Home / Фундамент / Монолітний фундамент / Зведення монолітного фундаменту

Зведення монолітного фундаменту

Плитний фундамент являє собою основу, що відноситься до такого типу фундаментів, як мілкозаглиблений або незаглиблений основи. Плитний фундамент названий так тому, що його конструкція представлена плитою із залізобетону, яка зазвичай укладається на шар піску і щебеню, ретельно утрамбований, з товщиною в 30 см.

Зміст статті:

 1. Переваги плитного фундаменту і правильний монтаж даної основи
 2. Підбір необхідних будівельних матеріалів для заливки плитного фундаменту
 3. Влаштування бетонної підготовки для залізобетонного фундаменту

Під даним ґрунтовим шаром розташовується грунт материковий з штучно вирівняною поверхнею. Материковий грунт не повинен містити в своєму складі скопану або розпушену землю. Переймаючись питанням про те, як залити фундаментну плиту, слід взяти до уваги те, що поверхня покладених в якості фундаменту плит слід вирівняти, використовуючи спеціальну стяжку з бетону або цементної суміші.

 Переваги плитного фундаменту і правильний монтаж даної основи

Матеріалом для плитного фундаменту може служити плита із залізобетону, товщина якої представлена діапазоном від 20 до 40 см.

Монолітні плити також дуже популярні при облаштуванні фундаментів даного типу. Використовуються й залізобетонні конструкції, дорожні плити.

Iak zaliti fundament plitu

Фундамент, змонтований з монолітної плити, володіє підвищеними характеристиками просторової жорсткості, надійності і тривалим експлуатаційним терміном.

Тому його використання більш бажане для тих, хто бажає побудувати для себе міцний і якісний фундамент, надійно чинить опір будь-яким деформаційним впливів, якщо заливка плити фундаменту відповідала всім тонкощам правильного технологічного процесу.

Економічність фундаменту

Даний спосіб також є ще й досить економічним у порівнянні з укладанням в якості основи для майбутньої будови дорожніх плит, які слід доставляти на будмайданчик устаткуванням крана. До того ж, такі плити згодом доведеться покривати стяжкою з цементного розчину.

Площа фундаменту із залізобетонних плит і армування просторового типу дозволяють нівелювати тиск на грунт і привести його у відповідність з показником 0,1 кг/см2. Також плитний фундамент дозволяє сприймати навантаження знакозмінного типу, що з’являються при русі грунту.

Однак при приватному будівництві найкраще використовувати такий фундамент під невеликими будівлями, це виправдано, оскільки площа такої залізобетонної основи повинна знаходитися строго під всім будинком.

Позитивні характеристики залізобетонного фундаменту

Основними позитивними властивостями плитного фундаменту є:

 1. Відсутність трудомісткого процесу при укладанні фундаменту і недорога ціна матеріалу (монолітна плита). Додатковим плюсом є те, що бетонування такої плити можливо без участі спеціальної техніки, такий як бетононасос, який є досить дорогим задоволенням.
 2. Заливання можна здійснювати безпосередньо з лотків, якими обладнані автобетонозмішувачі. Якщо забезпечити ретельний контроль над робочим процесом, можна обійтися без високопрофесійних робітників, чия праця оцінюється вище.
 3. алокваліфіковані робітники виконають свою роботу належним чином, потрібно лише вказувати їм, як в’язати, як залити монолітний фундамент і в якому місці вібрувати.
 4. Високий коефіцієнт несучої здатності, що досягається за рахунок величезної площі обпирання на грунт. Як яскравий приклад подібного ефекту можна привести монолітну плиту фундаменту під ліфтовою колоною Останкінської вежі, висотою в 63 метри, яка успішно спирається на основу, товщиною всього лише один метр.
 5. Гарантоване збереження міцних і цілих стін в будові. Цього вдається досягти за рахунок того, що цільна плита фундаменту виявляється непідвладна локальним деформаціям, адже монолітна плита основи є майданчиком з жорсткою і не гнучкою структурою, забезпечуючи надійну підтримку стін і колон.
 6. У зимовий час фундамент плавно піднімається цілком, і опускається так само, рівномірно, що призводить до відсутності спучення і провалів в різних областях основи.
 7. Вигідна відмінність плитної основи від інших типів фундаменту дозволяє використовувати його як чорнову підлогу. Відповідна заливка монолітного фундаменту пропонує в окремих випадках обійтися без залізобетонних плит перекриття першого поверху.
 8. Таким чином, суцільна плита основи здатна чудово грати роль самостійного і якісного перекриття.
 9. Монолітний фундамент, виконаний із залізобетонної плити, забезпечує надійність і простоту монтажу основи на грунтах зі складним складом, виключаючи необхідність здійснювати трудомістку роботу зі спорудження масштабного котловану, що особливо привабливо в умовах, де спостерігається сезонне промерзання грунтів і підвищений рівень грунтових вод.

Підбір необхідних будівельних матеріалів для заливки плитного фундаменту

При виготовленні й укладанні плитної основи надзвичайно важливо подбати про грамотний вибір бетону для заливки фундаменту . Оптимальний бетон, який бажано використовувати для такого процесу, як заливка плитного фундаменту, повинен володіти рядом характеристик, відповідно наступним параметрам:

 • Клас міцності бетону або його марка – В22, 5 (М-300) або краще.
 • Рівень водостійкості, коефіцієнт вологонепроникності – W8 і далі;
 • Опір замерзання і морозостійкість – F200 і більше;
 • Рухливість бетонної суміші – не менш П-3;
 • Сульфатостійкість (у тому випадку, якщо в грунті спостерігається високий рівень грунтових вод).

Вибір арматури для армування фундаменту полягає в підборі оптимальних прутів, що відповідають основним вимогам при укладанні основи. Залежно від способу скріплення арматури в каркасну конструкцію, вибирається клас, якому вона відповідатиме.

Плитний фундамент являє собою основу, що відноситься до такого типу фундаментів, як мілкозаглиблений або незаглиблений основою.

Для стандартної і поширеної конструкції скріплення арматури дротом підійдуть практично будь-які класи арматури. А от у випадку з використанням електрозварювання більш доречна буде арматура, виготовлена зі сталі, відповідної класу а500с і аналогічним.

Літера «С» в даній абревіатурі позначає межа плинності. Така арматура придатна для зварних робіт і володіє товщиною стержня від 12 мм.

Влаштування бетонної підготовки для залізобетонного фундаменту

Після того, як піщана подушка була засипана і втрамбована, проводиться процес відлиття стяжки, шар якої повинен бути представлений не менш, ніж десятьма сантиметрами. Стяжка виготовляється з розчину цементу м-100. Розчин можна виготовити з використанням сухих готових сумішей, наприклад таких, як звичайний бетон м-300.

Коли стяжка підсохла, на її поверхню настилається шар гідроізолюючого матеріалу рулонного типу, який згодом обов’язково скріплюється по швах за допомогою спайки (це можна зробити, використовуючи паяльну лампу або пальник пропановий).

Площа отриманого гідроізоляційного килима обов’язково повинна перевищувати площу поверхні основи, оскільки дані надлишки згодом будуть загорнуті наверх і припаяні до торця плити фундаменту.

Гідроізоляційний шар накривається теплоізоляційним матеріалом, виготовленим з пінополістиролу. Такий пінополістирол обов’язково потрібно накрити поліетиленом. Це дозволить зробити підлогу в будинку більш теплою і заощадити на опаленні.

Поради фахівців: як правильно залити якісну фундаментну плиту

Як правило, при заливці плитного фундаменту , часто застосовується бетононасос. Це дорогий спосіб, але і найбільш ефективний.

Щоб використання бетононасоса пройшло без перешкод, слід вибирати такі марки бетону, які підходять для роботи з цим обладнанням. Зазвичай такі марки містять в собі спеціальні добавки, що збільшують коефіцієнт плинності.

Іншим поширеним способом є колокол для бетонних робіт, який виконаний у формі чаші, що має отвір для зливу в донній частини конструкції. Технологія заливки в даному випадку являє собою наповнення простору чаші колоколу з подальшим підняттям і розміщенням зливного отвору над місцем вивантаження.

Після цього отвір відкривається і відбувається заливка. Бетон, що випливає з отвору, слід розрівнювати. Якщо потрібно провести бетонування перекриттів, розташованих вище цокольного поверху, то економніше всього буде залучення такого обладнання, як автокран, оснащений колоколом.