Home / Фундамент / Гідроізоляція фундаментів / Рулонна гідроізоляція фундаменту: для чого вона потрібна і за допомогою яких матеріалів виконується

Рулонна гідроізоляція фундаменту: для чого вона потрібна і за допомогою яких матеріалів виконується

Не звернувши належної уваги захисту фундаменту від грунтових вод, ми піддаємо всю будівлю руйнівній дії відразу декільком факторам: вологи, хімічним та біологічно активним речовинам, а також низьким температурам. Грунтові води вимивають матеріал з конструкції фундаменту, послаблюючи його. Проникаючи в його структуру, вони сприяють розростанню цвілевих грибків. А замерзаючи в мікротріщинах і порах, вода розширюється і розриває матеріал основи. Навесні, під час пучення грунту, основа будівлі схильна різноспрямованим навантаженням, що призводить до перекосу і руйнуванню стін. Крім того, грунтові води містять кислоти і солі, які також не кращим чином впливають на термін служби будинку. Уникнути таких негативних наслідків можна, лише застосувавши для захисту будови якісні матеріали та перевірені способи, одним з яких є рулонна гідроізоляція. Щоб оцінити всі її переваги і дізнатися про можливості, розповімо докладніше про те, для чого потрібна гідроізоляція і якою вона повинна бути.

Зміст статті:

  1. Відео-поради з гідроізоляції фундаменту рулонними матеріалами
  2. На які елементи конструкції будівлі впливають грунтові води
  3. Від чого і як слід захищати фундамент будівлі
  4. Чим відрізняються рулонні матеріали Техноніколь від аналогів
  5. Класифікація матеріалів
  6. Кілька слів про монтаж

Відео-поради з гідроізоляції фундаменту рулонними матеріалами

На які елементи конструкції будівлі впливають грунтові води

Види і джерела води і вологи

Коли ми говоримо про необхідність захисту від вологи фундаменту, ми значно звужуємо проблему. Насправді руйнівному впливу схильні також підлога і стіни підвалу, стіни цоколя, внутрішні перегородки, вікна та двері в місцях їх примикання до стін, а також перекриття нижнього рівня.

Волога чудово поширюється в середині структури практично будь-якого матеріалу, а також по її поверхні. Тому, щоб запобігти виникненню вищевказаних проблем, необхідно створити безперервний гідроізоляційний шар з боку впливу на будівлю гідростатичного напору, а також присікти капілярне підняття води. Насамперед, захистити необхідно фундамент.

Від чого і як слід захищати фундамент будівлі

Від чого і як слід захищати фундамент будівлі

У нашій місцевості не існує умов, при яких грунтові води відсутні або їх вплив не значний. На основу будівлі згубно впливають не тільки підземні води, але також і поверхневі, що утворюються після випадання дощу і танення снігу. Першим бар’єром на їх шляху повинно стати вимощення: правильне її спорудження частково вирішить проблему. Пристрій дренажної системи також сприяє зменшенню небезпеки. Але необхідні більш дієві заходи. Для цього слід знати рівень залягання підземних вод, а також амплітуду її сезонної зміни.

Ізоляційний матеріал повинен огороджувати конструкцію по всій висоті поширення вологи з урахуванням деякого запасу. Враховуючи, що паводкові води містять безліч хімічно активних речовин, то стає ясно, що ізоляційні матеріали повинні володіти стійкістю до них. Крім того, важливо враховувати ще й механічну міцність: зрушення грунту створюють значні зусилля, що може порушити цілісність захисного шару. Цим вимогам повною мірою відповідає рулонна гідроізоляція Техноніколь.

Чим відрізняються рулонні матеріали Техноніколь від аналогів

Гідроізоляція ТехноНіколь має термін служби від 10 до 15 років, складається з міцної основи і стійка до гниття

На користь вибору цього матеріалу – його економічність і простота монтажу. Його використання вигідно при необхідності створення захисного шару високої якості й у великих обсягах. Рулонна гідроізоляція фундаменту являє собою бар’єр, що складається з двох шарів бітумного або бітумно-полімерного матеріалу, основою якого служить склотканина, поліестер або склохолст. Ці матеріали відрізняються біологічною та хімічною стійкістю, крім того, вони мають гарну міцність на розрив. Гідроізоляція цієї торгової марки заснована на застосуванні більш довговічних матеріалів, ніж картон, що використовувався раніше іншими виробниками. Завдяки цьому, поряд з основою будівлі, можлива також рулонна гідроізоляція підлоги підвалу, що також необхідно для збільшення терміну служби будинку і створення комфортних умов проживання в ньому.

Класифікація матеріалів

Гідроізоляція Техноніколь поставляється у вигляді зручних у практичному застосуванні рулонів

Для роботи може використовуватися будь-який з нижчезазначених видів рулонних матеріалів, кожен з яких володіє особливими якостями.

Матеріали поділяються на такі класи:

  • Преміум: відрізняється високим ступенем еластичності і надійністю, що дозволяє його використовувати у всіх кліматичних зонах. Його застосування виправдане в тих випадках, коли інші матеріали не здатні забезпечити належного захисту від підпору грунтових вод. До цього класу належить Техноеласт і Техноеластміст.
  • Бізнес: до нього відноситься Уніфлекс і його різновиди, що мають літерне маркування «К», «П». Це маркування позначає вид застосовуваного дрібнозернистого посипання. Уніфлекс К застосовується для зовнішнього захисного шару, а Уніфлекс П – для нижнього.
  • Стандарт: це матеріали Біполь і Бікроеласт, які добре справляються зі своїм завданням. Крім тривалого терміну служби вони мають ще й доступні через порівняно низьку вартість. Біполь має не гниючу основу, на обидві сторони якої нанесено бітумно-полімерний в’яжучий матеріал. При цьому нижня сторона покрита полімерною плівкою, здатної легко плавитися, а верхня має грубозернисте посипання з мінеральної крихти. Розрізняють Біполь П і Біполь К: перший використовується для нижніх шарів захисту, а другий – для зовнішніх. Бікроеласт має таке ж маркування і призначення.
  • Економ: цей клас представлений такими матеріалами, як Бікрост і Євроруберойд. Перший виготовляється методом нанесення бітумного в’яжучого на поліефірну або скловолокнисту основу. Має модифікацію П (дрібнозерниста посипка) і К (крупне зерно). Євроруберойд складається з модифікованого бітуму, також нанесеного на скловолокнисту основу.

Кілька слів про монтаж

Укладання рулонної гідроізоляції на фундамент виконується знизу вгору

Гідроізоляцію таким способом можна використовувати для захисту бетонних і цегляних основ будівель будь-якого типу. Перш ніж приступати до монтажу гідроізоляції, необхідно ретельно очистити основу від сміття, пилу, масляних плям і слабкою штукатурки. Виконується це за допомогою грубих металевих щіток і м’яких щіток (для усунення пилу). Всі великі виступаючі частини потрібно збити молотком і зубилом. Виступаючі гострі частини арматури – зрізати болгаркою, щоб вони не пошкодили гідроізоляцію. Поверхня основи необхідно вирівняти цементно-піщаним розчином: це необхідно для запобігання утворення повітряних бульбашок і заповнених водою кишень. Щоб зв’язати дрібні частинки, що залишилися на поверхні, фундамент слід обробити ґрунтовкою. Це поліпшить адгезію бітумного матеріалу до поверхні основи.

Наступний етап – підготовка самого гідроізоляційного матеріалу. Його необхідно розгорнути і залишити так на термін 1-2 доби для вирівнювання. Якщо для цього не достатньо місця – можна просто перемотати його на іншу сторону. Стіну фундаменту перед монтажем євроруберойду, Біполь, Уніфлекс або іншого матеріалу обробити розігрітою резино-бітумною мастикою. Після цього можна приступати до монтажу безпосередньо рулонного матеріалу. При цьому доводиться використовувати систему блоків або інші пристосування.

У нижній частині фундаменту влаштовується перехідний жолобник

 

Укладається рулонний матеріал знизу – вгору. Обов’язково дотримується накладання  верхнього шару на нижній, при цьому він повинен становити не менше 100 мм. Гідроізоляція наплавляється на основу за допомогою газового пальника: підігрівається її нижній шар і поступово розмотується рулон, а за допомогою спеціальних валиків і відповідних для цього пристосувань він щільно притискається до стіни. Повітряних міхурів утворюватися не повинно. Наступний шар наплавляється після повного застигання попереднього: зазвичай досить буває двох шарів. У нижній частині створюється відлив (перехідний жолобник) під кутом 45 градусів, на який також наплавляється рулонний матеріал. Після цього виконується зворотне відсипання.

Щоб захистити основу від механічних пошкоджень, а заодно і утеплити його, по периметру за допомогою холодної резино-бітумної мастики наклеюються плити з щільного екструдованого пінополістиролу.

Залишається додати, що всі роботи необхідно виконувати при сухій погоді і плюсовій температурі. В іншому випадку якість гідроізоляції може бути низькою. Щоб уникнути помилок і не зіпсувати матеріал, для виконання цієї роботи краще запросити досвідчених фахівців. Це також важливо ще й тому, що наплавлення гідроізоляції вимагає використання небезпечного газобалонного обладнання. Професіонали виконають роботу якісно і швидко, що забезпечить надійний захист будинку і комфортне проживання в ньому.