Home / Фундамент / Гідроізоляція фундаментів / Основні матеріали для горизонтальної гідроізоляції фундаменту і стін

Основні матеріали для горизонтальної гідроізоляції фундаменту і стін

Кожна будівельна конструкція потребує захисту від можливих руйнувань, які відбуваються через проникнення вологи всередину. Щоб вода не піднімалася з фундаменту вгору по стіні, при будівництві будь-яких споруд встановлюється горизонтальна гідроізоляція. Її відсутність – це грубе порушення будівельних правил.

Зміст статті:

  1. Відео-поради по влаштуванню горизонтальної гідроізоляції фундаменту
  2. У чому особливості горизонтального гідрозахисту
  3. Матеріали та способи захисту будівель від грунтових вод
  4. Технологія горизонтальної ізоляції стін
  5. Робимо висновки

Відео-поради по влаштуванню горизонтальної гідроізоляції фундаменту

У чому особливості горизонтального гідрозахисту

gorizontal`nii` gіdrozahist

Ця назва прозоро натякає на те, що така ізоляція захищає від вологи, яка діє на горизонтальній площині. Крім цього, мається на увазі бар’єр, який не дає ґрунтовим водам підніматися знизу. Хтось може подумати, що плоска покрівля – це теж горизонтальна площина і для неї потрібна подібна гідроізоляція. Насправді це помилка.

Від чого найчастіше страждає покрівля? Від опадів у вигляді дощу та талого снігу, які впливають зверху. Гідроізоляція покрівлі покликана якраз убезпечити конструкцію від руйнівного впливу опадів. Горизонтальний гідробар’єр призначений для захисту від вологи, яка проникає знизу. Особливо потрібен захист в тому випадку, якщо рівень залягання грунтових вод припадає на глибину метр і менше від підошви фундаменту. Зрозуміло, покрівля не застрахована від впливу вологи знизу. Однак це вже залежить від того, як покладена пароізоляція і влаштована вентиляція.

Щоб захистити фундамент від вологи, виконується також горизонтальна гідроізоляція цоколя, причому ще під час будівлі, так як ізоляцію вже функціонуючої споруди здійснювати значно важче. Ви запитаєте, чому ґрунтова вода піднімається вгору, приблизно на рівень першого поверху, а не просочується вниз? Тому що діють капілярні сили, які більше сили тяжіння води.

Матеріали та способи захисту будівель від грунтових вод

Горизонтальна гідроізоляція фундаменту може виконуватися за допомогою різних матеріалів. Найбільш поширені з них – рулонні, які наносять на поверхню гарячими або холодними. Прогрівання рулонних матеріалів до високої температури виконується для більш кращої адгезії між гідроізоляційними шарами, які наносять кількома шарами.

Лита гідроізоляція асфальтно-бітумними матеріалами

Leeta gіdroіzoliatcіia v kvartirі

Вона виконується для захисту від води приміщень, які знаходяться нижче рівня грунту: підвалів або технічних поверхів. При нанесенні литої гідроізоляції використовується гарячий асфальтно-бітумний матеріал, який стає суцільним водонепроникним покриттям після застигання. Його перевага в тому, що вона має відмінну адгезію з поверхнею, що захищається. Даний вид гідробар’єра може застосовуватися і в житлових приміщеннях, але значно рідше. Бітумний матеріал, що є його основою, при нагріванні виділяє їдкий запах, який досить довго вивітрюється. Якщо виникає необхідність у горизонтальної гідроізоляції в квартирі, то використовуються просочувальні матеріали або обмазувальні. Це мастика або штукатурка, що утворюють щільний і твердий шар, що захищає від води.

 

Обмазувальний «захист» полімерними мастиками

Obmazuval`nii` «zahist» polіmernimi mastikami

Обмазувальна гідроізоляція являє собою покриття, яке наноситься на фундамент гарячим або холодним способом за допомогою шпателя або кисті. Останнім часом широко поширені мастики, що складаються з полімерів, гуми і латексу, значно поліпшують еластичність і температурний діапазон, при якому може використовуватися матеріал.

 

Обклеювальна ізоляція рулонними матеріалами

Priclad vlashtuvannia strіchkovogo zbіrnogo fundamentu

Обклеювальна гідроізоляція застосовується для захисту від грунтових вод підземних приміщень, переважно підвалів. Вона може бути рулонною, плитковою або листовою. Рулонні матеріали – це склоруберойд або руберойд. Їх розстеляють на поверхню у вигляді довгих доріжок. Листові виготовляються на основі бітуму, укладаються у вигляді широких листів. В основному обклеювальну гідроізоляцію укладають за допомогою клеючих бітумних мастик, які не дають волозі проникнути між швами і добре заповнюють багато дрібних щілин.

 

Горизонтальну гідроізоляцію укладають на бетонну основу (цифра 3), яку попередньо армують. Крім того, необхідно, щоб бетон набрав 50%-ву міцність, а поверхня була поґрунтована і просушена. Гідроізоляцію накривають шаром бетону, який буде виступати в якості підлоги (цифра 6).

Технологія горизонтальної ізоляції стін

Odin z efektivnikh zasobіv dlia gіdroіzoliatcії stіn

Під час будівництва виконується також горизонтальна гідроізоляція стін. Вона обов’язково повинна з’єднуватися з вертикальним гідробар’єром, які проходять всередині і зовні будівлі. Вертикальний край горизонтальної гідроізоляції розташовується не нижче, ніж на 30 см над грунтом. Якщо грунт твердий, то цей параметр дорівнює 50 см.

Dlia vіdsіchnoї gіdroіzoliatcії chasto vikoristovuiut`sia іn'єktcіi`nі materіali, napriclad, na osnovі polіuretanu

 

Це речовини, що використовуються для блокування капілярів будівельного матеріалу. Також можна використовувати горизонтальну мембрану, яка не дає волозі проникнути всередину кладки або монолітної конструкції. Гідроізоляцію в цоколі стін найчастіше роблять з наступних матеріалів: цементного розчину, руберойду або гідроізолу, а також двошарового рулонного толю, який укладається на рівну основу цементної стяжки. Ефективний засіб надійної гідроізоляції цоколя – застосування глиняного кільця. Робиться він у такий спосіб: навколо цоколя риють котлован і закладають шарами глину, добре перемішану і витриману. Якщо ізоляція стін не передбачалася під час будівництва, тоді виконується відсічна горизонтальна гідроізоляція. Використання якісних матеріалів під час даної процедури може продовжити термін служби будинку на 20 років.

 

Робимо висновки

Виконання горизонтальної гідроізоляції фундаменту – це невід’ємний процес під час будівництва будь-якої споруди. Тільки у випадку грамотно встановленого гідробар’єра будівля простоїть довгі роки. Не секрет, що грунтові води суттєво впливають на довговічність фундаменту. Який саме матеріал вибрати – залежить від наповненості грунту водою. На відміну від вертикальної, горизонтальна гідроізоляція найчастіше потрібна для захисту від вологи стін підвалів. Якщо вона є, то жителям першого поверху можна не турбуватися з приводу підтоплення.