Home / Фундамент / Монолітний фундамент / Суть технології плаваючого фундаменту

Суть технології плаваючого фундаменту

Плаваючий фундамент добре підходить для зведення різних будівель на ненадійних грунтах. Наприклад, такими несучими конструкціями нерідко користуються, коли роблять гаражі або будь-які господарські будови. Для житлових будинків, втім, він теж нерідко застосовується.

Зміст статті:

  1. Що включає і чим є плаваюча несуча конструкція?
  2. Види плитних основ
  3. Як зводять плитні основи з ребрами жорсткості?

Багато хто говорить, плаваючі фундаменти коштують досить дорого і вельми трудомісткі у плані будівництва. Проти істини не підеш. Основи дійсно не відрізняються простотою монтажу і низькою ціною. Однак у кінцевому підсумку виходять наднадійні основи, яким не страшні різні сюрпризи, які так любить підносити проблемний грунт. Особливо це стосується пучинистих грунтів.

Що включає і чим є плаваюча несуча конструкція?

Основа будівлі в цьому випадку базується на плиті, виготовленій із залізобетону. Розміри виробу співставні із спорудженням, яка на ньому стоїть. Сама плита кладеться на насипний грунт.

Sut` tekhnologії plavaiuchogo fundamentu

По периметру частина посилюється за рахунок ребер жорсткості. За площею конструкції арматурні ребра монтуються з кроком 1-1,2 м.

Від інших типів основ плаваюча система відрізняється наявністю жорсткого просторового армування, що здійснюється по всій несучій площині.

Головні завдання, які виконує плаваючий фундамент, зводяться до забезпечення стійкості і протидії деформаційним силам, чинним в процесі експлуатації споруди. Йдеться про споруди, розташованих на грунтах пучинистого типу. Переваги плити особливо проявляються в міжсезоння, коли в грунті спостерігається нерівномірне пересування.

Вище зазначалося, розглянутий вид несучих конструкцій підходить для ненадійних грунтів. Прийшла пора розповісти, що це таке. До ненадійних відносяться грунти, які постійно підтоплюються водою, нерівномірно всідаються, рухаються. Варто також згадати піщані грунтові маси.

В цілому рухливість грунту виникає через n-циклів заморозки і танення рідини. Внаслідок перерахованих процесів грунтові пласти то піднімаються, то, навпаки, опускаються. У результаті стіни споруди або перекошуються, або взагалі руйнуються. Плаваючі фундаменти практично повністю нівелюють різні деструктивні ефекти.

Та ж стрічка або стовпи не можуть нормально протидіяти деформаційним силам. Жорстка плита, зроблена по монолітному принципу, навпаки, піднімається і опускається прямо разом з ґрунтовими пластами. Для невеликих споруд навряд чи вдасться знайти кращий спосіб зробити основу.

Види плитних основ

Якщо за основний показник взяти величину опускання основи в грунт, плаваюча основа підрозділяється на три різновиди. Перший – незаглиблений, друга – малозаглиблений, третя – сильнозаглиблений. Описувані основи класифікуються і за типом конструкції. Їх теж три. По-перше, звичайна плаваюча плита. По-друге, монолітна основа, обладнана ребрами жорсткості. По-третє, гратчаста плита (робиться як проста або збірний моноліт).

Варто відзначити, плаваючі фундаменти, незалежно від виду, доцільно застосовувати тільки тоді, коли не залишається іншого вибору.

Нехай вас не бентежать відмінні експлуатаційні якості таких основ. У ситуації, коли з поточними завданнями, грубо кажучи, впорається стрічка вартістю 1000 $, не треба винаходити велосипед і ставити плиту ціною 2000 $. Цифри, природно, до дійсності відношення не мають. Взяли їх для прикладу.

Як будують звичайну несучу плиту?

Звичайний плитний фундамент починається з облаштування основи. Глибина безпосередньо пов’язана з особливостями грунтових мас і вимогами, що пред’являються до будови. Дно ями розрівнюється з використанням рівня і потрібно її втрамбувати. Потім засипається піском на 10-20 см, що формує подушку.

Далі переходять до встановлення арматурного каркаса. Після виготовлення він заливається бетонною сумішшю. Альтернатива – монтаж готових плитних виробів з залізобетону. Другий спосіб застосовують частіше, так як він менш трудомісткий.

Після закінчення будівництва основної конструкції плаваючі фундаменти захищаються за допомогою бетонного прошарку. Зверху неї кладуть стяжку з піску та цементу. Вона згодом виконує функції підлоги. Іноді теплоізолюється і покривається гідрозахисними матеріалами. Перераховані шари йдуть в самому кінці.

Як робиться гратчаста плитна основа?

Решітчастий плаваючий фундамент потрібен для зведення великих споруд. Він являє собою конструкцію, що поєднує переваги стрічкових і плитних основ.

Iak robit`sia gratchasta plitna osnova?

Плита додає системі жорсткість, стрічка несе на собі ребра. Технологія практично ідентична звичайній плаваючій плиті.

Як зводять плитні основи з ребрами жорсткості?

Даний фундамент підходить в якості альтернативи для сильнозаглиблених основ. Ребра жорсткості значно здешевлюють конструкцію.

Плюс потрібно менше часу. Очевидною перевагою несучої системи є хороша морозостійкість. Справа в тому, що плаваючі плити з ребрами жорсткості вперше з’явилися в скандинавських державах, де кліматична обстановка іноді навіть набагато гірше нашої.

Створення несучої конструкції передбачає застосування того чи іншого теплоізолятора. Завдяки цьому плаваючий фундамент не треба закладати на велику глибину. Підтвердженням тому служить наступний факт – в самих несприятливих умовах закладка здійснюється всього на 0,4-0,5 м. Товщина плити – 0,2-0,25 м.

Виріб оснащується ребрами. Потрібна також вимощення з бетону по всьому периметру частини. Під неї теж кладеться утеплювач. Ребра надають додаткові якості.