Home / Фундамент / Гідроізоляція фундаментів / Ремонт гідроізоляції фундаменту і цоколя: перелік і короткий опис існуючих методів

Ремонт гідроізоляції фундаменту і цоколя: перелік і короткий опис існуючих методів

Якщо спостерігається руйнування матеріалу фундаменту, а в підвалі та на першому поверсі дуже сиро – значить, були допущені помилки під час будівництва або експлуатації будинку. Виправити ситуацію можна: необхідний ремонт гідроізоляції. Виконати цю роботу складніше після зведення будівлі, тим не менш, існує кілька ефективних методів.

Зміст статті:

 1. Відео-керівництво по ремонту гідроізоляції фундаменту рідкою гумою
 2. Захист основи методом проникаючої ізоляції
 3. Гідроізоляція плитного фундаменту
 4. Застосування гідромембрани
 5. Використання рідкого скла
 6. Як використовується бітумна мастика
 7. Застосування руберойду на бітумній мастиці
 8. Метод ін’єкцій гідроізолюючих рідин
 9. Гідроізоляція за допомогою глини
 10. Пристрій дренажної системи
 11. Гідроізоляція цоколя і вимощення

Відео-керівництво по ремонту гідроізоляції фундаменту рідкою гумою

Захист основи методом проникаючої ізоляції

Fundament budіvlі pered vіdnovlenniam gіdroіzoliatcії povnіstiu ochishchaєt`sia vіd gruntu

Це не найдешевший спосіб, але ефективний і простий. Застосовуватися він може для бетонних фундаментів будь-якого типу: як монолітних стрічкових, так і стовпчастих. При цьому використовуються спеціальні сухі суміші, що утворюють в порах бетону кристалічні сполуки. Розчином, приготованим з них, обробляють зовнішні поверхні: він закупорює герметично всі ходи навіть для капілярної вологи.

Починається все з земельних робіт: слід повністю очистити основу від грунту, вимити його за допомогою садового шланга. Чекати висихання не потрібно: навпаки, бетон повинен бути добре змочений. Розчин наноситься щіткою або розпилювачем. Через дві години поверх уже схопленої суміші наносять другий шар. Після цього фундамент необхідно час від часу зволожувати протягом декількох діб, щоб не допустити появи тріщин. Можна також накрити бетон поліетиленовою плівкою. Після того, як поверхня фундаменту висохне, надлишки гідроізолюючого розчину можна буде зішкребти, але якщо стінки стали гладкими, то робити цього не слід.

Гідроізоляція плитного фундаменту

Gіdroіzoliatcіia plitnogo fundamentu

Плитні монолітні фундаменти, отримані методом заливки, можна ізолювати від вологи за допомогою руберойду, виготовленого не з картонною основою. Відновлення гідроізоляції фундаменту за допомогою цього матеріалу проводиться шляхом укладання рулонів на плиту. При цьому повинен дотримуватися напуск в 200 мм, а краї руберойду повинні на півметра звисати з усіх боків поснови. У місцях стикування шари матеріалу склеюються один з одним після оплавлення країв за допомогою газової або бензинової пальника.

Поверх звисаючих країв накладається вертикально орієнтований шар руберойду і таким же чином приварюється. Після цього пальником слід обережно прогріти всю покриту гідроізоляційним матеріалом площу, щоб руберойд щільно приварився до основи. При цьому необхідно не допустити утворення повітряних бульбашок.

Недоліком цього методу є те, що його можна використовувати тільки для легких каркасних конструкцій, які можна підняти за допомогою системи важелів або іншим способом. Крім того, доводиться повністю демонтувати підлогове покриття. Це ускладнює роботу, але дає хороший результат. Після такої ізоляції на основу з плити можна укладати будь-який матеріал і не побоюватися його псування.

Застосування гідромембрани

Z'єdnannia listіv membrani vikonuєt`sia napkskom z vikoristanniam clei`koї strіchki

Для вертикальної гідроізоляції використовується гідромембрани: матеріал, що представляє собою полімерне полотно на основі щільного і середньої щільності поліетилену зі спеціальними добавками. Вона нарізуються на листи потрібних розмірів і настилається на фундамент: всі листи укладаються напуском і скріплюються один з одним за допомогою клейкої стрічки з водонепроникного матеріалу.

Poverkh bіtumnogo pokrittia dlia i`ogo zahistu ucladaєt`sia shar gіdromembrani

Мембрани можуть використовуватися в якості самостійного гідроізоляційного матеріалу, а також і додаткового. Якщо основа будівлі зовні оброблена бітумом, гідромембрани укладається зверху для захисту від пошкоджень, що виникають під час спучення грунту. Крім того, додаткова гідроізоляція буде не зайвою.

Використання рідкого скла

Рідке скло використовують як добавки в цементний розчин, який завдяки цьому в меншій мірі буде вбирати вологу. Таким розчином штукатурять фундаментні стіни, що ефективно захищає їх від грунтових вод. Додавання рідкого скла безпосередньо в бетон, використовуваний для заливки основи, також робить його менш водонепроникним.

За допомогою рідкого скла виконується також і обмазувальна гідроізоляція фундаменту: ремонт таким способом полягає в нанесенні речовини на вертикальну поверхню широким пензлем у два шари. Перед цим її слід ретельно очистити від бруду і пилу. Для очищення використовується щітка по металу і скребок.

Як використовується бітумна мастика

zahist fundamentu vіd gruntovikh vod bіtumna mastika

Мастику можна придбати в готовому вигляді, а можна зробити її самостійно. Другий спосіб більш дешевий: для цього металеву ємність відповідного обсягу слід наповнити на третину відпрацьованим моторним маслом (1/3 частини) і нафтовим бітумом (2/3 частини). Потім ємність розігрівається на багатті або за допомогою паяльної лампи (можна використовувати газовий пальник) до рідкого стану. Використовуючи щітку або кисть, отримана речовина наноситься на оброблювану поверхню без пропусків. Бажано, щоб мастика була нанесена на висоту 150-200 мм над рівнем грунту рівномірним шаром. У процесі роботи мастику необхідно періодично підігрівати і перемішувати, щоб уникнути її застигання.

Наноситься два-три шари, а їх загальна товщина може скласти близько 60-70 мм.

Це важливо знати: така гідроізоляція зазвичай служить не більше п’яти років, після чого її слід оновити. Готові бітумно-полімерні суміші можуть захищати будівлю кілька довше.

Застосування руберойду на бітумній мастиці

Vlashtuvannia ruberoi`dnoї gіdroіzoliatcії poverkh bіtumnoї mastiki

Цей метод не з дешевих, але таким чином захистити конструкцію будівлі від руйнівного впливу грунтових вод можна досить ефективно. Для початку необхідно очистити фундамент і обробити його ґрунтовкою. Після цього наноситься бітумна мастика, а на неї – листи руберойду. Слід дотримуватися напуску в 150-200 мм при стикуванні полотнищ. Висота обклеювання – як і в попередньому випадку: не менше 150 мм над землею.

Метод ін’єкцій гідроізолюючих рідин

U proroblenі otvori vstavliaiut`sia іn'єktori і zakachuєt`sia spetcіal`na rіdina

Такий спосіб вимагає використання спеціальної рідини, яку закачують безпосередньо в фундамент, де вона застигає і твердне вже через 10 хвилин. Цей метод є більш щадним для вже побудованих і експлуатованих будівель. Його застосування не руйнує матеріал основи: ін’єкційна рідина не розриває бетон.

Робота виконується наступним чином:

 • Спочатку у фундаменті в шаховому порядку свердлити отвори діаметром 20 мм. Робиться це під кутом 45 градусів у напрямку зверху – вниз на всю товщину стінки. Між отворами має бути відстань близько 250 мм.
 • Готові отвори змочуються чистою водою, після чого в них встановлюються спеціальні інжектори, призначені для закачування суміші за допомогою насосів. Через певний час, відповідно терміну застигання суміші, ін’єктори слід витягти з отворів, які герметизують за допомогою бетонного розчину.

Недоліком цього способу є висока вартість ін’єкційної рідини. Крім того, для кожного випадку необхідно підбирати певний засіб: існує кілька варіантів гідроізолюючих рідин.

Гідроізоляція за допомогою глини

gіdroіzoliatcії za dopomogoiu glini

Після того, як виконане відсипання грунту і його ущільнення, слід на відстані півметра від основи вирити траншею глибиною, рівною глибині фундаменту і шириною близько півметра. Після цього в траншею насипають щебінь великої фракції шаром в 300 мм. Інший обсяг заповнюється глиною, що робиться поетапно: кожен шар товщиною близько 100 мм ретельно утрамбовується. Поверх всього цього насипають грунт. Така перешкода не дасть волозі під час повноводдя проникнути до будівлі, а води в глибоких шарах підуть у бік нижніх шарів грунту крізь шар щебеню.

Влаштування дренажної системи

Vlashtuvannia drenazhnoї sistemi

Таким способом також можна відвести значну частину грунтових вод від підземних конструкцій будинку. Найпростішу дренажну систему можна спорудити в такий спосіб. У метрі від фундаменту по периметру будови риється траншея шириною в 150 мм і півметра завглибшки. Від цієї траншеї, яка вважається основною, в сторону риються бічні з ухилом в бік штучного водоймища або низькою пустою ділянкою. Градус ухилу повинен відповідати 20 мм на 1 м траншеї.

На дно траншеї насипається пісок великої фракції (шаром 300 мм), поверх укладають труби з пластику діаметром 100 мм. Стінки їх повинні бути товстими, щоб витримувати тиск грунту. Труби загортаються в спеціальний геотекстиль, який буде перешкоджати проникненню грунту всередину системи, поверх якої знову насипається пісок, але середньої фракції.

Гідроізоляція цоколя і вимощення

Rulonna gіdroіzoliatcіia tcokolia budіvlі

Ці частини конструкції будинку також потребують захисту, і якщо це зроблено не якісно, ​​необхідно робити ремонт гідроізоляції цоколя. Основна роль цоколя полягає в захисті фасаду від бруду, що утворюється під час танення снігу та дощу. Вимощення призначене для відводу води від основи і нижньої частини стін. У районі вимощення і цоколя стикуються стіни підвалу та фасаду. Слабка гідроізоляція стає причиною руйнування елементів конструкції, появи висолів, зростання цвілі і грибка.

Щоб захистити цоколь і вимощення, можна використовувати обробку бітумом. Варто звернути увагу на тип грунту: даний спосіб ефективний тільки лише для піщаного. В іншому випадку бітум через три-п’ять років розтріскається і перестане виконувати захисну функцію. У зв’язку з цим, варто скористатися рідким склом: воно не втрачає своїх якостей і добре підходить для вологих грунтів.

Існують також обмазувальні матеріали, до складу яких входить кварцовий наповнювач і портландцемент. Ці засоби наносяться на чисту і знежирену поверхню валиком або пензлем: товщина шару не повинна перевищувати 3 мм. Через дві години поверх першого шару можна наносити другий, аналогічної товщини.

Для гідроізоляції обклеювальним способом використовують склоізол, який відноситься до рулонних матеріалів. Якщо бетонний цоколь має тріщини, які є причиною протікання, для ремонту використовується «водяна пробка», що представляє собою суху суміш, виготовлену з гідравлічного цементу, хімічних добавок і наповнювачів. Ця «водяна пробка» після нанесення на поверхню протягом декількох хвилин розширюється, внаслідок чого відбувається блокування підступаючих грунтових вод.

При виконанні ремонту гідроізоляції фундаменту і цоколя будинку необхідно правильно вибрати матеріали і не допустити помилок під час виконання робіт. Для якісного захисту будівлі слід скористатися досвідом фахівців.