Home / Фундамент / Розрахунок фундаменту / Як розрахувати навантаження на фундамент

Як розрахувати навантаження на фундамент

Фундамент є основою будь-якої будови, він відповідальний за те, наскільки довго і надійно конструкція буде зберігати свої пропорції. Тому надзвичайно важливо скласти ідеальний розрахунок навантаження на фундамент. Це трудомісткий і досить складний процес, який вимагає від людини певних навичок і знань.

Розрахунок навантаження на фундамент

Перед тим, як розрахувати навантаження на фундамент, слід врахувати кілька природних факторів, а саме: глибину промерзання грунту, його тип, рівень грунтових вод, а також всілякі навантаження, які так чи інакше будуть впливати на всю будівельну конструкцію в цілому. Залежно від цих свідчень підбирають найбільш відповідну площу основи для будівлі, а також глибину фундаменту. Враховуються показання як тимчасові, так і постійні.

До тимчасових показанням навантажень належать:

  • Рівень снігового покриття, його тиск;
  • Сила вітру, частота поривів, а також інші погодні фактори.

До постійних показань навантаження належать:

  • Загальна вага будівельної конструкції;
  • Вага експлуатаційних навантажень (меблі, люди, різне обладнання).

Розрахунок навантаження на фундамент має такий коефіцієнт, який не перевищить критичне значення несучої здатності грунту. При цьому грунт повинен бути міцним і не м’ягким. У зимовий період часу він промерзає на значну глибину, що призводить до спучування окремих прошарків. Вони, як правило, осідають регулярно, тому можуть стати причиною появи тріщин і сколів в фундаменті і конструкції в цілому. Щоб не допустити пошкоджень, викликаних негативними природними явищами, слід закласти основу будівлі нижче заданої точки промерзання. В основному цей показник коливається в межах 1,2-1,5 метрів.

У питанні, як розрахувати навантаження на фундамент, також важливо розуміти, що перші кілька років будинок дає вагому осадку, що може призвести до деформацій стін. Щоб мінімізувати цю небезпеку, проводяться точні виміри і прорахунки висоти, поверховості будинку, його розміру ще на етапі складання плану.