Home / Фундамент / Дренаж. Утеплення / Як утеплити фундамент?

Як утеплити фундамент?

Від десяти до двадцяти відсотків усіх теплових втрат будівель припадають на конструкцію фундаменту і область цоколя. Утеплення частин будови, які заглиблені, дає можливість зменшити тепловтрати, захистити фундамент від морозу, зайвої вологи, яка призводить до появи цвілі й вогкості. А також вберегти будову від конденсату пари на стінках, який утворюється при недостатньому опаленні або вентиляції будівлі.

Теплоізоляція для фундаменту залишається головною деталлю системи гідроізоляції, вона створює захист від деформації і старіння покриття гідроізоляції.

Утеплений фундамент

Переваги теплоізоляції:

  • Зменшує дію на фундамент сил морозного пучіння;
  • Економить електроенергію і зменшує теплові втрати;
  • Підтримує постійну температуру всередині будівлі;
  • Дозволяє уникнути формування конденсату пари усередині приміщення;
  • Створює захист покриттю ізоляції від механічних впливів;
  • Збільшує термін роботи гідроізоляції.

Утеплювач для фундаменту ↑

Основною вимогою до матеріалів теплоізоляції, призначеним для утеплення зовнішньої частини фундаменту, є їх здатність не вбирати вологу і не стискатися під дією грунту. Не підійдуть для таких цілей плити з мінеральної вати через те, що вони сильно стискаються і вбирають воду. Відмінно відповідають усім вимогам пінополістирол, а також піноскло. Ціна останнього матеріалу набагато вище вартості інших.

Екструзійний пінополістирол має структуру закрито-пористу, яка не пропускає воду, цей матеріал володіє найкращими технічними характеристиками і має тривалий термін роботи.

Якщо в якості матеріалу для теплоізоляції вибрати звичайний пінопласт, то буквально через кілька років цей утеплювач зруйнується під дією вологи.

Переваги пінополістиролу:

  • Весь період служби матеріал функціонує стабільно;
  • Термін роботи становить не менше 40 років;
  • Міцність на стиск має високі показники;
  • Гризуни не харчуються таким матеріалом.

Як утеплити фундамент ↑

На глибину промерзання грунту кріпляться ізоляційні плити, якщо утеплюється вертикальна область фундаменту, для кожного регіону така глибина обчислюється окремо. У кутових частинах збільшують товщину ізоляції в півтора рази на відстані не менше 1,5 метрів від кожного кута в дві сторони.

Як утеплити фундамент зовні? Утеплення грунту під будовою дає можливість зменшити глибину промерзання під спорудою і вздовж стін, а також постійно підтримувати кордон промерзання в непучинистому грунті – піску, подушці з гравію.

Теплова ізоляція з екструзійного пінополістиролу уздовж периметра повинна бути з шириною, що не менше сезонної глибини промерзання грунту. Товщина теплової ізоляції горизонтальної повинна бути не менше товщини вертикальної ізоляції фундаменту.

Відео поради про утеплення фундаменту ↑