Home / Фундамент / Гідроізоляція фундаментів / Особливості застосування рідкої гідроізоляції фундаменту

Особливості застосування рідкої гідроізоляції фундаменту

Людина може простигнути, якщо у нього мокрі і холодні ноги, а будинок не тримає тепла і відволожується, якщо не «взутий» фундамент. Бетон, який є основою фундаменту, не здатний довго витримувати вологе середовище, яку йому «організують» грунтові води, а зверху – опади. Додамо сюди тиск і пучення грунту, різницю температур в підземній та наземній частині фундаменту, хімічні реагенти, принесені з водою … Якщо не ізолювати фундамент відразу, в момент будівництва, то через пару років доведеться віддати втричі більшу суму за його відновлення. Сьогодні існує великий вибір гідроізоляційних матеріалів. Це і рулонні матеріали, і мастики. Але практика показує, що рідка гідроізоляція для фундаменту більш ефективна, тому що створює суцільний безшовний контур і тим самим не дає волозі знайти вхід всередину конструкції.

Зміст статті:

 1. Відео-інструкція з гідроізоляції фундаменту рідкою гумою
 2. Які матеріали застосовуються для безшовного гідрозахисту
 3. Наскільки практичне рідке скло
 4. Чого боїться рідка гума
 5. Якими способами наносяться рідкі гідроізолюючі склади

Відео-інструкція з гідроізоляції фундаменту рідкою гумою

Які матеріали застосовуються для безшовного гідрозахисту

Rіdke sclo robit` fundament absoliutno vodoneproniknim

Найбільш затребуваними гідроізоляційними складами для фундаменту є рідке скло і рідка гума. Виробники пишуть тільки про плюси даних матеріалів, але практика показує, що недоліки теж присутні. Розглянемо їх у комплексі.

Які переваги у рідкого скла і рідкої гуми перед рулонними бітумними матеріалами, плівковими мембранами:

 1. Легко наносяться на фундамент найскладніших форм і здатні проникнути у важкодоступні куточки.
 2. Утворюють цілісне покриття, в якому немає швів, а значить, немає щілин для проникнення парів вологи.
 3. Стійкість до постійного впливу вологи більш висока, ніж у бітумних матеріалів.
 4. Не вимагають розігрівання, що полегшує роботу з нанесення і підвищує рівень безпеки.
 5. Не токсичні, не запалюються.
 6. Замінюють 4-5 шарів рулонної гідроізоляції, хоча наносяться тонким шаром і мало важать.
 7. Забезпечують міцну адгезію з будь-якими поверхнями.

Все це значно розширило сферу застосування рідкого скла і гуми, і сьогодні саме ними гідроізолюють приміщення і конструкції з постійною наявністю води: фундаментні чаші басейнів, фонтанів, купелі в лазнях та ін.

Наскільки практичне рідке скло

Gotovii` sclad gіdroіzoliatcії

Пам’ятайте, що «вічних» матеріалів немає. Термін служби гідроізоляції з рідкого скла складає максимум 5 років. Про це чесно пише на банках зі складом виробник. Це не означає, що через 5 років фундамент повністю позбудеться захисту. Скло буде поступово саморуйнуватися, починаючи з поверхневих шарів. За рік гідроізоляційний шар буде ставати тонше приблизно на 1 мм. Таким чином, покриття в 5 мм повністю втратить свої властивості десь на десятому році будови. Але можна продовжити його службу, якщо покрити гідроізоляційний шар захисною фарбою.

Другий момент, який одночасно і плюс, і мінус: моментальна кристалізація. Готовий розчин необхідно дуже швидко наносити, інакше він «схопиться» і стане непридатний для роботи. Якщо у людини, яка проводить гідроізоляцію своїми руками, не було практики, то можна зіпсувати багато матеріалу. Краще довірити таку роботу досвідченому будівельнику. Швидке схоплювання стає плюсом, коли треба заізолювати бетонну чашу басейну, розташовану так близько до рівня грунтових вод, що вона встигає до вечора заповнити дно резервуара. У вологих умовах гідроізоляція проводиться не кожним матеріалом, а точніше – тільки рідким склом. Воно вже за 4 години повністю висохне і утворює непроникну для води плівку.

При роботі з рідким склом важливо правильне дозування. Якщо його змішують з бетонною сумішшю або іншими складами, то не можна давати посилену дозу, тому що від цього розчин виходить «дубовим», тобто не підлаштовується під загальну конструкцію і може «порвати» шви, місця стиків і ін. До того ж, покриття стає нестійким до механічних пошкоджень і при випадковому ударі дасть тріщину або відкол.

Чого боїться рідка гума

Chogo boїt`sia rіdka guma

Перш ніж зупиниться на негативних факторах, що скорочують життя рідкої гумі, необхідно сказати про переваги, яке є у даного типу гідроізоляції в порівнянні з попереднім. Гума після висихання залишається еластичною. При усадці будинку або переміщеннях грунту, що ведуть до зміщення конструкцій, гідроізоляція фундаменту рідкою гумою залишається цілісною. Вона лише злегка розтягнеться в місцях тріщин фундаменту або стиснеться при зміщенні. Рідке скло таких здібностей позбавлене.

А тепер про те, що треба враховувати, якщо рідка гідроізоляція бетону виконана з цього матеріалу:

 1. Її варто напилювати тільки на суху основу, хоча виробник пише, що покриття твердне навіть на вологих поверхнях. Дійсно, для матеріалу різниці немає: волога основа або суха. Проблема захована в самому фундаменті. Якщо він був вологим, то вода не знайде виходу, адже ви створите абсолютно водонепроникний шар. Їй доведеться йти в підвал або цокольний поверх і проявити себе вогкістю в кутах і конденсатом. А якщо і всередині поставлений паробар’єр, то укладена «між двох вогнів» волога взимку замерзне в товщі фундаменту і викличе його руйнування, а заодно і погіршить якість адгезії.
 2. Рідка гума, як і всі матеріали, сприйнятлива до ультрафіолетового випромінювання. А якщо врахувати, що її колір чорний, то влітку покриття, як магніт, притягуватиме до себе максимум променів. Тому гумову поверхню надземної частини фундаменту треба сховати під декоративну обробку або хоча б пофарбувати у світлі тони на перший час. Тільки використовуйте фарбу без розчинників!
 3. До створення захисної обробки слід берегти гідроізоляційний шар від механічних пошкоджень. При всій своїй еластичності гума не витримає прямих ударів гострими предметами, ребром лопати.
 4. Термін служби рідкої гуми, який вказаний виробниками, до 10 років, але без зовнішнього захисту і при порушеннях монтажу вона навряд чи прослужить і 5.

Якими способами наносяться рідкі гідроізолюючі склади

Правила роботи з рідким склом

 • Фундамент можна обмазати, використовуючи валик, кисть або щітку. Пропорція суміші буде залежати від кінцевої мети ізоляції.
 • Якщо планується поверх цього шару прокладати рулонні матеріали, то створюється поверхнева гідроізоляція. Для цього скло розбавляють за інструкцією з бетоном і наносять пензлем або фарборозпилювачем в 2 шари. Склад проникне в фундамент приблизно на 2 мм, заповнивши всі зовнішні мікропори і тріщини.
 • Якщо фундамент збірний, і необхідно ізолювати шви, роблять суміш з рідкого скла і цементу.
 • Щоб створити монолітний і міцний фундамент, рідке скло додають прямо в бетонний розчин. Але саме тут важливо врахувати дозування, інакше міцність конструкції буде під питанням. Заливати фундамент повинно багато людей, щоб встигнути виробити всю суміш до її схоплювання.
 • Рідким склом проводять і ін’єкційну гідроізоляцію. Такий варіант використовують зазвичай для відновлення фундаменту, який був змонтований неякісно і став руйнуватися. Для цього в окремих частинах фундаменту (як правило, зсередини) бурят перфоратором отвори, і в них за допомогою спеціального обладнання закачують приготовлену суміш. Звичайно, господар самостійно таку гідроізоляцію не виконає, тому що навряд чи у нього в будинку знайдеться настільки специфічне обладнання, та й з дозуванням легко переборщити.

Технологія нанесення рідкої гуми

Tekhnologіia nanesennia rіdkoї gumi

Готові склади. Рідку гуму можна знайти в продажу у вигляді готових однокомпонентних паст, які наносять пензлем або валиком. На упаковці буде написано, в скільки шарів рекомендується наносити суміш. Якщо в декілька, то ці склади дешевше. Якщо в один шар – дорожче. При цьому слід пам’ятати, що після розкриття відра рідка гума зберігатися не буде, тому її потрібно витрачати всю й одразу. Такий варіант гідроізоляції займає багато часу і не забезпечує глибоке проникнення складу в бетон.

Двокомпонентні склади. Бітумна емульсія змішується з полімерами в момент роботи і наноситься на фундамент способом розпилення. Для цього використовується спеціальне обладнання для гідроізоляції рідкою гумою (установка RX-27). Силою тиску складу «забивається» в бетонну основу дуже міцно. При цьому знижується витрата матеріалу. Щоб провести гідроізоляційні роботи методом напилення, звертаються в спеціальні фірми.

Навіть за наявності деяких мінусів рідка проникаюча гідроізоляція захищає фундамент від вологи значно краще, ніж рулонна або штукатурна.