Home / Новини / У Франції будуть будувати будинок у вигляді гіллястого дерева, що тягнеться до сонця

У Франції будуть будувати будинок у вигляді гіллястого дерева, що тягнеться до сонця

Минулого тижня влада французького міста Монпельє (восьмий за величиною в країні) представили проект незвичайного висотного будинку, будівництво якого почнеться вже в наступному році. 17-поверхова будівля отримала назву L’Arbre Blanc – «Біле дерево». Дійсно, судячи з кресленнями і макетами, воно дуже схоже на справжнє гіллясте дерево, що тягнеться до сонця.

Проект підготовлений спільно французькими та японськими архітекторами. Він переміг у конкурсі, який влада Монпельє оголосили в минулому році. Було задумано побудувати в центрі міста 12 незвичайних житлових будинків, які втілили б у собі все краще, що є в сучасній архітектурі. Об’єднувати ці будівлі повинні дві головні риси – екологічна чистота і місцеві традиції. «Біле дерево» стало першим затвердженим проектом з безлічі заявок, що надійшли.

Висота будівлі складе 56 метрів. Загальна площа житлових приміщень – 10 тисяч квадратних метрів. Тут розмістяться 120 квартир, ресторан, бар на верхньому поверсі з оглядовим майданчиком, звідки відкриються прекрасні види на море і гори, а також художню галерею.

Архітектори врахували головні умови конкурсу. Будинок буде побудований з екологічно чистих матеріалів. Крім того, він автономний – до нього не потрібно буде підводити ніяких комунікацій. Вода – зі свердловини, електроенергія та опалення – від сонячних батарей.

Кожна квартира – наче велика гілка, на якій є дві гілки поменше. Це балкон і тент над ним. У тентів подвійне призначення. Вони одночасно забезпечують тінь і акумулюють сонячну енергію. А балкони є оригінальним рішенням другої умови конкурсу. У Монпельє люди звикли багато перебуває на свіжому повітрі. Вони обожнюють відкриті простори. І просторі балкони забезпечать це повною мірою.

Але і це ще не все. З появою мешканців будинок-дерево покриється справжнім листям! Балкони і тенти дають прекрасну можливість вирощувати квіти, кущі, невеликі пальми, цілі галявини трави. Заселення заплановано на початок 2017 року.

У Франції будуть будувати будинок у вигляді гіллястого дерева, що тягнеться до сонця
У Франції будуть будувати будинок у вигляді гіллястого дерева, що тягнеться до сонця