Home / Бібліотека / Бітумний шифер

Бітумний шифер

Одним з матеріалів, якій застосовується в будівництві, є – бітумний шифер. Перевагою такого матеріалу, є його легкість і відсутність «гострих» кінців. Структура шиферу і його просочування бітумом, істотно впливають на його міцність. Монтаж даного типу покрівлі здійснюється дуже просто і не вимагає великої кількості інструментів і часу, так як легко ріжеться і встановлюється на ділянках абсолютно будь-якої конфігурації.

Зміст статті:

Бітумний шифер можна укладати навіть по старій покрівлі будь-якої будівлі, а це дуже впливає на час і грошові витрати.

Бітумний шифер

Основні переваги даного матеріалу

Найголовнішою перевагою є його «стійкість» до будь-яких погодних умов (не гниє і не іржавіє). Завдяки цьому, термін експлуатації бітумного шиферу практично безмежний. При «жорстких» кліматичних умовах, шифер миє витримати триста кілограм снігу на один метр квадратний (стійкий до швидкості вітру до ста шістдесяти метрів на годину). Перед тим, як виставити на продаж, бітумний шифер проходить три тести:

 1. Тест на фізичну стійкість ( до ударів і переломів)
 2. Тест на перепади температури
 3. Тест на хімічну або кислотну стійкість

Бітумний шифер, відмінно підходить як для покрівлі житлових, так і для покрівлі промислових будівель. Завдяки його «кліматичній стійкості», даний матеріал додасть будь-якій будівлі «сучасний» вигляд на велику кількість часу. Багато людей віддають перевагу цьому матеріалу через його доступні ціни і простоті у встановленніі. Бітумним шифером можна покрити дах абсолютно будь-якої будівлі своїми руками. Перед покриттям даху, бажано зробити спеціальну обрешітку. Це зменшить складність монтажу і зменшить час подальшого встановлення. Даний вид покрівлі можна застосовувати як для рівних ділянок даху, так і для викривлених ділянок даху. Початкова назва цього покрівельного матеріалу – «ондулін». Ця назва бітумний шифер (ондулін) отримав від французької фірми, назва якої – «Ондура». Саме ця фірма вперше випустила перші покрівельні листи, які придбали назву ондулін.

Бітумна просочування шиферу

Так як обсяг будівництва виростає щороку, даний матеріал став дуже популярний через низьку вартість і легкості при монтажних роботах. Важливою перевагою бітумного шиферу, є його безшумність. Навіщо потрібен бітум? Бітум надає шиферу додаткову гідроізоляцію і робить цей матеріал більш міцним. Бітумне просочування робиться в кілька шарів у спеціальних камерах, в яких немає доступу кисню.

У наш час забарвлення бітуму зазвичай двох типів:

 1. Матовий
 2. Глянцевий

Матові листи шорсткі. Найчастіше, для них застосовую акрилову фарбу. Глянцеві, виглядають більш «презентабельно». Це відбувається завдяки тому, що при фарбуванні, додається силікон. Саме він надає шиферу «глянсовий блиск». Так як глянсовий шифер вимагатиме додаткових матеріалів для виготовлення, він коштує дорожче. Але, такий тип шиферу не затримує на собі сніг і бруд (легко миється). Термін служби ондуліна може досягати двадцяти років. Цей показник є порівняно великим через низьку вартість матеріалу.

Плюси і мінуси бітумного шиферу

Перед покупкою, кожен замислюється над якістю матеріалу, який необхідно придбати. Розглянемо основні «плюси» даного матеріалу:

 • Дуже легкий монтаж. Монтаж бітумного шиферу дуже швидкий.
 • Даний тип шиферу можна легко різати (розкроювати). Це надає додатковий «позитивний момент» для встановлення.
 • Для монтажу бітумного шиферу не потрібні спеціальні кріплення на крокви. Так само не потрібно великої кількості інструментів.
 • Бітумний шифер відмінно пристосований до погодних умов. Завдяки його просочуванні він повністю захищений від корозії.
 • Даний матеріал абсолютно пожежобезпечний.
 • Бітумний шифер не проводить електрику, що робить його ще більш безпечним. Цей матеріал має відмінну шумоізоляцію.
 • Високий експлуатаційний термін.
 • Презентабельний зовнішній вигляд цього матеріалу, зробить будь-яку будівлю більш красивою.
 • Дуже низька ціна.

До мінусів бітумного шиферу можна віднести, мабуть, тільки два «пункти»:

 • Монтаж даного типу шиферу вимагає повної обрешітки, але це додасть ще більше міцності.
 • Так як цей шифер повністю просякнутий бітумом, він майже не пропускає повітря. Тому, перед встановленням такого матеріалу, слід продумати систему, яка буде подавати повітря в приміщення.

Враховуючи те, що кількість плюсів більше, ніж кількість мінусів – даний матеріал є найпопулярнішим в будь-яких будівельних роботах. Враховуючи довговічність і вартість цього матеріалу, при покупці, кількість мінусів не впливає на вибір покупця.