Home / Інше / Волога, конденсація і цвіль: основні проблеми, що виникають при експлуатації віконних систем

Волога, конденсація і цвіль: основні проблеми, що виникають при експлуатації віконних систем

Однією з найбільш поширених проблем, що виникають при встановленні вікон, є проникнення вологи і, як наслідок, пошкодження внутрішньої обробки приміщення. Накопичення вологи так само може привести до появи цвілі, яка в свою чергу становить небезпеку для здоров’я людей. З цієї причини захист від проникнення вологи є одним з найбільш важливих аспектів при монтажі віконної системи.
Волога, конденсація і цвіль: основні проблеми, що виникають при експлуатації віконних систем


При використанні віконних систем з ізолюючим шаром причиною проникнення вологи в основному є дефекти в зовнішньому шві, неправильна початкова установка і знос матеріалів. При використанні дренажних систем волога може проникати через дефекти внутрішнього шару або систем горизонтального зливу води, наприклад, підвіконь. Внутрішні дренажні системи повинні включати водонепроникні з’єднання та шви, заглушки і зливні отвори для виведення води з системи. Підвіконня дренажних віконних систем повинні бути спроектовані так, щоб витримувати натиск води і вітрове навантаження. Дефекти будь-яких компонентів системи або швів можуть призвести до появи внутрішніх протікань.

До інших проблем відноситься просочування повітря і утворення конденсату. Такі проблеми, зокрема протяги, можуть вплинути на зручність жителів і пошкодити внутрішню обробку приміщення через що утворюється вогкості. Віконна система може почати пропускати повітря через сильні вітри і надмірного внутрішнього тиску будівлі. Так само проблема буває викликана дефектами у внутрішній герметизації і ущільнювачах. З зносом ущільнювальні прокладки стають рухливими, що підвищує ризик просочування повітря.

Проблема конденсації стає очевидною при наявності вологи на внутрішній поверхні скла або рамі при ясній погоді. Конденсат з’являється, якщо температура внутрішньої поверхні вікна опускається нижче температури конденсації навколишнього повітря. Ризик утворення конденсату особливо високий для будівель, розташованих в холодних кліматичних зонах, коли повітря в приміщенні зволожується при холодній погоді.

Утворення конденсату на металевих рамах також може свідчити про неправильне розміщення вікна у зовнішній стіні, що може призвести до утворення температурного моста. Наприклад, якщо вікно було встановлено зовні теплоізоляційного шару стіни. У цьому випадку, зовнішня частина рами вікна може охолодитися за рахунок низької температури зовнішнього середовища.

До інших проблем, пов’язаних з експлуатацією вікон, відноситься поломка структурних компонентів та сполук, дефекти і поломка скла, потемніння ізоляційного скляного блоку і дефекти покриття.

При прийнятті рішення про необхідність проведення ремонту або заміни вікна, дайте відповідь на наступні питання, щоб оцінити стан віконної системи.

  • Чи відповідає конструкція наявній віконній системи, включаючи з’єднання, рухливості будівлі та навантаженні? Це важливо як для оцінки безпеки, так і для оцінки функціонування системи.
  • Чи дозволяє система контролювати виток води і проникнення вологи?
  • Чи перешкоджає система небажаному проникненню повітря і утворення конденсату?
  • У якому стані знаходяться компоненти системи? Перевірте раму, стулки, скло, металеві вставки, герметизуючу прокладку, ущільнювачі швів, зовнішню фарбу та інші покриття.
  • Чи поширюється виявлена проблема на всю віконну систему або є ізольованою? У деяких випадках проблему можна вирішити, відремонтувавши або замінивши саме вікно.
  • Чи можливо, що прилегла до віконної системі стіна посилює або є причиною виявленої проблеми?
  • Чи становить будівля історичну цінність?

У першу чергу відповіді на ці запитання дозволяють визначити причину і масштабність існуючої проблеми. Огляньте зовнішню і внутрішню поверхні віконної системи, щоб знайти ушкодження, отримані від проникнення води, а також причини цих ушкоджень. Опитайте співробітників, що працюють в будівлі, про місця і частоту протікання води. Це дозволить визначити чи спостерігається проблема на окремому ізольованій ділянці або вона характерна для всієї будівлі в цілому.

Для того щоб зрозуміти як функціонує віконна система в різних умовах, рекомендується провести випробування в умовах експлуатації. Це дозволить визначити причину протікання води і проникнення повітря. Випробування може бути проведене згідно стандартам, опублікованими Американським товариством за матеріалами і випробуванням і Американською асоціацією промислових конструкторів, для оцінки функціонування встановленої віконної системи.

Випробування вікна та прилеглої стіни на функціонування також надасть дані, які згодом дозволять оцінити результат ремонту або заміни. При проведенні цього випробування спільно з випробуванням в умовах експлуатації рекомендується зробити контрольні отвори у внутрішній обробці стіни, які дозволять стежити за наявністю підтікання і станом кріплення. У разі необхідності, можна від’єднати деякі деталі віконної системи, щоб оцінити її внутрішній стан. Це, спільно з оцінкою стану повітряного середовища в приміщенні і будови прилеглої стіни, є важливим аспектом визначення причин утворення конденсату.