Home / Внутрішні роботи / Тепла підлога під ламінат – яку вибрати і як зробити

Тепла підлога під ламінат – яку вибрати і як зробити

Сьогодні, коли система «тепла підлога» використовується не тільки для додаткового, але й для основного обігріву приміщення, багато хто замислюється: чи можна робити теплу підлогу під ламінат?

Адже це підлогове покриття може змінювати свої геометричні параметри залежно від вогкості та температурного режиму.

Фахівці не рекомендують робити обігрів під такими покриттям для підлоги, як масивна дошка або натуральний паркет, так як дерево дійсно поведе себе в таких умовах не кращим чином. Що ж стосується такого поєднання, як тепла підлога і ламінат, то воно не тільки можливо, але й дуже виправдано.

Під який ламінат можна стелити теплу підлогу

Всі, у кого підлоги в квартирі оброблені цим покриттям, прекрасно знають, що ніякий утеплювач, покладений під ламінат, не зробить його теплим і приємним на дотик. Поверхня ламінату не містить дерева, це шар міцної смоли, що оберігає його від стирання.

А вона залишається прохолодною в будь-яку спеку. А от якщо під покриттям підлоги влаштувати теплу підлогу – на ламінат приємно буде наступати навіть босоніж.

Але відповідь на питання чи можна класти ламінат на теплу підлогу не настільки однозначна. Можна, але не будь-який ламінат і не на будь-яку систему теплої підлоги.

Для початку розберемося з першою частиною цього твердження.

Так як ламінат – це продукт що містить дерево, то він більшою чи меншою мірою має властивості дерева. А саме: здатність вбирати в себе вологу і розбухати, а при підвищенні температури – зсихатися і деформуватися.

Звичайно, завдяки великому вмісту смол, ці властивості виявляються в мінімальному ступені, але все ж вибирати ламінат для теплої підлоги потрібно ретельно.

Зверніть увагу на наступні показники:

 • Спеціальний значок на упаковці, що позначає сумісність покриття з теплою підлогою.
 • Товщина ламінату повинна бути більше 8 мм. Більш тонкі ламелі можуть деформуватися через часту зміну температури.

Pіd lamіnat z takim markuvanniam mozhliva ustanovka teploї pіdlogi

 

Під ламінат з таким маркуванням можлива установка теплої підлоги.

Вибір системи теплої підлоги

Тепер, коли ви знаєте, який потрібен ламінат під теплу підлогу, можна поговорити і про вибір системи обігріву.

На сьогоднішній день застосовуються три варіанти підігріву підлоги: водяна, електрична та плівкова інфрачервона. Всі вони користуються популярністю, але яку теплу підлогу вибрати під ламінат?

Водяна тепла підлога

Цей варіант являє собою приховану під підлогою систему трубопроводів малого перетину, яка підключається до центрального опалення .

Такі теплі підлоги під ламінат робити можна, але тільки в приватних будинках, так як укладання водопровідних труб в багатоквартирних будинках над «сухими» приміщеннями в принципі не допускається.

Vlashtuvannia vodianoї teploї pіdlogi

 

 

Звичайно, можна домогтися погодження проекту або змонтувати систему без нього.

Але у цього варіанту є кілька серйозних недоліків:

 • Вартість монтажу та обслуговування водяної теплої підлоги під ламінат досить велика.
 • Ще дорожче може обійтися ремонт в разі несправності.
 • Якщо в трубопроводі з’явиться теча, вам доведеться міняти не тільки всю систему обігріву, але і ламінат для теплої підлоги, так як він через вплив води прийде в непридатність.
 • При підключенні до системи центрального опалення важко регулювати температуру нагрівання, а для ламінату шкідливі занадто високі температури.

Електрична (кабельна) тепла підлога

Це найпопулярніший варіант обігріву підлоги, але він мало підходить для покриттів, у яких низька теплопровідність, в тому числі і для ламінату .

Справа в тому, що гріючий електричний кабель заливається стяжкою, на яку згодом вкладається ламінат, плитка або будь-яке інше покриття. Кабель спочатку повинен нагріти стяжку, в товщі якої він знаходиться, після чого вже сама стяжка передає тепло покриттю.

Elektrichna (kabel`na) tepla pіdloga

 

У тому випадку, коли робиться укладання ламінату на теплу підлогу, під нього настилається підкладка, яка також володіє низькою тепловіддачею і ще більш знижує ефективність обігріву. Таким чином, щоб зігріти ламінат, доведеться чекати не менше години, витративши при цьому велику кількість електроенергії.

Для довідки. Влаштування кабельної електричної теплої підлоги найефективніше для обігріву покриття з керамічної плитки і керамограніта, які мають високу теплопровідність і укладаються прямо на стяжку.

Плівкова інфрачервона тепла підлога

Ця система заснована на ефекті інфрачервоного випромінювання, а плівкова тепла підлога названа тому, що являє собою тонку плівку з смужками струмопровідного матеріалу.

Саме вона вважається найбільш підходящим для укладання під ламінат, оскільки володіє наступними перевагами:

 • Установка плівкової теплої підлоги відбувається без клею і стяжки. Вона досить економічна і ефективна для обігріву покриттів з низькою теплопровідністю.

Plіvkova іnfrachervona tepla pіdloga

 • Інфрачервоні промені легко проникають крізь покриття, нагріваючи і його поверхню, і предмети які знаходяться поруч.
 • Безпечна як для здоров’я людини, так і для самого ламінату, тому що підтримує певний рівень нагрівання.

Важливо. Ламінат не слід нагрівати вище 28-30 градусів, тому що при більш високих температурах він може деформуватися. Крім того, сильне нагрівання провокує виділення з ламінату парів формальдегіду – небезпечної для здоров’я речовини.

Таким чином, саме відповідне утеплення підлоги у випадку з ламінатом – це інфрачервоний плівковий варіант. Деякі західні виробники ламінату вже почали випускати покриття з вбудованою системою обігріву, але, на жаль, ціна на нього поки дуже висока.

Як монтувати теплу підлогу

Плівкову теплу підлогу досить просто укласти своїми руками, якщо ви розбираєтеся в електриці і володієте деякими навичками .

Це не займе багато часу і не змусить вас споруджувати конструкції, що зменшують висоту приміщення, так як сама плівка дуже тонка, а ламінат укладається прямо на неї.

Але про все по порядку. Технологія укладання буде описана на прикладі однієї з найпопулярніших термоплівок Caleo.

Що потрібно для монтажу

Тепла підлога Caleo під ламінат продається комплектом, в який крім самої плівки входять контактні затискачі та ізоляція для них, а також комплект електропроводки для підключення.

Щоб провести монтаж теплої підлоги під ламінат вам будуть потрібні й інші матеріали:

 1. Тепловідбивний матеріал на м’якій основі, покритий металізованою плівкою. Його можна настелити по всій площі, навіть там, де не буде теплої підлоги. Такий утеплювач під ламінат послужить підкладкою.

  Увага! Використання матеріалів, покритих алюмінієвою фольгою не допускається!

 2. Поліетиленова плівка для захисту термоплівки від вологи.
 3. Скотч.
 4. Терморегулятор з датчиком температури. З його допомогою ви зможете встановлювати необхідний рівень нагріву підлоги.

Технологія монтажу

Дана інструкція буде зрозуміліша, якщо ви додатково подивіться відео про укладанні плівкового теплої підлоги під ламінат.

 1. На підготовлену рівну поверхню укладіть тепловідбиваючий матеріал, скріпивши окремі аркуші між собою скотчем.
 2. Наріжте термопленку Caleo на смуги потрібної довжини по лініях відрізу. Укладіть смуги впритул один до одного поверх тепловідбиваючого матеріалу і зафіксуйте скотчем, щоб вони не зрушилися під час роботи.Ucladannia smug termoplіvki

  Увага! Перед тим як укласти термоплівку, продумайте розстановку меблів у приміщенні, так як плівкову теплу підлогу можна монтувати тільки на вільній від важких меблів площі.

 3. Встановіть терморегулятор.Vstanovlennia termoreguliatora
 4. З’єднайте один з одним смуги теплої підлоги, використовуючи дроти які входять у комплект різних кольорів. Підключення повинно проводитися паралельно.
 5. Встановіть контактні затискачі на мідні смуги, забезпечивши їх щільне прилягання і заізолювавши місця підключення бітумною ізоляцією, що входить в комплект.Na foto vidno poslіdovnіst` vikonannia robіt
 6. Проводи від останньої смуги термоплівки підключіть до терморегулятора, як це зазначено в схемі підключення, додається до приладу.
 7. Прикріпіть бітумною ізоляцією до термоплівки з виворітного боку датчик температури. У тому місці, де він буде лежати, в тепло відбиваючому матеріалі необхідно вирізати отвір і канавку для проводів.
 8. Підключіть терморегулятор до мережі і включіть теплу підлогу для перевірки.
 9. Поверх теплої підлоги розстеліть поліетиленову плівку.

Тепер можна купувати ламінат під теплу підлогу і укладати його як зазвичай, прямо поверх системи обігріву.

Ucladannia lamіnatu na teplu pіdlogu

Відео: Монтаж теплої підлоги під ламінат

Висновок:

Знаючи, як вибрати теплу підлогу під ламінат і як його змонтувати, ви зможете самостійно створити більш комфортні умови в своїй спальні або дитячій кімнаті.

Зробити це можна навіть у тому випадку, якщо ремонт вже закінчено і ламінат лежить на своєму місці: адже його недовго розібрати і зібрати знову вже поверх теплої підлоги.