Home / Фундамент / Опалубка. Арматура. Бетон / Закладні деталі для фундаменту

Закладні деталі для фундаменту

Закладні деталі для фундаменту – це деталі, виготовлені з металу. Вони застосовуються в будівництві для зведення залізобетонних, цегельних і бетонних будинків і споруд. Металоконструкція служить сполучною ланкою підстави з іншими конструктивними вузлами будови, тому її установка відбувається до розміщення перекриттів і опор. Для виробництва закладних деталей служать різні види металопрокату, в які входять арматура кругла, сталеві смуги, куточки, швелера, листи.

Закладні деталі для фундаменту

Існує велике число конструкцій закладних деталей, які використовуються для будівництва, основний поділ відбувається по поняттю «закриті» і «відкриті». Розподіл відбувається залежно від місцезнаходження деталі в бетонній конструкції.

Також розрізняють зварні і штамповані закладні деталі в залежності від способу виготовлення.

Розподіл відбувається і по виду, типу та профілю анкерних стрижнів:

  • З різьбленням / без різьби;
  • Прямі / вигнуті;
  • Звичайні / періодичні.

Залежно від способу установки розрізняють два види закладних деталей:

  • Заставна деталь фланцевого типу (ЗДФ) – труба з металу з розміром і діаметром, обумовленими згідно з проектом. З одного боку труби приварений сталевий фланець квадратної або круглої форми з отворами під болти. За допомогою цих отворів, потім, болтами будуть закріплені підп’ятники опори або щогли.
  • Заставна деталь анкерного типу (ЗДА) – набір з сталевих «шпильок» заданого розміру, з’єднаних у верхній і нижній частині так званим «кондуктором» у формі кола або квадрата з отворами під вставлені «шпильки».

Заставні деталі мають додатковий розподіл на підвиди, залежно від розташування арматурних труб до основи вони бувають:

  • Похилі;
  • Паралельні;
  • Перпендикулярні;
  • Змішані.

Навантаження на конструкцію заставної деталі досить велика, тому їх виробництво знаходиться під контролем і регламентується ГОСТ 10922-90. Регламентація за стандартом супроводжує виробництво всіх заставних деталей.

Виготовлення закладних деталей – трудомісткий процес, що вимагає серйозного обсягу виробництва. Деталі роблять з металевих пластин товщиною від двох міліметрів до двадцяти сантиметрів. Застосовується арматура класів А-II або А-III, а також анкерні стержні. Залежно від конструктивних особливостей, деталь може бути покрита різними грунтовками, фарбою, антикорозійним або гальванічним шаром. Для збереження деталей під час транспортування на вироби наносять спеціальну змазку, а отвори різьблення закривають втулками. Замовляючи закладні деталі на виробництві, можна задати власні параметри необхідних виробів.

Види закладних деталей для фундаменту

Закладні деталі для фундаменту використовуються в будівництві найрізноманітніших напрямків, частіше їх застосування пов’язано з будівництвом висотних господарських та міських конструкцій. Досить високий рівень надійності деталей дозволяє будувати з їх застосуванням  будови ангарного типу які потрібно швидко звести. Застосовуються конструкції із заставними деталями і при будівництві мостів, сходів. Дорожньому господарству не обійтися без участі таких елементів при будівництві залізобетонних огорож. У житлових будинках закладні деталі служать для зведення ліфтових шахт і мусоропроводних відсіків.