Home / Дах / Вальмовий дах

Вальмовий дах

Існують десятки видів різних типів дахів. Як же відрізнити від них «вальмовий»? Від звичайного (класичного) даху, даний тип дахів відрізняється наявністю двох спеціальних (додаткових) скатів. «Скати» виходять завдяки, так званим, «вальмовим» кроквам, тому й називаються вульцами.

Зміст статті:

Найпоширенішим видом даного типу даху, є «голландська». У цьому виді даху вальці не доходять впритул до карнизу. Поряд з даним типом даху, популярністю користується «шатрова» (чотирьохскатна). Саме ці два типи дахів дуже поширені по всьому Світу.

Вальмовий дах

Принцип даного даху (конструкція)

Дах складається з двох блоків:

 • Покрівля (вальмова) – даний тип покриття захищає будинок від впливів навколишнього середовища.
 • Основа – дана система складається з строп.

Розглянемо чотирьохскатний дах.

Цей тип вальмових дахів складається:

 1. Скати (вальми)
 2. Ребра жорсткості – лінії перетину вальмів і скатів
 3. Системні обважування – даху, які виступають біля стін
 4. Водовідвід

Якщо розглянути точну збірку даного типу дахів, вона складається з двох правильних трапецій і рівнобедрених трикутників. Ключовим моментом даної даху є можливість нахилу від п’яти до шістдесяти градусів. Що б правильно вибрати кут нахилу покрівлі, слід враховувати тип матеріалу, який використовується для покрівлі та кліматичні умови. Наприклад, якщо в місці будівництва сильні атмосферні опади, кут нахилу слід значно збільшити. Але, якщо в цьому регіоні дуже сильні вітра – кут нахилу повинен бути мінімальний.

Як зробити дах стійким

Враховуючи дані «параметри», можна, приблизно, підрахувати кількість необхідного матеріалу, так як якщо кут нахилу даху буде великий, матеріалу буде потрібно значно більше.

Якщо на даний тип даху буде встановлена черепиця, слід пам’ятати, що кут, під яким вона може перебувати, не повинен перевищувати двадцять п’ять градусів. Монтаж вальмового типу дахів – складний (важко встановлювати системи строп).

Стропи існують трьох типів:

 1. Рядові
 2. Косі
 3. Кутові

Що б дах був міцним і готовим до «захисту» від атмосферних опадів, необхідно, перед складанням, виконати план-креслення. Для більш точних розрахунків, які будуть оптимальні саме для Вашого типу погодних умов, бажано звернутися до висококваліфікованого проектувальника.

Дах своїми руками

Якщо даної можливості немає або Ви бажаєте виконати креслення самі, необхідно використовувати:

 • Розмічальну рейку
 • Таблицю Піфагора

Створивши дану схему по необхідним правилам, у Вас з’явиться можливість сконструювати даний тип дахів одному.

Але, слід пам’ятати основні правила, які допоможуть зробити конструкцію правильно:

 1. Елементи, які використовуються для проміжного монтажу, можуть бути під великим нахилом. Тому, їх розміри не повинні перевищувати п’ятдесят на сто п’ятдесят міліметрів (знижує витрату матеріалу, робить споруду міцніше)
 2. Короткі деталі необхідно кріпити до крокв (тоді конструкція буде міцнішою).
 3. Вальмові стропи, обов’язково, необхідно упирати в конькову дошку.

Завжди слід пам’ятати і про техніку безпеки. При складанні даху, на висоті більше трьох метрів, необхідно використовувати монтажний пояс. Його необхідно закріплювати тільки до стійких елементів.

При використанні інструментів, які підключаються до мережі електропостачання, необхідно пам’ятати:

 • Потрібно перебувати в сухому місці
 • Провід не повинен іскрити
 • Уникати попадання вологи на інструмент

Тільки при дотриманні цих правил безпеки, Ви не тільки зробите конструкцію стійкою, але і зможете уникнути різних травм.