Home / Новини / Як виглядатиме найвищий хмарочос у світі

Як виглядатиме найвищий хмарочос у світі

Будівництво нової найвищої будівлі світу – саудівської вежі “Бурдж-аль-Мамлака» – почнеться вже через місяць.

Як виглядатиме найвищий хмарочос у світі

В економічній столиці Саудівської Аравії і найбільшому порту на узбережжі Червоного моря Джидді, приймаючий на себе основний потік паломників до Мекки і Медіни, вже через місяць почнеться будівництво башти «Королівство» (Kingdom Tower), що претендує на звання найвищої будівлі на Землі. Хмарочос, арабська назва якого буде звучати як «Бурдж-аль-Мамлака», виросте, правда, не в самій Джидді, а в її передмісті Обір, відомому своїми пляжами.

Саудівське чудо, за зведення якого відповідає Kingdom Holding Company, що належить місцевому принцу і мільярдерові аль-Валіда бен Талалу, набагато перевершить нинішню володарку титулу найвищого будівлі на планеті – дубайський вежу «Бурдж-Халіфа» (828 м). Це буде перший в світі хмарочос, висота якого досягне кілометрової позначки (точна цифра поки не називається), повідомляє PropGOLuxury . До речі, спочатку передбачалося, що висота саудівської вежі складе цілу милю (1,6 км), проте пізніше проект був переглянутий. Щоб дістатися на ліфті до вершини «Королівства», знадобиться близько восьми хвилин.

У будівлі, спроектованому як і Бурдж-Халіфа славетним американським архітектором Едріаном Смітом, розмістяться апартаменти, готель, офіси та магазини. Площа хмарочоса приголомшує – майже 3,5 млн кв. м. Крім того, навколо вежі «Королівство» буде побудоване ціле місто з однойменною назвою і площею більше 23 кв. км, здатний вмістити приблизно 80 тис. жителів і близько мільйона відвідувачів. З 20 млрд доларів, виділених на будівництво міста, 1,2 млрд підуть на зведення вежі. Будівництво має початися 27 квітня, а завершитися – приблизно через 5 років. Управляти амбітним проектом будуть британські фірми EC Harris і Mace.

Додамо, що будівлею кілометрової висоти незабаром має намір обзавестися і Азербайджан. Крім того, принц аль-Валід бен Талал минулого літа заявив, що не відмовився від ідеї зведення хмарочоса висотою в кілометр в якому-небудь великому мегаполісі , як, наприклад, Москва, Шанхай, Лондон чи Нью-Йорк, якщо місцева влада запропонують привабливі умови фінансування та податкові пільги.