаменту

Як правило, розрізняють три основних типи фундаменту:

  • стрічковий;
  • стовпчастий;
  • плитний.

В процесі розрахункових робіт, слід ретельно вимірювати всі необхідні параметри, так як навіть найменша неточність може негативним чином позначитися на кінцевому результаті вашої роботи.

Тільки, якщо ви проявите величезне бажання і велике терпіння, ваша праця увінчається успіхом, і ви отримаєте якісний фундамент, здатний витримати навіть самі великі навантаження.

Розрахунок кубатури плитного фундаменту

Безумовно, кожен тип основи має свої особливості в розрахунку. Плитний фундамент є одним з найпростіших варіантів.

Адже, щоб зробити розрахунок кубів бетону на фундамент з монолітної плити, потрібно всього лише перемножити три величини: ширину, довжину та товщину.

Плитний фундамент найнадійніший

Але варто звернути увагу також і на те, що, з метою збільшити рівень міцності фундаменту, плити, як правило, мають ребра жорсткості.

Якщо ви працюєте саме з таким матеріалом, то для правильного розрахунку кубатури, потрібно окремо підрахувати обсяги ребер жорсткості і самої плити, здійснивши нескладні арифметичні маніпуляції, запропоновані вище.

Після цього отримані результати потрібно скласти воєдино, що в підсумку і представлятиме потрібний вам обсяг.

Розрахунок стрічкового фундаменту

В першу чергу, потрібно визначити вид перетину даного фундаменту. Якщо воно однакове, то необхідний периметр даної території помножити на товщину і довжину.

Але, варто зазначити, що, як правило, перетин стрічки на окремих ділянках може мати значні відмінності.

Наявність цього фактора зумовлено тим, що навантаження на фундамент розподіляються нерівномірно, за рахунок чого підбираються різні типи перерізу стрічки.

Отже, виникає питання: «Як розрахувати куби фундаменту стрічкового типу при таких умовах?».

Насправді, тут немає нічого складного, так як для цього потрібно просто розрахувати обсяги окремо для кожної ділянки, після чого скласти все отримані результати.

З метою здійснити монтаж фундамента стрічкового типу, найкраще використовувати готові фундаментні блоки стін (ФБС), які на сьогоднішній день активно використовуються в сфері будівництва.

ФБС виготовляють на заводах залізобетонних конструкцій у великому обсязі, тому придбати цей сучасний будівельний матеріал досить легко. В основі цього будматеріалу лежить бетон М 100 і М 200.

Такі блоки відрізняються за рівнем міцності, яка визначається відповідно регламентацією марки.

Щоб зрозуміти, скільки фундаментних блоків стін буде потрібно на конструкцію, потрібно розраховану кубатуру фундаменту розділити на обсяг блоку. Дана нескладна маніпуляція дозволить розрахувати кількість блоків, необхідних для зведення основи.

Як розрахувати кубічний метр фундаменту стовпчастого типу?

Для того щоб основа споруджуваного об’єкта вийшла надійною і зносостійкої, потрібно знати як правильно розрахувати кубатуру стовпчастого фундаменту.

Основа стовпчастого типу являє собою конструкцію, що складається з стовпчиків круглого або ж прямокутного перерізу.

Іноді ці стовпчики можуть бути пов’язані ростверком. Спочатку слід розрахувати кубатуру для одного бетонного стовпчика. В першу чергу, розраховуємо площу одного стовпчика множенням довжини на ширину.

Якщо ви маєте справу зі стовпчиками круглого перерізу, то необхідно добуток квадрата радіуса помножити на постійний коефіцієнт «Пі». Одержаний результат потрібно помножити на висоту стовпчика.

Результат слід перемножити на кількість стовпчиків, розміщених на території. Це і буде загальний обсяг. У разі, якщо стовпчики з’єднані ростверком, то, скориставшись формулою паралелепіпеда, потрібно визначити його кубатуру.

Марка бетону для фундаменту

Коли розрахунок кубатури фундаменту завершений, необхідно вибрати марку бетону. Цей процес є досить складним, та й до того ж, трудомістким.

Для того щоб правильно підібрати марку бетону для основи, потрібно провести ряд арифметичних маніпуляцій:

  • По-перше, потрібно підрахувати всі навантаження, що діють на об’єкті – проектні та нормативні;
  • По-друге, потрібно підрахувати індивідуальну вагу безпосередньо самої конструкції.

Тільки після цього, спираючись на будівельні норми і правила, а також на математичні обчислення, визначити, яка марка бетону буде найбільш підходящою для даної споруди.

Але це все теорія, а що стосується практики, то тут все відбувається набагато простіше. Все залежить від того, якого типу споруду ви споруджуєте.

Визначившись, ви вибираєте марку, починаючи від М100 і до М200, де цифри – це розрахункова міцність бетонної суміші на стиск в кгс на квадратний сантиметр по закінченню 28 діб після його закладки.

Варто відзначити, що найчастіше в будівельній документації вказується клас бетону. Так, наприклад В 7,5 свідчить про те, що міцність ваги суміші на стиск становить 7,5 МПа. Цей клас підходить бетону марки М100.

Марки бетону длиа розчину

Що стосується марки М200, то для нього призначений клас бетону В 15. У тому випадку, якщо ви не впевнені в правильності вибору тієї чи іншої марки бетону, не варто ризикувати, щоб у кінцевому підсумку ви не зіткнулися з неприємною ситуацією.

Найкраще довірити досвідченим фахівцям, які в цій справі щось розуміють Вони допоможуть вам підібрати марку бетону, яка б підходила саме для вашого фундаменту.

В такому випадку ви отримуєте гарантію якісної та міцної основи, яка матиме великий термін експлуатації і високий рівень зносостійкості.

Ось так, знаючи як провести розрахунок кубів бетону на фундамент, забудовник може зрозуміти загальні принципи роботи з різними видами основ.

Багаторічна практика показує, що подібні маніпуляції з високим рівнем достовірності дозволять визначити всі необхідні параметри майбутнього бетонного фундаменту.

Для початку краще всього звернутися до кваліфікованих фахівців, а вже після цього прийматися за подібну роботу самостійно.

Адже не забувайте, що будь-який грунт має свої характерні особливості, певні деформації, які слід обов’язково брати до уваги при укладанні того чи іншого виду фундаменту.