Home / Облаштування ділянки / Літня тераса на дачі

Літня тераса на дачі

Літня тераса на дачі – це можливість суміщення цілодобового відпочинку на свіжому повітрі з усіма зручностями закритого приміщення. Тут ви будете надійно укриті від дощу в негоду і палючого сонця в спекотний полудень; зможете користуватися улюбленими зручними меблями; а любителі спати і працювати на природі зможуть встановити тут не тільки стіл з комп’ютером, але і ліжко. Водночас, відкрите розташування літньої тераси дозволяє влаштувати під її дахом справжній сад з квітниками, кучерявими рослинами і навіть декоративним фонтаном. У цій статті розповідається про те, як можна облаштувати і прикрасити літню терасу на дачі.

Літня тераса на дачі

Якщо ви побудувавши або купивши дачу , також вирішили робити вашу терасу з каменю, цегли або бетону, швидше за все, вам буде потрібна допомога професійних дизайнерів і будівельників, так як справа ця серйозна і вимагає спеціальних знань і професійних навичок. Бетонна основа такої літньої тераси – досить масивна будова, яка має бути надійною і стійкою. А для додання терасі естетичного вигляду рекомендується прикрасити її кучерявими рослинами та квітами.

Отже, ваша тераса побудована і чекає остаточної обробки. А це вже робота, яку кожен з нас здатний виконати самостійно, відповідно до своїх смаків і уявленням про комфортний відпочинок. Тут ми більш детально розглянемо різні можливості оформлення літньої тераси (або внутрішнього дворика), навчимося створювати огорожі та облагороджувати бетонні кордону будов.

Прийнято вважати, що внутрішній сад є продовженням будинку, де можна тепло і комфортно розташуватися на відпочинок, випити чашку чаю з друзями, зіграти партію в шахи, почитати книгу – іншими словами, відмінно відпочити і розважитися. Літня тераса на дачі формує своєрідний затишний куточок, кімнату без стін, здатну, завдяки особливому, неповторному дизайну, прикрасити будь-який будинок і гармонійно вписатися в загальний ландшафт присадибної ділянки. Найпростіший спосіб прикраси літньої тераси – використання в її оформленні красивих рослин і малих архітектурних форм.

Для початку, слід позначити межі нашої літньої тераси. Такі межі розділять між собою сам внутрішній дворик (терасу) і галявину перед будинком. Використовувати для цього можна найрізноманітніші засоби і матеріали – високу кам’яну (цегляну) кладку уздовж краю тераси, спеціальний бордюр або огорожу з вазонів і клумб. Головне, щоб у підсумку дворик перетворився на оригінальну кімнату, розташовану під відкритим небом.

Якщо ви вибрали варіант внутрішнього дворика, для створення меж вам ідеально підійде споруда бордюру. Огорожа з бордюру допоможе вам створити справжній садок для відпочинку, органічно пов’язаний з житловими приміщеннями будинку. Бордюр можна робити досить високим – до 1-1,5 метрів заввишки. Уздовж нього часто висаджують в ряд фруктові дерева і декоративні кущі.

Дуже красивий і оригінальний бордюр можна отримати, виставивши в ряд десяток великих вбудованих вазонів і ящиків з квітами. Якщо влаштувати в саду клумби з досить широкими краями, можна отримати додаткові місця, де можна сидіти, як на лавках. Крім того, висаджуючи квіти та інші рослини в готових клумбах і вазонах, ви отримуєте безліч додаткових переваг: по-перше, ваш сад буде завжди у вас перед очима, і за ним буде набагато легше доглядати, по-друге, коріння рослин в таких вазонах будуть надійно захищені. У такі клумби і вазони найкраще висаджувати яскраві рослини: жасмин, троянди, запашний горошок, гарденії.

Способи пом’якшити кордон бетонної літньої тераси існують різні. Найбільш ефектним матеріалом для цих цілей є, мабуть, природний камінь. Його краса і благородство незаперечні. Але природний камінь має один невеликий недолік: багато хто знаходить його кілька холодним, жорстким і негостинним. Не кращі якості для літньої тераси на дачі, правда? Згладити несприятливе враження від холодного каменю, як завжди, допоможуть прекрасні рослини. Краще вибирати для цієї мети рослини двох видів – сланкі і з різьбленими листям. Сланкі рослини, як би розповзаючись по поверхні каменя, пом’якшують його жорсткі межі. Бажано підбирати рослини зі світлою і легкою листям. Такими чудовими якостями володіють листя папороті, лаванди, чорнушки, манжетки. При виборі сланких рослин, слід звернути увагу на те, щоб це були світло-і теплолюбні рослини, так як, перебуваючи на поверхні каменя, в сонячні літні дні, вони будуть досить сильно нагріватися разом з ним.

Ми використовували тут рослини що стелються як декораторів. Тепер перейдемо до підлоги тераси. Якщо він вимощений каменем, то між окремими ланками обов’язково залишаться діри, де незабаром оселяться бур’яни. Це простір можна використовувати і для більш корисних рослин. Наприклад, тут можна висадити вербейник, очиток, чебрець, шотландський плавун. Однак попередньо слід переконатися, що ці рослини не будуть тут схильні до надмірного механічного впливу (витоптування) і надлишкового поливу, так як вони бояться підвищеної вологості.

Отже, ми бачимо, як, використовуючи невеликий шматочок землі біля будинку, за допомогою стандартних засобів, можна отримати красиве і комфортне місце для відпочинку на відкритому повітрі. Дуже скоро посаджені вами невибагливі рослини акліматизуються і прикрасять своєю яскравою зеленню і тонким ароматом ваше заміське житло.