Home / Фундамент / Монолітний фундамент / Монолітний тип основ: позитивні сторони та етапи будівництва

Монолітний тип основ: позитивні сторони та етапи будівництва

Хоча монолітний фундамент вважається найдорожчою несучою конструкцією, він не втрачає популярності, оскільки володіє відмінними експлуатаційними якостями. Споруди з подібною основою, за умови дотримання інших важливих правил зведення, характеризуються непоганою довговічністю і надійністю. Що ж собою представляє такий фундамент?

Зміст статті:

 1. Про монолітну несучу конструкцію
 2. На чому базується технологія виготовлення?
 3. Покрокове будівництво

Про монолітну несучу конструкцію

Монолітні фундаменти давно стали класикою будівельної галузі. Вони діляться на незаглиблений і мілкозаглиблений. Глибина коливається в межах 0,4-0,5м.

Monolіtneyi` tip osnov: pozitivnі storoni ta etapi budіvnitctva

У порівнянні з стрічковим, монолітна основа піддається армуванню по всій конструкції. Завдяки цьому вона легко справляється з високими навантаженнями без виникнення деформації при нерівномірному русі грунту.

На проблемних земельних ділянках це вельми значуща якість.

Досить часто влаштування монолітного фундаменту виконується в спорудах, де основа бере на себе функції підлоги початкового поверху. Незважаючи на широке поширення інших видів фундаментів, моноліти застосовуються і сьогодні.

Відмінно зарекомендував себе на тисячах об’єктів, вони продовжують вирішувати безліч завдань, пов’язаних з будівництвом сучасних будівель.

Експлуатаційні властивості

Серед різноманіття різних характеристик, притаманних «моноліту», особливої уваги заслуговує тривалий термін служби, висока надійність, універсальність у використанні.

Якщо попередні земляні роботи виконані на належному рівні, зробити розглянутий фундамент реально практично на будь-якому грунті.

Фундаменти монолітного типу не всідаються. Крім того, вони відмінно протистоять різким змінам температури, які спостерігаються в тих чи інших грунтах. Внаслідок цього вони застосовуються на проблемних грунтах, від слабонесучих до торф’янистих.

На чому базується технологія виготовлення?

В основі монолітних несучих конструкцій лежить використання заливки бетонної суміші для створення спеціальної плити. Роботи починаються з викопування котловану та засипки подушки з піску.

Далі виконуються заходи, вирішальні питання з відведенням грунтової вологи, тобто здійснюється дренування.

Важливу роль грає гідроізоляція. Вона у монолітного фундаменту кладеться в два шари. Після цього настає черга армування. Фінальний акорд – заливка бетонної суміші. Після твердіння бетону приступають до в’язки арматурного каркаса.

Відстань між складовими – не менше ніж 0,3 м. Каркас готовий, ставлять опалубку з подальшим бетонуванням. Кожен бетонний шар рівний 0,15 м.
При висиханні бетону опалубна конструкція демонтується. Роботи з будівництва фундаменту вважаються виконаними. Якщо все зроблено правильно, монолітна основа прослужить не один рік, не втрачаючи початкових властивостей.

Покрокове будівництво

Перед тим як зробити монолітний фундамент, необхідно провести геологічне дослідження грунту з метою розрахунку товщини подушки з піску.

Далі слід:

 1. Створення проектної документації.
 2. Забір верхньої ґрунтового прошарку, щоб дістатися до грунтів несучого типу.
 3. Викопування ями і покриття геотканиною.
 4. Засипка піску і трамбування вібраційною плитою, заливка води.
 5. Укладання другого шару з геотканини.
 6. Засипка щебеню і трамбування.
 7. Армування шляхом створення каркаса з арматури.
 8. Зведення опалубної конструкції.
 9. Заливка бетонної суміші. Слід використовувати так званий «товарний бетон», що відрізняється високою якістю. Поки суміш заливається, вона повинна постійно піддаватися вібруванню. За рахунок цього зникнуть повітряні бульбашки. Плюс до того бетон ущільниться.
 10. Застигання бетонної суміші і набуття заданих характеристик.
 11. Демонтажні роботи зі зняття опалубки. Проводяться через кілька днів.

Pokrokove budіvnitctvo monolіtnogo fundamentu

Наведений вище варіант вважається класичним. В даний час використовують, як його, так і ряд інших технологій з невеликим відступом від загальноприйнятих правил. Встановлені нормативи дотримуються в будь-якому випадку. Відмінності криються в деталях.

Як би там не було, фундамент набирає 70% міцності приблизно через три тижні. Як тільки це відбудеться, дозволяється приступати до зведення будівлі.

Варто відзначити, витрати на монолітну основу досить високі і не всім по кишені. До того ж не забувайте про трудомісткість робіт. Це не палі, які швидко забив, об’єднав ростверком і рухаєшся далі. Не кажучи про стрічку, яка попросту ставиться на грунт. Тут потрібен певний підхід.

Зате кінцевий результат зазвичай повністю задовольняє навіть найвищі вимоги щодо надійності.

Якщо дозволяє фінансовий бюджет, вибирайте фундамент монолітного типу. При правильному підході до будівництва ваш будинок довгий час не доставить проблем з боку несучої конструкції. Він буде твердо стояти на грунті і не «боятися» його переміщень, спучування та інше.