Home / Фундамент / Гідроізоляція фундаментів / Відмостка фундаменту будинка

Відмостка фундаменту будинка

Відмостка фундаменту являє собою водонепроникну смугу, завдання якої захищати фундамент від руйнування паводковими та дощовими водами. відмостка може зберегти грунт навколо фундаменту від розмивання. У будинку, де немає відмостки або вона влаштована неправильно, вода, яка стікатиме з даху, при попаданні в землю поруч з фундаментом, проникаючи в глибину, сприятиме швидкому руйнуванню фундаменту, і при цьому сама споруда втратить свою стійкість

Крім цього, перенасичений вологою грунт набагато більше піддається силам пучіння.

Gotova vіdmostka budinka

Конструкція вимощення фундаменту ↑

Vidi vіdmostki dlia budinka

Для спорудження відмостки використовують самі різні матеріали, але обов’язковою умовою правильного її спорудження є однакова конструкція. Обов’язковими складовими відмостки є шар гідроізоляції і підстилаючий шар. Основою для відмостки виступає підстилаючий шар. На підставу укладають шар гідроізоляційного матеріалу. Найчастіше для влаштування основи відмостки застосовують пісок і щебінь. Верхній шар відмостки (гідроізоляційний) призначений для того, щоб вода не змогла потрапляти в грунт у безпосередній близькості від фундаменту. По гідроізоляційному шару, вода буде проходити, і потрапляти в канаву або ринву. З цієї причини верхній шар відмостки повинен мати підвищену стійкість до розмиття водою, тому для спорудження відмостки застосовують асфальт, бетон, глину або камінь.

Облаштування відмостки ↑

Відмостка фундаменту з глини є найпростішим і недорогим варіантом. Щоб шар глини, одночасно міг грати роль підстилаючого та гідроізоляційного шару, її необхідно ретельно утрамбувати, і зверху укласти шар піску або щебеню, які забезпечать грунту захист від розмивання.

Відмостка з асфальту варіант дорожчий. Асфальтова відмостка складається з двох шарів: шару і гравію і шару асфальту, товщина якого 3см.

Найбільш вдалим і дорогим варіантом є відмостка з бетону. Для її основи підійде гравій. Існує три види бетонної відмостки: армована, плиточна і бетонна. Для запобігання тріщин, не можна забувати про компенсаційні швах.

Обов’язковою умовою при спорудженні відмостки є спорудження її під нахилом, завдяки якому вода зможе йти убік від будинку. Ширина відмостки повинна виступати за звис покрівлі хоча б на 20см.

Незалежно від виду відмостки, між фундаментом і відмосткою передбачають компенсаційний шов, ширина якого 10-20 мм. Шов можна зробити з екструдованого пінополістиролу або піску. Якщо знехтувати таким важливим моментом, як компенсаційний шов, при обдиманні грунту, відмостка може дати тріщину або відірватися від фундаменту і привести до пошкодження цоколя.

Konstruktcіia zalіzobetonnoї vіdmostki

Після вибору матеріалу для відмостки, можна приступати до її спорудження. На першому етапі будівництва відмостки прибирають грунт навколо фундаменту на ширину до 2 м і на глибину приблизно 30 см. Після цього дану ділянку очищають від непотрібних складових, наприклад, коріння дерев або інших рослин, які згодом можуть викликати руйнування відмостки.

Vіdmostka z trotuarnoї plitki

Після цього роблять компенсаційний шар з боку фундаменту. Для його спорудження використовують руберойд або ЕППС. На протилежному боці будують опалубку або ставлять бордюрний камінь. Обгороджений простір засипають підстилаючим шаром з щебеню, поверх якого заливають бетон або укладають асфальт.

Додаткові елементи відмостки ↑

При влаштуванні відмостки, рекомендується також зайнятися пристроєм линевой каналізації та організувати стік з даху, без якого вода буде падати на відмостку та з протягом часу, зруйнує її.

Крім цього, відмостку фундаменту бажано утеплити, що набагато знизить вплив сил пучіння.

Для тих, хто мучиться питанням, коли краще будувати відмостку – відразу після закладення фундаменту або зробити це пізніше, через рік або два, потрібно зрозуміти, в чому полягає основна функція відмостки.

Оскільки відмостка фундаменту, в першу чергу призначена для запобігання руйнівного впливу вологи, рішення почекати з її влаштуванням виглядає дещо нелогічно. При цьому, для того щоб запобігти можливому осадку грунту, його потрібно ретельніше ущільнити.

Відео, як правильно зробити відмостку навколо будинку ↑