Home / Облаштування ділянки / Газон в рулонах – швидко і зручно

Газон в рулонах – швидко і зручно

Не в кожного власника саду вистачає часу і сил, щоб виростити газон самостійно. До того ж, вирощування газону може зайняти тривалий час, а так не хочеться дивитися на голу землю. Тому фірми, які займаються облаштуванням ландшафту, пропонують укладку рулонних газонів. Газони вирощуються на спеціальних полях, потім полотнища зрізають і укладають в необхідному місці. Трав’яний покрив може бути садово-парковим, спортивним або партерним, залежно від призначення території і бажання замовника.

Газон в рулонах - швидко і зручно

Хоча такий газон здатний з’явитися на дільниці за дуже короткий період, його укладання вимагає великих зусиль, певного досвіду і знань. Недостатньо просто привезти рулон і розкачати в необхідному місці. Не менш ніж для посівного газону, необхідна якісна підготовка грунту. Без попередніх робіт і правильного укладання рулонний газон дуже швидко засохне і не принесе бажаного результату. Газонні рулони – дуже важкий матеріал, вага одного квадратного метра може становити до 15 кг, залежно від вологості матеріалу. Тому виконують такі роботи кілька людей, всі зусилля поодинці успіхом, швидше за все, не увінчаються.

Ціна рулонного газону значно вище, ніж посівний матеріал. Але кінцевий результат і швидкість його отримання, без сумніву стоять цих витрат. Також для рулонних газонів притаманний більш простий догляд, мінімальна кількість поливів, повна відсутність бур’янів протягом двох років. А при регулярному скошуванні, бур’яни не з’являються взагалі. Але найголовнішою перевагою таких газонів залишається їх швидкість появи на ділянці. Через два дні після укладання по газону вже можна пройтися, а через 7-10 днів вже можна грати у волейбол або бадмінтон. Для озеленення укосів, затінених ділянок рулонний газон є єдиним варіантом, оскільки насіння трав в таких місцях не проростають або дають дуже рідкісні сходи.

Якість газону лише в небагато залежить від посадкового матеріалу. Більшою мірою мають значення умови, за яких він був вирощений, наскільки правильно він був зрізаний, де і скільки часу він зберігався. Саме тому варто відповідально підійти до вибору постачальника рулонних газонів. Фахівці фірми повинні не тільки привезти і укласти газон, але і забезпечити підготовку грунту, а також проконтролювати догляд та полив за газоном протягом 2 тижнів після укладання.