Home / Внутрішні роботи / Правила монтажу та догляду за ламінатом Кронопол – Польща

Правила монтажу та догляду за ламінатом Кронопол – Польща

Ламіновані панелі Kronopol призначені для застосування в якості оздоблювального матеріалу для підлог у житлових приміщеннях, а також в громадських приміщеннях, із стійкими кліматичними умовами.

Оптимальні умови: температура 18-22 ° С, вологість повітря 40 – 65%. Панелі можна укладати в приміщеннях, в яких вологість повітря перевищує 70%, тобто у ванних кімнатах, саунах та ін.

Правила монтажу ламіната Кронопол

Підлогу панелі з класом стирання AC3 можна монтувати в житлових приміщеннях з високою прохідністю і в громадських приміщеннях з низькою прохідністю (за винятком магазинів, шкіл, дитячих садочків, офісів). Ламінат з класом стирання AC4 можна монтувати в житлових приміщеннях з високою прохідністю та в громадських приміщеннях з середньою прохідністю. Підлога панелі з класом стирання AC5 можна монтувати в житлових і громадських приміщеннях з високою прохідністю.

Панелі повинні бути укладені згідно інструкції монтажу в закритих приміщеннях, що обігріваються взимку до кімнатної температури (інструкція монтажу знаходиться на етикетці, яка прикладена  до упаковки або ж на нижній стороні коробки. У разі порушення інструкції монтажу панелей, претензії на умовах гарантії або претензії по невідповідності товару не розглядаються.

Для монтажу підлогових панелей необхідні наступні інструменти і матеріали:

  • сертифікована пароізоляційна плівка ПЕ (PE) ≥ 0,2 мм
  • підкладковий матеріал, призначений для застосування під «плаваючу підлогу», наприклад “Kronopianka”
  • монтажний набір: дистанційні клини, пила з дрібними зубами
  • олівець, синусна лінійка, вимірювальна стрічка
  • плінтус MDF Kronopol (з монтажними скобами та оздоблювальними аксесуарами).

Основа, на яку, будуть укладатися панелі повинна бути плоскою, сухою, міцною, чистою і рівною (нерівності не повинні перевищувати 2мм на 1 м/п поверхні). На підготовлену таким чином основу, слід укласти сертифіковану пароізоляційну плівку ПЕ товщиною 0,2 мм з нахлестом (близько 15 см) і склеїти вологостійкою стрічкою. Плівка повинна заходити на стіну на висоту верхнього краю плінтуса. Потім укладається підкладка «на стик». Рекомендується “Kronopianka” товщиною 2 – 3 мм. При використанні інших підкладкових матеріалів, призначених для «плаваючих підлог», потрібно слідувати рекомендаціям виробника даних виробів. Пароізоляційну плівку укладаємо також при монтажі панелей на теплу підлогу з водяною опалювальною системою;

Панелі в оригінальній упаковці перед складанням повинні бути піддані акліматизації мінімум 48 годин, у приміщенні, в якому будуть укладатися (при температурі 18°С та відносній вологості повітря 40 – 65%).

Панелі можна вийняти з упаковки після акліматизації безпосередньо перед монтажем. Монтувати панелі рекомендується в температурі 18 – 22°С і вологості повітря 65%;

Кожна панель має бути перевірена (перед і під час укладання) на наявність можливих пошкоджень, помітних «неозброєним оком» дефектів (відмінностей в декорах, розмірах, ступеня поліровки та ін. – дуже важливо в цей момент забезпечити гарне освітлення).

Укладені панелі створюють, так звану, «плаваючу підлогу». Тому не можна їх приклеювати, прибивати або іншим чином прикріплювати до основи підлоги або стіни.

Для оптимального візуального ефекту підлогові панелі рекомендується укладати уздовж головного джерела світла (перпендикулярно до вікна).

Встановлення ламінату

Між панелями і всіма нерухомими елементами (колони, пороги, двері, труби, стіни, ітд.) потрібно залишити відстань 10 мм, так звані зазори. Для цього під час монтажу слід використовувати клини, тому що панелі під дією коливань температури і вологості розширюються і звужуються.

Перед початком монтажу потрібно прорахувати ширину останнього ряду панелей. Не може вона бути менше, ніж 50 мм. Якщо ця величина менше, то перший ряд панелей, з якого починаємо монтаж, повинен бути відповідним чином відрізаний;

У приміщеннях довжиною більше 8 м або шириною більше 6 м потрібно залишити додаткові зазори шириною 2 – 3 см пропорційно на всій поверхні підлоги. Щілини маскуємо відповідними планками. Планки не можна прибивати, прикручувати або приклеювати до панелей.

Догляд: забруднення видаляємо щіткою або пилососом, використовуючи насадку – щітку. Можна також протирати підлогу вологою (не мокрою) ганчіркою з добавкою засобів, рекомендовані виробником Perfect Floor. Ні в якому разі не можна поливати панелі водою, полірувати воском, струменем водяної пари, пастами, концентрованими миючими засобами або порошками;

Догляд за ламінатом, рекомендації

Допускається укладання ламінованих панелей Kronopol в приміщеннях з теплою підлогою, проте тільки з використанням обігріву з водяною системою.

Панелі, біля входу в приміщення, після укладання, слід оберігати за допомогою спеціального захисту або килимових доріжок, які оберігають підлогу від негативного впливу піску або вологи.

Підлога панелі стійка до стирання коліщатами крісел (стільців), тільки за умови застосування гумових коліщаток. Використання крісел на коліщатках (роликах) з пластику або металу, без застосування захисних килимків прискорює знос підлоги.

Під ніжки стільців, столів та інших меблів слід застосовувати фетрові підкладки, які слід періодично очищати від піску і бруду.

Загальні зауваження. Розлиту воду слід негайно видалити. Меблі не можна пересувати по поверхні панелей.

Необхідно пам’ятати про те, що ламіновані підлогові панелі передають малюнок натуральної деревини і, як деревина, можуть відрізнятися нерегулярним малюнком розрізу, відтінком і появою сучків різноманітних розмірів і забарвлення.