Home / Дах / Плоский дах

Плоский дах

Будинки в сучасному стилі, популярність яких не перестає набирати обертів, все більше втілюються у проектах з плоскими дахами. Якщо плоский дах міцно і добротно зроблений, то по надійності вона прирівнюється до багатоактної і може служити довгий час без капітального ремонту і зміцнення конструкції.

Зміст статті:

Види та призначення плоских дахів

Плоскі дахи хороші тим, що можуть витримувати досить сильне вітрове навантаження. Такий тип покрівлі іноді виходить трохи дешевше складних багатоскатних конструкцій, проте заощадити виходить не завжди, адже при створенні даху дуже важливо грамотно вирішити питання гідроізоляції і міцності, особливо в місцевості, де можуть бути рясні снігопади, оскільки плоскі дахи хоч і мають незначний ухил, він не достатній для спаду снігу. У такому даху повинні бути передбачені водостоки, найчастіше їх роблять внутрішніми, іноді також доповнюють конструкцію парапетом.

Плоский дах

Останні тенденції в світі архітектурної моди дозволяють організовувати на дахах зелені зони та зони відпочинку, розташовувати обідні групи та інші меблі для відпочинку. Звичайно, все це актуально в теплу пору року. Сучасні технології та спеціальні матеріали дають можливість навіть покривати поверхню даху бруківкою. Красиво оформлений дах з садової меблями, квітами, альтанкою може стати чудовим місцем для проведення літнього дозвілля.

Таким чином, плоскі дахи, які раніше асоціювалися лише з багатоповерховими будинками, перемістилися в приватний сектор.

Плоскі дахи бувають двох видів: вентильовані і не вентильовані. Вентильовані дахи найбільш популярні і поширені. Особливість їх полягає в тому, що між гідроізоляційним покриттям і термоізоляцією є повітряний прошарок, яка служить ще одним додатковим ізоляційним шаром. Бажано розташувати вентиляційні отвори в колінчастих стінках, причому у всіх, які є, таким чином, при будь-якому напрямку вітру буде забезпечена хороша вентиляція.

Зручна така конструкція ще й тим, що якщо в процесі експлуатації вам захочеться внести деякі корективи, то це буде зробити набагато простіше, ніж в багатоскатних варіантах. Наприклад, можна додати додатковий шар утеплення, якщо початкові заходи з утеплення виявляться недостатні. Вентиляційні отвори перешкоджають збору конденсату і неконтрольованого утворення вологи. Кількох днів з гарною погодою буде достатньо для того щоб волога повністю випарувалася.

Основні переваги плоского даху

  • Значно скорочуються терміни будівництва в порівнянні з багатосхилими складними дахами. Відбувається це через те, що робітникам набагато зручніше працювати на плоскій горизонтальній поверхні, всі матеріали і інструменти можна розмістити під рукою. В обслуговуванні і при експлуатації такий дах також більш зручний.
  • Менша площа поверхні, що покривається дозволяє істотно економити на матеріалах, а також на будівельних роботах.
  • Додаткове обладнання (системи кондиціонування, антени, сонячні батареї та інші пристрої) значно зручніше монтувати на плоскій і горизонтальній поверхні.

Здавалося б, такий дах є ідеальним варіантом, але й у цього типу покрівлі є недоліки, які слід враховувати при виборі.

До недоліків плоского даху відносяться:

  • скупчування снігу в зимовий період, яке може служити причиною протікання, і в результаті цього можуть утворитися підтікання на стелі верхнього поверху;
  • велика ймовірність засмічення внутрішніх водостоків;
  • потреба в механічному очищенню покрівлі, оскільки на ній накопичується велика кількість сміття.
  • необхідність суворого контролю над станом утеплювача і герметичністю всіх шарів покриттів покрівлі.

Знаючи всі достоїнства і недоліки плоского даху, можна приймати обґрунтоване рішення і передбачити можливі аварії.